Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Maria: 22.07.2022, 19:52
Za wstawiennictwem dusz w czysccu cierpiacych prosze o powrot do zdrowia dla Grzegorza oraz o prace stala dla niego i zdanie egzaminu.Jak tez odzyskanie pieniedzy dla nas/o udaremnienie zla ze strony nieprzyjaciela/. Dziekuje bardzo.
Beata: 12.07.2022, 15:21
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o rozwiązanie problemów i znalezienie dobrej pracy w zawodzie.
anna: 10.07.2022, 17:52
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze cie Panie o zdrowie dla mojego kochanego meza,aby guzy zniknely.
Agnes: 03.07.2022, 23:13
Za wsrtawiennictwem dusz czusccowych proszę o pozytywne zakończenie kursu na prawo jazdy. Dziękuję.
Iwona : 23.06.2022, 21:35
Za wstawiennictwem dusz czyscowych proszę o pomoc dla moich dzieci o uwolnienie z uzależnienia Panie Jezu wysłuchaj mojej prośby proszę
Zofia : 19.06.2022, 13:09
Za wstawiennictwem Dusz czysciowych proszę o łaskę pomocy w rozwiązaniu beznadziejnej sytuacji finansowej oraz o naprawę relacji z siostrzencem.
Jadwiga: 12.06.2022, 23:33
O Dobry Jezu okaż Miłosierdzie duszom potrzebującym pomocy i przyjmij Je do Królestwa swego.Niech odpoczywają w pokoju wiecznym,niech się wstawiają za nami w intencji uzdrowienia,odmienią los moich dzieci i umocnią nas w wierze i miłości.
Wierna Czcicielka : 12.06.2022, 10:37
Jezu Miłosierny okaż duszom w czyścu swoje miłosierdzia, aby dostapili zbawienia, proszę o pomoc w znalezieniu dobrego męża dla mnie. Jezu Ty się tym zajmij
Prosząca : 12.06.2022, 10:32
Przez wstawiennictwo dusz czyścowych proszę o uzdrowienie mnie z depresji. Abym polubiła siebie. Zaakceptowała.
Gosia: 01.06.2022, 16:32
Dla Jego Bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dusze czyścowe proszę Was o modlitwę w intencji uzdrowienia z nerwicy lękowej. O łaskę karmienia mojej córki. Niech Was Bóg Miłosierny dopuści jak najszybciej do oglądania Swojej Chwały w Niebie.
Gosia: 01.06.2022, 12:54
Dla Jego Bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dusze czyścowe proszę Was o modlitwę w intencji uzdrowienia z nerwicy lękowej. O łaskę karmienia mojej córki. Niech Was Bóg Miłosierny dopuści jak najszybciej do oglądania Swojej Chwały w Niebie.
Kasia: 01.06.2022, 12:42
Za wstawiennictwem dusz czyśćowych proszę, aby wszystkie sprawy sądowe ułożyły się dla mnie i moich dzieci pomyślnie.
Gosia: 01.06.2022, 12:02
Dla Jego Bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dusze czyścowe proszę Was o modlitwę w intencji uzdrowienia z nerwicy lękowej. O łaskę karmienia mojej córki. Niech Was Bóg Miłosierny dopuści jak najszybciej do oglądania Swojej Chwały w Niebie.
Zofia : 26.05.2022, 05:46
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o pomoc w znalezieniu pracy i rozwiązaniu problemów finansowych. Proszę o zdrowie dla całej rodziny i opiekę.
Prosząca : 24.05.2022, 17:59
Przez wstawiennictwo dusz czyścowych proszę, abyśmy mogli być razem z Piotrem.
Kazimiera : 20.05.2022, 14:00
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o łaskę przebaczenia moich grzechów i wskazania do naprawy błędów życiowych.
I mama: 15.05.2022, 19:13
Za wstawiennictwem dusz czyścowych o łaskę zdrowia dla wnuków Tymka i Natanka i ich rodziców aby ustąpiła choroba i wysoka gorączka o spokojną noc
Zofia : 10.05.2022, 05:58
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o pomoc w beznadziejnej sytuacji finansowej. Proszę o pracę i zdrowie dla całej rodziny. Błagam aby siostrzeniec z siostrą wybaczyli mi zło które im zrobiłam aby przez moje postępowanie nie rozpadła się rodzina.
Zofia : 09.05.2022, 06:05
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o łaskę rozwiązania problemów finansowych oraz o znalezienie dodatkowej pracy aby spłacać długi.
Zofia : 07.05.2022, 07:47
Za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów finansowych, znalezienie pracy, poprawy relacji z rodziną. Proszę bardzo aby siostrzeniec z siostrą wybaczyli mi zło które im zrobiłam. Tak bardzo zawiniłam i popełniłam wiele błędów. I żyję w ciągłym strachu. Jezu Ty wiesz potrzebę Twojej pomocy. BŁAGAM.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej