Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Ania: 06.04.2019, 21:05
Panie Jezu, za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię o wspaniałego męża.
matka: 04.04.2019, 08:59
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie żeby Klaudia nie musiała usuwać zęba,aby torbiel się rozeszła i wygoiła.Proszę również by do końca wyleczyła innego zęba bez kanałowego leczenia.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,niech spoczywają w pokoju wiecznym Amen.
Ania: 02.04.2019, 20:13
Za wstawiennictwem dusz czyscowych proszę o szczesliwy powrót do mojej pracy i opiekę nad swoją rodziną. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie...
matka: 31.03.2019, 19:32
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę cię Panie o zdrowie dla moich córek,aby leczenie zębów u Klaudii odbyło się bez bólu.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego,niech spoczywają w pokoju.
Elżbieta : 27.03.2019, 17:19
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o błogosławieństwo, dar mądrości i jasny umysł podczas egzaminu, od którego zależy moja przyszłość.
Beata: 26.03.2019, 17:29
Za wstawiennictwem dusz czyśccowych proszę Cię Najdroższy Jezu uzdrów mnie.Jezu Ty się tym zajmij Amen
Elżbieta : 20.03.2019, 11:55
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w znalezieniu pracy.
siostra: 17.03.2019, 11:35
w czwartą rocznicę śmierci mojego brata Józefa proszę Cię Panie Jezu o przyjęcie Jego duszy do Raju Niebieskiego aby Cię wielbił na wieki wieków Amen.Proszę również o dar macierzyństwa dla Agnieszki.
Anna : 14.03.2019, 20:38
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu o wspaniałego męża. Jezu, ufam Tobie!
ewa: 14.03.2019, 13:11
Za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze naszego Pana o wspolne potomstwo dla Ewy i Krzysztofa. O uzdrowienie Krzysztofa z nałogow Bogu wiadomych. O opeike Matki Bozej dla corki Aleksandry.
matka: 14.03.2019, 09:15
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Jezu aby Agnieszka wróciła do całkowitego zdrowia,pozbyła się anemii,miała siły do pracy, uwierzyła w własne możliwości i miała radość z życia a w przyszłości została mamą zdrowego dziecka.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Nieba.Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki.Amen
Elżbieta : 13.03.2019, 23:22
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o łaskę zdrowia, odzyskanie radości i chęci do życia, poczucia godności i własnej wartości. O znalezienie pracy...
matka: 10.03.2019, 09:54
Dziękuję duszom czyśćcowym za modlitwę,proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do nieba aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niech im świeci,niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen
matka: 09.03.2019, 16:39
proszę o modlitwę za mojego syna bóg zapłac
Jadwiga : 05.03.2019, 21:05
Dobry Jezu okaż Miłosierdzie wszystkim duszom potrzebującym pomocy ,przyjmij do Królestwa swego ,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
matka: 02.03.2019, 10:22
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie o zdrowie dla mojej córki oraz opiekę podczas zabiegu.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju aby Cię wielbiły,niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.
siostra: 01.03.2019, 14:12
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie o opiekę nad moją rodziną.Proszę również o przyjęcie duszy mojego brata Józefa do raju niebieskiego aby Cię wielbił.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
matka: 26.02.2019, 20:20
Za pośrednictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o dobrą pracę dla Klaudii,aby w końcu dobrze ułożyła sobie życie,nie miała depresji oraz postaw Panie na Jej drodze dobrych i pomocnych ludzi.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do Raju Niebieskiego aby Cię wielbiły.Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie,niech spoczywają w pokoju wiecznym Amen.
Dominika: 20.02.2019, 09:56
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o nawrócenie dla Bartka i o to aby się opamiętał i poczuł się ojcem, którym za niedługo zostanie, odpowiedzialnym i dobrym.
Elżbieta : 19.02.2019, 10:38
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o łaskę zdrowia i pomyślne wyniki badań, o odzyskanie równowagi wewnętrznej, spokoju i nadzieję. O siłę do przezwyciężenia problemów urzędowych, finansowych, rodzinnych, do walki z nałogiem, chorobą i bezowocnym poszukiwaniem pracy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej