Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
Zofia : 11.01.2023, 10:10
Za pośrednictwem dusz czysciowych błagam o cud w rozwiązaniu spraw finansowych bo tylko cud może mi pomóc.
Justyna: 09.01.2023, 09:20
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaskę uzdrowienia córki z zaburzeń odżywiania i ze wszystkiego co chore w jej duszy, psychice i ciele. Błagam o zwiększenie jej możliwości jedzenia i apetytu, aby przytyła do zdrowej wagi. Proszę o łaskę efektywnej nauki do zaliczeń i egzaminów. Proszę o siłę, wiarę, miłość i nadzieję dla rodziny. O łaskę nawrócenia dla Romka. Jezu ufam Tobie.
Zofia : 07.01.2023, 09:18
Przez wstawiennictwo dusz czysciowych błagam aby Bóg był obecny w życiu siostrzeńca i jego żony.Prosze o uzdrowienie oka dla niego i szczęśliwe donoszenie ciąży dla Anny. Proszę też o pomoc w rozwiązaniu spraw finansowych.
Kaziimiera: 06.01.2023, 14:08
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o nawrócenie Przemysława i jego żony do Boga. Proszę o zdrowie dla całej rodziny i szczęśliwe donoszenie ciąży dla Ani.
Jadwiga: 06.01.2023, 00:20
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o łaske mojego uzdrowienia i chorych z mojej rodziny.Dobry Jezu okaż Miłosierdzie wszystkim duszom i Daj Im wieczny odpoczynek.
Zofia : 04.01.2023, 15:31
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o łaskę przemienienia sytuacji w której się znajduje.Nie widzę z niej wyjścia dlatego proszę o wskazanie odpowiedniej drogi.Wysluchajcie mojej modlitwy i uczyńcie cud jeśli jest on potrzebny.
Kasia33: 02.01.2023, 21:22
Dusze czyscowe wstawcie sie za mna u Pana Boga i wyproscie laske dla mnie Aby moje dzieci potrzebowaly logopedy tylko do czerwca albo i nawet krocej a pracownik socialny rozwiazal znami umowe w listopadzie albo inawet wczesniej i zeby ta umowa ktora mamy znim do listopada byla ostatnia umową Jezu ty sie tym zajmij
Kasia33: 02.01.2023, 21:13
Dusze w czyscu prosze was wstawcie sie zamna u pana Boga i uprosccie laske dla mnie zeby moje dzieci mialy logopede tylko do czerwca albo inawet krocej zeby Logopeda byl im tylko potrzebny do czerwca albo i krocej i zeby pracownik socialny rozwiazal znami umowe w listopadzie albo i wczesniej i ta umowa ktora znim mamy do listopada byla ostatnia znim umowa i zeby niepodpisywal juz zadnej znami umowy ani nie przedluzal Jezu ty sie tym zajmij
Asia: 30.12.2022, 20:23
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
Dariusz: 29.12.2022, 18:34
Za wstawiennictwem dusz częściowych , proszę o wygraną sprawę w sądzie i rozwiązanie problemów finansowych moich i mojej rodziny .Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie .
Dariusz: 29.12.2022, 18:04
Za wstawiennictwem dusz częściowych , proszę o wygraną sprawę w sądzie i rozwiązanie problemów finansowych moich i mojej rodziny .Dobry Jezu a Nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie .
Konrad.Kaf: 23.12.2022, 23:01
Za wstawiennictwem Dusz Czyśćcowych proszę o szybkie rozwiązanie moich problemów finansowych I zarazem rozwiązanie moich problemów w domu związanych z finansami. Wiczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. AMEN
A. : 22.12.2022, 22:13
Dusze czyścowe proszę was o pomoc w trudnej sytuacji finansowej, proszę was również o trzeźwość dla mamy, proszę was również o zdrowie dla męża. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki, wieków amen.
Zofia : 15.12.2022, 17:07
Za wstawiennictwem dusz czysciowych błagam o pomoc w rozwiązaniu beznadziejnej sytuacji finansowej. Proszę aby siostrzeniec wybaczył mi krzywdę którą mu wyrzadzilam i przyjechał na Święta Bożego Narodzenia wraz z żoną.
Xxx: 14.12.2022, 02:14
Duszyczki cierpiące w czyśćcu wypraszajcie łaski tak bardzo mi potrzebne w trudnej sytuacji materialnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Ewa: 05.12.2022, 21:40
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę o nawrócenie córki i rozwiązanie spraw finansowych i szczęśliwe małżeństwo.
Anna: 24.11.2022, 17:12
Dusze czyscowe wstawcie sie za mna . Prosze o uzdrowienie mojej nogi . Wierze ze Wszechmogacy Bog obdarzy mnie laska uzdrowienia. Jezu ufam Tobie, Jezu wielbie Cie, Jezu kocham Cie
anna: 16.11.2022, 19:49
Kochane dusze w czysccu cierpiace prosze modlcie sie o zdrowie dla mojego meza.
Justyna: 09.11.2022, 12:53
Dusze czyśćcowe proszę wyproście łaskę uzdrowienia mojej córki Karoliny, o apetyt, odzyskanie właściwej wagi i pełnię zdrowia psychicznego, fizycznego, umysłowego i duchowego. O uzdrowienie relacji w rodzinie i Boży Pokój.
N.: 08.11.2022, 09:25
Proszę duszę czyśccowe o pomoc w wiadomej sprawie,dziękuję i o dobrego Spowiednika.Dziękuję
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej