Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.

Ks. L.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005Wasze komentarze:
matka: 25.07.2020, 15:59
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby szczęśliwie donosiła ciążę i bez bóli urodziła zdrowe dziecko.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Euzebiusz z Canterbery: 24.07.2020, 10:31
Ludzie, do kogo piszecie na nacie swoje prośby ? Aby inni przeczytali i ...? Do Boga?, On czyta fora ? Modlitewni stadionowcy pogubili się szukając wrażeń tłumu a Wy na forach. Łaska jest we Mszy Świętej. Jeśli uważacie że jest na stadionie czy w dolnym kościele na spotkaniach herbacianych to pogubiliście się. Co innego dać świadectwo w necie a co innego modlić się poprzez internet (a może do internetu..)
Hania : 22.07.2020, 08:25
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę, aby Piotr nie był w żadnym związku z kobietą. Proszę, aby uwolnił się od tej kobiety, która nie chciała odejść, oddal ja od niego, aby dała mu spokój, nie dreczyla go, a dla niego o stanowczość, aby nie wracał już do tej znajomości i zakończył tę znajomość Proszę, aby uczucie do mnie znów się w nim ozywilo. Proszę o jakiś znak od niego. O spotkanie z nim. Modlę się za was codziennie dusze cierpiące. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa Wstawiajcie się za mną
Hania : 22.07.2020, 08:20
Mateczko Ukochana, która tak miłujesz i troszczysz się o dusze w czyścu cierpiące. Przekaż proszę duszom, moje modlitwy. Ty Mateczko wiesz jak bardzo pragnę roziązanie moich trudnych, po ludzku niemożliwych spraw. Proszę Cię o szczęśliwy poniedziałek Jezu Ufam Tobie, Jezu Ty się tym zajmij PANIE.
Jadwiga: 21.07.2020, 16:06
Dusze czyśćcowe proszę pomóżcie mi i mojej rodzinie.Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Maria: 21.07.2020, 14:32
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Ojcze, Boże mój o pomoc mojej córce: o zgodę i miłość w jej związku, aby razem wychowywali swoją córeczkę, aby wzięli ślub kościelny
Natalia: 17.07.2020, 12:31
Proszę o uzdrowienie mojego syna Damiana!
Elżbieta : 16.07.2020, 14:00
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej sprawie.
matka: 16.07.2020, 09:59
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby szczęśliwie donosiła ciążę i bez bóli urodziła zdrowe dziecko.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Katarzyna : 16.07.2020, 08:26
Dusze czyściowe proszę wstawiajcie się u Pana Boga za moimi rodzicami
Małgorzata : 14.07.2020, 13:12
Dusże czyś owe proszę o zamojego syna mateusza o łaski zdrowia pracę dobrą żonę a przede wszystkim aby Bóg był na miejscu pierwszym
Elżbieta : 13.07.2020, 18:53
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej sprawie urzędowej.
Izabela: 12.07.2020, 22:03
za wstawiennictwem dusz czysciowych proszę Cię Panie Boże pomow mi Ty wiesz Panie
matka: 11.07.2020, 10:42
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby szczęśliwie donosiła ciążę i bez bóli urodziła zdrowe dziecko.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Elżbieta : 08.07.2020, 22:02
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o pomoc w trudnej Bogu wiadomej intencji.
matka: 06.07.2020, 17:15
za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby je pokochała i urodziła zdrowe.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
matka: 06.07.2020, 16:07
Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię miłościwy Panie o opiekę nad Klaudią i jej poczętym dzieckiem,aby szczęśliwie donosiła ciążę i bez bóli urodziła zdrowe dziecko.Przyjmij Panie dusze czyśćcowe do raju niebieskiego aby Cię wielbiły.
Hania : 03.07.2020, 02:12
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o zakończenie i uwolnienie Piotra z toksycznego związku, proszę, aby uwolnił się od tej kobiety, oddal ja od niego, aby dała mu spokój, nie dreczyla go, a dla niego o stanowczość, aby nie wracał już do tej znajomości i zakończył tę znajomość Modlę się za was codziennie dusze cierpiące. Boże przyjmij dusze do Twojego Królestwa Wstawiajcie się za mną
Hanna : 03.07.2020, 02:06
Mateczko Ukochana, która tak miłujesz i troszczysz się o dusze w czyścu cierpiące. Przekaż proszę duszom, moje modlitwy. Ty Mateczko wiesz jak bardzo pragnę roziązanie moich trudnych, po ludzku niemożliwych spraw. Jezu Ufam Tobie, Jezu Ty się
Elżbieta : 02.07.2020, 22:03
Za wstawiennictwem dusz czyścowych proszę o łaskę zdrowia i prawidłowy rozwój dla moich dzieci. O życzliwych i wartościowych ludzi na ich drodze.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej