Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

Zakochana para "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Zakochana para na murze Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 ewelina: 28.07.2011, 18:44
 Św, Józefie proszę spraw aby na mojej drodze stanął mężczyzna kochający, dobry i wyrozumiały. Dbający o dobro swojej kobiety oraz o rodzinę.
 Mateusz: 15.07.2011, 23:12
 W pierwszym rozdziale Ewangelii Mateusza mamy: (24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją. (25) Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus. (Biblia Warszawska) lub (24) Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, (25) lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus. (Biblia Tysiąclecia) W wersecie 25 ewidentnie jest napisane, że Józef nie współżył z Marią, dopóki nie urodziła naszego Zbawiciela - Jezusa. Wychodzi na to, że potem już tak. Proszę zatem o jakąś poprawniejszą niż moja interpretację wersetu 25 lub nie wpajanie ludziom nie potwierdzonych informacji, że Józef nie mógł się kochać ze swoją żoną i że nie mogli mieć później normalnie więcej dzieci :)
 Agnieszka: 11.07.2011, 22:10
 Święty Józefie proszę Cię o dobrego, inteligentnego i wartościowego chłopaka, który będzie moim mężem , i z którym założę rodzinę (proszę o dar rodziny)
 Agnieszka: 11.07.2011, 16:08
 Święty Józefie proszę Cię o dobrego, kochającego męża, o dar miłości prawdziwej, szczerej i odwzajemnionej.
 JA: 09.07.2011, 00:41
 Św. Józefie, proszę Cię o łaskę macierzyństwa i dobrego męża. Proszę, oświeć M. , aby stał się odpowiedzialnym za nasz związek i dobrym, kochającym mężczyzną, aby zrozumiał jak postepować z miłości do kobiety.
 Aneta: 08.07.2011, 22:48
 św. Józefie, proszę Cię o to by mężczyzna który stanąl na mojej drodze byl czlowiekiem o zasadach moralnych i by okazal sie dobrym męzem i ojcem jeśli taka jest wola Najwyższego.
 MMM: 07.07.2011, 14:42
 Święty Józefie często się do Ciebie modliłam, wiesz o co....Myślę sobie, ze tak miało być, że człowiek którego kochałam ponad życie nie był dla mnie, nie tracę nadziei, ze spotkam tego jedynego wymarzonego z którym będę mogła założyć rodzinę i z którym będę najszczęśliwszą kobietą na ziemi.Proszę Cię o opiekę nad moim życiem i uproszenie u Boga dobrego męża dla mnie.
 AAA: 16.06.2011, 23:27
 sw. Jozefie,dziekuje za twoja opieke i za to,ze otworzyles mi oczy wobec pewnego czlowieka. Prosze postaw na mojej drodze tego odpowiedniego dla mnie, zgodnie z wola Boga!!!
 ANIA: 16.06.2011, 12:38
 ŚW JÓZEFIE PROSZĘ CIĘ O WSTAWIENNICTWO ZA MOIMI DZIEĆMI ARKIEM ANIĄ I PIOTREM - PROSZĘ DLA NICH O DOBRE ŻONY I DOBREGO MĘŻA. ŻEBY ŻYLI ZGODNIE Z WOLA BOŻĄ I PRZYKAZANIAMI,BYLI SZCZĘŚLIWI,WZAJEMNIE SIĘ WSPIERALI. BÓG ZAPŁAĆ ZA OTRZYMANE ŁASKI.


 aneta: 14.06.2011, 21:18
 św. Józefie, proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga Ojca w mojej intencji o znalezienie odpowiedniego mężczyzny najlepszego dla mnie, a jeśli taka jest wola Boża spraw aby mężczyznę którego pokochalam pokochal również mnie.
 magda: 08.06.2011, 11:37
 święty Józefie, błagam wysłuchaj mojej modlitwy, mojego błagania. Pomóz mojej córce.
 Robert: 05.06.2011, 20:06
 Święty Józefie bardzo proszę o modlitwę za mnie, bym nie czuł sie tak bardzo samotnie jak teraz. Święty Józefie módl się proszę do Boga by zesłał mi kogoś kto odmieni moje życie,wypełni moją pustkę. Tak bardzo pragnę miłości.
 maria: 02.06.2011, 20:24
 dziekuje Ci Sw. Jozefie za Twoja podpowiedz.Ty wiesz ze modle sie do Ciebie proszac o Twoje wstawiennictwo o dobra zone dla syna .Przysnilo mi sie ze prosby skladalam w srodek zegara. Wiem ze zegar symbol czasu i zrozumialam co chciales mi przekazac .I w tym snie widzialam dlon ktora dotknela mojej dloni takim gestem wspierajacym ze dobrze bedzie. Dziekuje Ci Sw.Jozefie za Twoja opieke i wsparcie, pamietaj o nas.Wypraszaj potrzebne laski a najbardziej laske szczesliwego malzenstwa dla syna .
 Jadwiga: 23.05.2011, 19:04
 Święty Józefie, proszę Cię o dobrego męża, postaw na mojej drodze takiego człowieka, któremu będę mogła zaufać i pokochać czystą miłością. Proszę, pomóż mi być szczęśliwą żoną, mieć wspaniałą rodzinę. Już dłużej nie zniosę tej okrutnej samotności, tak bardzo boli.
 M: 18.05.2011, 21:34
 Św.Józefie proszę o miłosc!!!!!!!!!!!!!!
 Monika: 07.05.2011, 17:31
 Święty Józefie, proszę o sakrament małżeństwa, o dar macierzyństwa. Pobłogosław mój związek, daj nam wiarę nadzieję i miłość oraz siłę do pokonania wszelkich problemów.
 ania: 04.05.2011, 20:50
 Święty Józefie.. Proszę Cię, daj mi szasę bym spotkała a swojej drodze odpowiedniego dla mnie faceta. Żebym umiała mu zaufać. Żebym była szczęśliwa. Żebym widziała w nim Boga. I żeby w moim sercu na nowo pojawiła się wiara, miłość i dobro. Nie jestem idealna. Byłam ateistką. Zwątpiłam.. Tak mi przykro... Nie umiem jeszcze żałować niektórych swoich grzechów, ale wybacz mi. Spójrz na mnie przez inny pryzmat niż właśnie grzechów. Jestem dobrym człowiekiem. Wybacz mi. I daj mi jeszcze raz szansę...
 Marcia: 04.05.2011, 13:38
 Św Józefie,proszę cię wybłagaj mi u Maryji i Jezusa dobrego,kochającego męża i doprowadz do naszego spotkania,bo męczy mnie samotność.
 Karolka: 27.04.2011, 15:22
 św. Józefie, wymódl mi dobrego męża. Takiego człowieka, który będzie najlepszy dla mnie, a ja najlepszą dla niego. Proszę, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, żebym już nie musiała długo czekać, z dnia na dzień coraz trudniej będzie mi pokochać. Módl się w mojej intencji, pomóż przełamać lęki i miej w opiece moje relacje z mężczyznami, szczególnie nowo zawartą znajomość
 Anna: 26.04.2011, 23:36
 Święty Józefie, błagam Cię o pomoc w znalezieniu mi dobrego męża jak również daru macierzyństwa, wiem, że popełniłam wiele błędów, proszę Cię święty Józefie o pomoc.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] (27) [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej