Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
matka: 26.05.2020, 21:14
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby je pokochała i urodziła zdrowe.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Renata,litości: 25.05.2020, 14:12
Dusze czyscowe proszę Was o modlitwę za MNIE,zaniscie tę prośbę przed oblicze Chrystusa,Ja będę za Was się modlila
Elżbieta : 23.05.2020, 18:49
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pokój wewnątrzny, zgodę w rodzinie oraz błogosławieństwo w pracy. Proszę też o pomoc w trudnej Bogu wiadomej intencji.
Aneta: 18.05.2020, 12:17
Dusze czyścowe, proszę Was o modlitwę wstawienniczą za mnie do Pana Boga. Wyproście u Pana Boga łaskę zdrowia i życia dla mnie. Niech choroba, która mnie trapi odstąpiła... Amen
matka: 16.05.2020, 10:13
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby je pokochała i urodziła zdrowe.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Mama: 14.05.2020, 23:13
Dusze czyścowe wstawiajcie u Boga za.córką.w sprawie pracy.Jest załamana.
Mama: 14.05.2020, 23:12
Dusze czyścowe wstawiajcie u Boga za.córką.w sprawie pracy.Jest załamana.
Żona: 12.05.2020, 23:35
Duszę czysciowe nigdy się za was nie modliłam, ale chcę zacząć i proszę o pomoc w uratowaniu mojego małżeństwa i żeby mój mąż przestał pić. Jeśli ktokolwiek mi nie pomoże sama nie dam rady.
Jacek: 12.05.2020, 01:09
Dusze w czyśćcu cierpiące proszę was zanieście moją prośbę do Pana Jezusa o nawrócenie mojej żony z grzechu cudzołóstwa i jej powrot tak do mnie jak i do dziecka o ile jest to zgodne z wolą Pana Jezusa Chrystusa. Panie Jezu Ty się tym zajmij, Ufam Tobie
Agnieszka: 11.05.2020, 00:36
Dusze w czyśćcu cierpiace,proszę was,módlcie się za moja osobe,moich bliskich,przyjaciół, by Bóg okazał nam miłosierdzie w godzinie śmierci. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie,a światłość wiekuista niechaj im świeci,niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
Elżbieta : 10.05.2020, 22:51
Za wstawiennictwem dusz czyścowych, proszę o szczęśliwe zakończenie trudnych spraw.
Jadwiga: 09.05.2020, 14:47
Dusze Czyśćcowe pomóżcie nam.Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Jezu ufam Tobie .
Hania : 04.05.2020, 00:45
L Duszyczki czyścowe proszę was o kontakt z Piotrem, aby się do mnie odezwał, napisał, abyśmy odnowili kontakt przyjaźń, taki jaki był na początku. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa. Modlę się za was codziennie.
Hania : 04.05.2020, 00:42
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zakończenie i uwolnienie Piotra z toksycznego związku, proszę, aby uwolnił się od tej kobiety, oddal ja od niego, aby dała mu spokój, nie dreczyla go, a dla niego o stanowczość, aby nie wracał już do tej znajomości i zakończył tę znajomość Modlę się za was codziennie dusze cierpiące. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa Wstawiajcie się za mną
Hania : 04.05.2020, 00:41
Duszyczki czyścowe proszę was o kontakt z Piotrem, aby się do mnie odezwał, napisał, abyśmy odnowili kontakt przyjaźń, taki jaki był na początku. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa. Modlę się za was codziennie. Hania : 24.04.2020, 06:11
Hania : 29.04.2020, 01:15
Duszyczki czyścowe proszę was o kontakt z Piotrem, aby się do mnie odezwał, napisał, abyśmy odnowili kontakt przyjaźń, taki jaki był na początku. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa. Modlę się za was codziennie.
Hania : 29.04.2020, 01:14
. Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zakończenie i uwolnienie Piotra z toksycznego związku, proszę, aby uwolnił się od tej kobiety, oddal ja od niego, aby dała mu spokój, nie dreczyla go, a dla niego o stanowczość, aby nie wracał już do tej znajomości i zakończył tę znajomość Modlę się za was codziennie dusze cierpiące. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa Wstawiajcie się za mną
Hania : 29.04.2020, 01:12
. Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zakończenie i uwolnienie Piotra z toksycznego związku, proszę, aby uwolnił się od tej kobiety, oddal ja od niego, aby dała mu spokój, nie dreczyla go, a dla niego o stanowczość, aby nie wracał już do tej znajomości i zakończył tę znajomość Modlę się za was codziennie dusze cierpiące. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa Wstawiajcie się za mną
Hanna : 29.04.2020, 01:09
Za wstawiennictwem dusz czyścowych .prosze Jezu pomóż, Ty wiesz o co Cię prosze .Jezu Ty się tym zajmij .Ojcze sw nie zostawiaj mnie samej bez Twojej pomocy.Tak bardzo licze na Ciebie i wiem ze mnie nie zawiedziesz.
Jadwiga: 26.04.2020, 21:28
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych pomóż mi Jezu,uproś łaskę zdrowia.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej