Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Xxx: 02.11.2022, 01:23
Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Duszyczki cierpiące w czyśćcu wstawiaj się się u Pana w moich potrzebach.
Małgorzata : 01.11.2022, 21:54
Błagam Was Dusze Czyścowe o pomoc w zatrzymaniu mojego mieszkania , abym sprzedała je w dobrej cenie, wtedy kiedy będzie dogodny czas, chyba że wola Pana Boga jest inna, a także aby sprawy sądowe związane z firmą skończyły sie dla mnie pomyślnie.
Małgorzata : 01.11.2022, 21:53
Błagam Was Dusze Czyścowe o pomoc w zatrzymaniu mojego mieszkania , abym sprzedała je w dobrej cenie, wtedy kiedy będzie dogodny czas, chyba że wola Pana Boga jest inna, a także aby sprawy sądowe związane z firmą skończyły sie dla mnie pomyślnie.
marzena aneta: 30.10.2022, 17:54
wieczne odpoczywanie racz im dać panie a światłość wiekuista niechaj im świeci dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie światłość wieczna niech im świeci gdzie królują wszyscy święci gdzie królują z Tobą Panem i na wieki wieków amen prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję dusze czyścowe pomóżcie kochane ja wam również pomogę dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
Jadwiga: 27.10.2022, 00:04
Błagam Was Dusze czyśćcowe przyjdźcie nam chorym na pomoc.Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie.
Marzena : 21.10.2022, 14:57
Przez wstawiennictwo Dusz czyśćcowych, błagam o wyjście z dramatycznej sytuacji finansowej mojego syna Tomasza i rozwiązanie problemów 🙏🙏 Dla Jego Bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata 💔🙏
Natalia : 19.10.2022, 15:35
Za wstawnienictwem Dusz Czyśccowych proszę o szybkie i szczęśliwe rozwiązania dla mnie i dziecka i aby obyło się bez komplikacji. Proszę również o bardzo pomocny i życzliwy personel szpitala. Diękuję.
Weronia : 12.10.2022, 07:47
Duszę Czysciowe błagam o wolnienie z nałogu i smutku błagam o pomoc w spłacie dlugow
Hanna: 09.10.2022, 02:13
Dusze czyśćcowe, proszę o uproszenie łasli uwolnienia z mocy złego ducha chorób duszy i ciała mnie i dzieci moich a szczególnie uzdrowienie z licznych chorób wnuczka Antosia i nawrócenie dzieci.
Jolanta : 25.09.2022, 10:11
Dusze czyścowe proszę was o wstawiennictwo w uzdrowieniu.z nowotworu zatrzymaniu choroby, wyjścia z kryzysu, mojego męża Zbigniewa u proście ta łaskę u Pana Boga, ja bendę prosić o) aske za was . Bóg zaplac
Marta : 22.09.2022, 11:16
Jezu miłosierny błagam Cię pokornie za wstawiennictwem Świętego Ojca Pio Świętej Rity i dusz czyśćcowych o łaskę uzdrowienia dla mojej kochanej Mamy Ireny z zapalenia płuc i o długie lata życia dla Niej. Proszę też o niebo dla mojego zmarłego Taty i siostry oraz zmarłych z rodziny a także o pomyślność w pracy dla siebie. Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. Wierzę że obdarzysz nas tą łaską bo Ty wszystko możesz i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Panie, obdarz Mamę zdrowiem i spraw aby jeszcze zaświeciło dla nas słońce.
Kasia33: 12.09.2022, 21:38
Za wstawiennictwem dusz czyscowych prosze was wysluchajcie mojej prosby, sprawcie zeby Dominik i Adrian niemusieli od nastepnego roku chodzic do logopedy zeby ten co maja wszkole im wystarczyl zeby pracownik socialny dal nam spokoj w nastepnym roku przestal nam nam pomogac ze wszysykim i z logopeda tak samo i niczego nam juz niezaltwial ani logopedy
Zofia : 07.09.2022, 19:54
Za wstawiennictwem dusz czyścioch proszę o łaskę nawrócenia i zdrowia dla całej rodziny oraz kół.Eli i Agnieszki.Blagam aby siostrzeniec wybaczył mi krzywdę którą mu wyrzadzilam i aby zadzwonił do mamy.
anna: 14.08.2022, 18:30
Kochane dusze w czysccu cierpiace dziekuje za wstawiennictwo.Za wasza przyczyna doznalam cudu bycia babcia,teraz prosze o zdrowie dla mojego meza.Panie Jezu przyjmij te dusze do wiecznego raju,aby Cie wielbily na wieki.
zenon: 04.08.2022, 07:26
za wstawiennictwe dusz czysccowych prosze o dar pracy dla janusza
Ola: 02.08.2022, 21:24
Za wstawienictwem dusz czysciowych proszę o nawrócenie brata, uwolnienie od złych czynów, zgodę w rodzinie oraz zdrowie dla wszystkich.
Maria: 22.07.2022, 19:52
Za wstawiennictwem dusz w czysccu cierpiacych prosze o powrot do zdrowia dla Grzegorza oraz o prace stala dla niego i zdanie egzaminu.Jak tez odzyskanie pieniedzy dla nas/o udaremnienie zla ze strony nieprzyjaciela/. Dziekuje bardzo.
Beata: 12.07.2022, 15:21
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o rozwiązanie problemów i znalezienie dobrej pracy w zawodzie.
anna: 10.07.2022, 17:52
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze cie Panie o zdrowie dla mojego kochanego meza,aby guzy zniknely.
Agnes: 03.07.2022, 23:13
Za wsrtawiennictwem dusz czusccowych proszę o pozytywne zakończenie kursu na prawo jazdy. Dziękuję.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej