Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Barbara: 09.09.2019, 14:18
Za wstawiennictwem dusz czyscowych proszę o nawrócenie syna Piotra, brata Jana oraz siostrzeńca Łukasza 🙏🏻 Bóg zapłać
Elżbieta : 07.09.2019, 11:04
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o błogosławieństwo w pracy oraz łaskę zdrowia.
Mama: 04.09.2019, 12:30
Jezu proszę za wstawiennictwem dusz czyscowych o cud szybkiego i całkowitego wyzdrowienia dla Patricka
matka: 28.08.2019, 07:18
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę cię Panie Jezu żeby Agnieszka przestała plamić,dziecko zaczęło się rozwijać i dotrwać zdrowe do porodu.Proszę nie odbieraj jej daru macierzyństwa.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły na wieki wieków Amen.
Alina: 26.08.2019, 11:23
Za wstawiennictwem dusz w Czyśćcu cierpiących proszę o nawrócenie mojego syna, znalezienie drogi do Ciebie Boże.
Jadwiga : 23.08.2019, 09:52
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie i chorych w rodzinie .Okaz Boże Miłosierdzie swoje i przyjmij zmarłych do Królestwa swego.
Jola: 22.08.2019, 07:38
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych, szczególnie kapłanów zakonnych, proszę o ratunek dla powołania zak. mego brata, jeśli taka wola Boża.
matka: 20.08.2019, 09:13
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię pokornie Panie Jezu aby dziecko pod sercem mojej córki mogło się zagniezdzić i pozostać przez dziewięć miesięcy aż do porodu,żeby było silne i zdrowe.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły na wieki.Niech spoczywają w pokoju Amen.
Mama: 18.08.2019, 13:28
Prosze o cud szybkiego I 100 procentowego uzdrowienia dla Patricka!! Za przyczyna dusz w czyscu cierpiacych, Jezu ufam Tobie!!!!
Elżbieta : 15.08.2019, 20:04
Za dusze w czyścu cierpiące, ofiarujè moje cierpienie, ból i samotność, prosząc o łaskę zdrowia i pomyślne zakończenie trudnych spraw.
Janina: 07.08.2019, 07:00
Proszę i szczęśliwą podróż,o wszelkie Łaski dla całej rodziny o przemianie serca męża z zawziętości o jedność , miłośc, zgodę w małżeństwie.
Janina: 07.08.2019, 06:59
Proszę i szczęśliwą podróż,o wszelkie Łaski dla całej rodziny o przemianie serca męża z zawziętości o jedność , miłośc, zgodę w małżeństwie.
Elżbieta : 05.08.2019, 20:14
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o pomoc w Bogu wiadomej intencji.
Mama: 02.08.2019, 02:14
Za wstawiennictwem dusz ktore moja modlitwa pomogla wyzwolic blagam o cud o calkowite I szybkie uleczenie mojego syna Patricka,
Elżbieta : 01.08.2019, 20:19
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc i błogosławieństwo w pracy oraz powrót do zdrowia. Chcę ofiarować moje cierpienie za te dusze, za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta oraz za te które najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
Piotr : 28.07.2019, 21:30
Poprzez wstawiennictwo dusz cierpiących męki czyścowe proszę Cię Jezu o Twoja opiekę nad moim synem, nad jego życiowymi wyborami, i jego zdrowiem. Dziękuję jednocześnie za wszelkie łaski które od Ciebie otrzymuję. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.
Piotr : 25.07.2019, 21:44
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o pojednanie i zgodę w rodzinie jak również o zdrowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Elżbieta : 23.07.2019, 20:07
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w pracy i zdrowie dla mojego synka.
Krystyna: 21.07.2019, 22:03
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze o nawrócenie wszystkich w mojej rodzinie
Elżbieta : 17.07.2019, 19:31
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o mądrość, odwagę i błogosławieństwo na nowym etapie mojej ziemskiej wędrówki.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej