Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Babcia: 21.05.2019, 22:37
Dusze czyścowe błagam Was wstawiajcie się uOjca naszego za wnukiem który jest uzależniony od telefonu i gier i za jego mamę która sobie z tym problemem nie radzi. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Elżbieta : 20.05.2019, 18:12
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej sprawie dla Małgorzaty.
Małgorzata: 20.05.2019, 17:08
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych prosze o zdanie jutrzejszego egzaminu na prawo jazdy przez moją córkę Magdalenę
Aneta : 18.05.2019, 20:02
Panie Jezu za wstawiennictwem dusz czyscowych proszę o nawrócenie syna i jego dziewczyny Proszę dla nich o łaskę sakramentów św. Zesłanie Ducha Świętego w ich życie o łaskę życia w obfitości w Jezusie Chrystusie Dusze czyscowe wstawiajcie się za mną i moją rodziną a ja wam ofiaruje codzienną modlitwę za Wami Amen
Jadwiga : 17.05.2019, 18:15
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę zdrowia dla mnie,chorych w rodzinie i przyjaciół.Okaż Jezu Miłosierdzie swoje ,przyjmij dusze do Królestwa swego i daj wieczny odpoczynek.
Marta: 16.05.2019, 12:15
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o dar macierzyństwa oraz dobrego męża aby w mym sercu zapanowało szczęście na zawsze.
Grażyna: 13.05.2019, 08:13
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu o dobrego męża ,stałą pracę i ukończenie nauki
matka : 12.05.2019, 15:19
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu o opiekę nad moją córką aby jeszcze nie musiała być matką bo sama jest młoda i mało zaradna.Bardzo się boję że sobie nie poradzi psychicznie.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły.
Ktoś kogo znasz Jezu : 01.05.2019, 09:09
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w przezwyciężeniu moich wrogów którzy za dobro odpłacają mi złem .Proszę Jezu uczyń cud gdyż tracę siły do walki a wiesz ze chodzi o dobro i szczęście mojego synka który jest dla mnie całym światem , bym mógł się radować i cieszyć jak dorasta , robi postępy i być jego wsparciem w każdej chwili jego życia jak ty jesteś dla mnie . Bym mógł dać mojemu synkowi to czego mnie brakowało za młodu od mojego taty . Ciebie proszę, wysłuchaj mnie . Amen
Anna : 27.04.2019, 19:29
Dusze czyśćcowe proszę o wspólne i szczęśliwe życie z Piotrem.
Elżbieta : 25.04.2019, 11:24
Za wstawiennictwem dusz w czyścu cierpiących proszę o szczęśliwe zakończenie trudnych spraw urzędowych, finansowych i rodzinnych. O pomyślne wyniki badań. Pragnę też podziękować za wysłuchanie mej prośby o znalezienie pracy - którą kierowałam do Pana za pośrednictwem dusz czyścowych !
Besta: 24.04.2019, 20:30
Proszę o modlitwe za Miłość zeby zwyciężyła A Piotr i ja moglibyśmy ewangelizować poprzez uratowanie naszej milosci
Elżbieta : 18.04.2019, 16:10
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zdrowie dla Weroniki.
Elżbieta : 15.04.2019, 13:16
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc i błogosławieństwo w nowej pracy - abym sprostała nowym wyzwaniom i zadaniom, nie zawiodła pokładanych we mnie oczekiwań, bym spotkała przyjaznych i życzliwych ludzi.
Jadwiga : 14.04.2019, 13:37
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o opiekę nad moja rodziną,dla mnie i chorych o łaskę uzdrowienia ,o łaskę wiary dla Anny,o dobrą żonę dla syna.Okaż Jezu Miłosierdzie duszom potrzebującym pomocy,przyjmij do Królestwa swego i daj Im wieczny odpoczynek.
Piotr: 14.04.2019, 00:12
Kochane duszyczki , ktore teraz odplacacie sie Bozej sprawiedkiwosci , modle sie za wami a i was prosze o modlitwe za mnie aby sytuacja z moim klijetem pomyslnie sie rozwiazala
Elżbieta : 07.04.2019, 21:56
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej sprawie urzędowej. Dziękuję za wysłuchane modlitwy w intencji znalezienia pracy. Proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo.
koleżanka strapionej matki: 07.04.2019, 09:25
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu o opiekę nad córką mojej koleżanki która będzie miała operację.Moja koleżanka bardzo cierpi jako matka,jej serce,,krwawi' Spraw Panie żeby jej córka po usunięciu jelita grubego dobrze funkcjonowała.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego.
Ania: 06.04.2019, 21:05
Panie Jezu, za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię o wspaniałego męża.
matka: 04.04.2019, 08:59
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie żeby Klaudia nie musiała usuwać zęba,aby torbiel się rozeszła i wygoiła.Proszę również by do końca wyleczyła innego zęba bez kanałowego leczenia.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech spoczywają w pokoju wiecznym Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej