Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Jadwiga : 27.04.2018, 21:30
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cie Jezu o dobrą diagnozę i leczenie syna Damiana,o powrót do zdrowia dla mnie,chorych w rodzinie i przyjaciół.Jezu okaż Miłosierdzie duszom czyśćcowym ,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
Stanislawa : 24.04.2018, 21:23
Za wstawiennictwem dusz czyscowych proszę Cię Jezu o łaskę zgody w mojej rodzinie Jezu ufam Tobie
Jadwiga : 22.04.2018, 20:47
Miłosierny Jezu okaż łaskę duszom czyśćcowym,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc Bożą w trafnej diagnozie i leczeniu brata Józefa i syna Damiana.
Jadwiga : 22.04.2018, 20:47
Miłosierny Jezu okaż łaskę duszom czyśćcowym,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o pomoc Bożą w trafnej diagnozie i leczeniu brata Józefa i syna Damiana.
Agnieszka: 15.04.2018, 22:10
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu pomóż mi w wyjściu z moich chorób, żeby bóle twarzy ustąpiły a problemy jamy ustnej i zębów nie dokuczały. Proszę o miłość, o dobrego męża, szczęśliwą rodzinę,umiejętność podjęcia życiowych decyzji. Przyjmij Jezu dusze czyśćcowe do swojego Królestwa
Agnieszka: 14.04.2018, 20:46
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o cud uzdrowienia dla Weroniki, żeby z bioderkiem też było dobrze, proszę o łaskę zdrowia dla jej mamy.
Agnieszka: 12.04.2018, 23:09
Za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu pomóż mi w wyjściu z moich chorób, żeby bóle twarzy ustąpiły a problemy jamy ustnej i zębów nie dokuczały. Proszę o miłość, o dobrego męża, szczęśliwą rodzinę, o trafne wybory życiowe. Przyjmij Jezu dusze czyśćcowe do swojego Królestwa.
Jadwiga : 10.04.2018, 20:28
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cie Jezu o łaskę zdrowia dla Józefa,Franciszka,Jana,Romana,Damiana,Marii ,Adama i Jadwigi.Okaż Jezu Miłosierdzie duszom czyśćcowym i daj Im wieczny odpoczynek.
Ala: 25.03.2018, 00:52
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Panie Boże o dobrego męża.Postawiłeś na mojej drodze M.Może to on nim jest?proszę,żeby M chciał mnie lepiej poznać i nie patrzył na mnie punktu widzenia wyglądu,tylko jakie mam serce jakim jestem człowiekiem. Dobry Jezu A nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.Amen
Dorota: 21.03.2018, 15:36
Prosze. O. Modlitwe. Za. Mnie. I. Moja. Rodzine
Dorota: 21.03.2018, 15:35
Prosze. O. Modlitwe. Za. Mnie. I. Moja. Rodzine
ewa: 18.03.2018, 19:44
za wstawiennictwem dusz czysccowych prosze Cie Jezu o wiare nadzieje i milosc miedzy Ewa a Krzysztofem.przyjmij Jezu dusze czysccowe do swojego krolestwa.
Jadwiga : 14.03.2018, 16:54
Jezu okaż swoje Miłosierdzie duszom czyśćcowym i za Ich wstawiennictwem pomóż synowi w dobrym leczeniu.Dobry Jezu daj Im wieczne spoczywanie.
Jadwiga : 04.03.2018, 15:49
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o łaskę zdrowia dla mnie ,chorych w rodzinie i przyjaciół.Dobry Jezu okaż swoje Miłosierdzie duszom czyśćcowym,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
córka i siostra: 01.03.2018, 19:53
Panie Jezu polecam Ci dusze moich rodziców i brata.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.Przyjmij Panie wszystkie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
matka: 26.02.2018, 18:16
W dziewiątą rocznicę śmierci mojej kochanej mamy Reginy proszę Cię miłościwy Panie o miejsce w Raju niebieskim dla Niej.Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niech Jej świeci.Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.Przyjmij Panie również inne dusze do nieba aby Cię wielbiły.
Marta: 20.02.2018, 00:39
Dobry Jezu proszę Cię o łaskę i miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. Przyjmij je do Swojego Królestwa na wieczną Chwałę Twoją a za ich wstawiennictwem błagam Cię o potrzebne łaski dla moich dzieci, a w szczególności dla Bartka.
matka: 15.02.2018, 18:57
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłosierny Panie aby moja córka zaszła w upragnioną ciążę i żeby dziecko było zdrowe.Spójrz Panie litościwie na nią,już tak długo się stara a ma konflikt krwi.Tylko Ty Panie możesz jej pomóc.Proszę również abyś wpuścił dusze czyśćcowe do raju aby Cię wielbiły.
Jadwiga : 06.02.2018, 21:05
O Dobry Jezu okaż Miłosierdzie duszom czyśćcowym i za Ich wstawiennictwem uproś łaskę zdrowia duszy i ciała choremu bratu Józefowi.
Jadwiga : 07.01.2018, 21:45
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o łaskę zdrowia dla Franciszka i opiekę nad całą rodziną.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej