Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Paulina: 03.11.2020, 15:32
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o spokój i siłę dla mnie, ukojenie bólu, możliwość przebaczenia i zapomnienia mężowi, wszystkich złych rzeczy które zrobił, o siłę dla niego oraz o to abyśmy podążali drogą uczciwości i wiary oraz o znalezienie pracy.
Maria: 03.11.2020, 10:56
Kochane duszę czyśćcowe proszę o łaskę uzdrowienia dla mojej siostry Krystyny z przewlekłej choroby płuc, uporczywego kaszlu i małej odporności. Panie Boże ultuj się nad duszami czyśćcowymi i przyjmij je do nieba. Amen
Paulina: 03.11.2020, 10:30
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o spokój i siłę dla mnie, ukojenie bólu, możliwość przebaczenia i zapomnienia mężowi, wszystkich złych rzeczy które zrobił, o siłę dla niego oraz o to abyśmy podążali drogą uczciwości i wiary oraz o znalezienie pracy.
Paulina: 02.11.2020, 20:49
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę spokoju mojej duszy, błogosławieństwa w życiu oraz o pokój na świecie i w moim sercu. Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Maria: 02.11.2020, 18:37
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc dla mojej córki, w Bogu wiadomej sprawie.Pomozcie jej zostać żoną i matką.
Teresa: 02.11.2020, 11:25
Panie Jezu.przez Twoja Przenajdrozsza Krew prosze Cie o wybawienie z czyscca dusze z mak czysccowych,ktore mialyby byc ostatnie uwolnione. A za ich pomoca prosze i blagam Cie o powrot do zdrowia oraz o pomoc w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach.O nieustanna skuteczna opieke Matki Bozej. Amen.
Maria: 02.11.2020, 10:42
Matko Boza Nieustajacej Pomocy prosze Cie usilnie,zlituj sie nad duszmi w czyscu cierpiacymi i wprowadz ich do Nieba. Za wstawiennicctwem dusz czysccowych prosze Cie Matko o cud uzdrowienia Jerzego,Ruszarda i ich ojca. W intencji otrzymania dla nich i dla mnie oraz moich dzieci w calosci dobr ziemskich i duchowych/o wybawienie nas od nieszczesc i wszelkiego zla ze strony kobiety i nieprzyjaciol/. Amen.
zatroskana matka: 02.11.2020, 09:16
Kochane dusze czyśćcowe błagam módlcie się o zdrowie psychiczne mojej córki,aby pokochała poczęte dziecko które nosi pod sercem i była dobrą matką.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba,aby Cię wielbiły na wieki wieków Amen.
Elżbieta : 01.11.2020, 22:15
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia i prawidłowy rozwój dla moich dzieci. O zgodę i miłość w rodzinie. Proszę też o pomoc w trudnej, Bogu wiadomej intencji.
Irena : 01.11.2020, 17:39
Za wstawiennictwiem dusz czysciowych proszę aby mąż Mirosław nie pił piwa.
Jownna 01.11.2020: 01.11.2020, 15:25
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o uzdrowienie mojej 17 letniej córki i dary ducha świętego. Proszę przyjmij dusze do Swego Królestwa.
Jownna 01.11.2020: 01.11.2020, 15:25
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o uzdrowienie mojej 17 letniej córki i dary ducha świętego. Proszę przyjmij dusze do Swego Królestwa.
Jownna 01.11.2020: 01.11.2020, 15:25
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o uzdrowienie mojej 17 letniej córki i dary ducha świętego. Proszę przyjmij dusze do Swego Królestwa.
matka: 31.10.2020, 14:55
Matko Nieustajacej Pomocy,zlituj sie nad duszmi w czysccu cierpiacymi,a za ich pomoca prosze Pana Jezusa Milosiernego o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji zdrowia dla dzieci i ich matki oraz blog.Bozego w naszych przedsiewzieciach:"zawodowych,motoryzacyjnych,mieszkanowych,osobitych-o dobra zone dla syna./ Dziekuje bardzo.
Maria: 31.10.2020, 14:47
Kochane Dusze Czysccowe prosze Was o pomoc o wybawienie moich dzieci i ich matke z chorob. W intencji pomocy w pogromieniu wystepkow nieprzyjaciol:/alkoholika z mania przesladowcza./ Uchroncie nas od nieszczesc i wszelkiego zla/koronawirusa/. Dziekuje bardzo.
Marzena: 30.10.2020, 20:31
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o powrót ojca moich dzieci do rodziny.
Jadwiga: 29.10.2020, 23:40
Okaż Dobry Boże Miłosierdzie wszystkim duszom czyśćcowym,przyjmij do Królestwa swego.Pomóżcie nam i światu w tym trudnym czasie pandemii,wstawcie sie za nami chorymi i strapionymi.Codziennie modlę się za Was ,Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie,światłość wieczna niech Wam świeci ,gdzie królują Wszyscy święci.
G K: 25.10.2020, 18:53
Blagam Was dusze czysccowe o szczęśliwe rozwiązanie waznej sprawy finansowej na chwałę Boza , pomoc bliźnim i moj pożytek duchowy..Jezu Miłosierny przyjmij te dusze do Swego Królestwa.
Elżbieta : 21.10.2020, 22:54
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia oraz pomoc w trudnym czasie.
Elżbieta : 19.10.2020, 22:31
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia i pomoc w sprawach, które po ludzku wydają się być niemożliwe do rozwiązania...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej