Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 aneta: 14.06.2011, 21:18
 św. Józefie, proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga Ojca w mojej intencji o znalezienie odpowiedniego mężczyzny najlepszego dla mnie, a jeśli taka jest wola Boża spraw aby mężczyznę którego pokochalam pokochal również mnie.
 magda: 08.06.2011, 11:37
 święty Józefie, błagam wysłuchaj mojej modlitwy, mojego błagania. Pomóz mojej córce.
 Robert: 05.06.2011, 20:06
 Święty Józefie bardzo proszę o modlitwę za mnie, bym nie czuł sie tak bardzo samotnie jak teraz. Święty Józefie módl się proszę do Boga by zesłał mi kogoś kto odmieni moje życie,wypełni moją pustkę. Tak bardzo pragnę miłości.
 maria: 02.06.2011, 20:24
 dziekuje Ci Sw. Jozefie za Twoja podpowiedz.Ty wiesz ze modle sie do Ciebie proszac o Twoje wstawiennictwo o dobra zone dla syna .Przysnilo mi sie ze prosby skladalam w srodek zegara. Wiem ze zegar symbol czasu i zrozumialam co chciales mi przekazac .I w tym snie widzialam dlon ktora dotknela mojej dloni takim gestem wspierajacym ze dobrze bedzie. Dziekuje Ci Sw.Jozefie za Twoja opieke i wsparcie, pamietaj o nas.Wypraszaj potrzebne laski a najbardziej laske szczesliwego malzenstwa dla syna .
 Jadwiga: 23.05.2011, 19:04
 Święty Józefie, proszę Cię o dobrego męża, postaw na mojej drodze takiego człowieka, któremu będę mogła zaufać i pokochać czystą miłością. Proszę, pomóż mi być szczęśliwą żoną, mieć wspaniałą rodzinę. Już dłużej nie zniosę tej okrutnej samotności, tak bardzo boli.
 M: 18.05.2011, 21:34
 Św.Józefie proszę o miłosc!!!!!!!!!!!!!!
 Monika: 07.05.2011, 17:31
 Święty Józefie, proszę o sakrament małżeństwa, o dar macierzyństwa. Pobłogosław mój związek, daj nam wiarę nadzieję i miłość oraz siłę do pokonania wszelkich problemów.
 ania: 04.05.2011, 20:50
 Święty Józefie.. Proszę Cię, daj mi szasę bym spotkała a swojej drodze odpowiedniego dla mnie faceta. Żebym umiała mu zaufać. Żebym była szczęśliwa. Żebym widziała w nim Boga. I żeby w moim sercu na nowo pojawiła się wiara, miłość i dobro. Nie jestem idealna. Byłam ateistką. Zwątpiłam.. Tak mi przykro... Nie umiem jeszcze żałować niektórych swoich grzechów, ale wybacz mi. Spójrz na mnie przez inny pryzmat niż właśnie grzechów. Jestem dobrym człowiekiem. Wybacz mi. I daj mi jeszcze raz szansę...
 Marcia: 04.05.2011, 13:38
 Św Józefie,proszę cię wybłagaj mi u Maryji i Jezusa dobrego,kochającego męża i doprowadz do naszego spotkania,bo męczy mnie samotność.


 Karolka: 27.04.2011, 15:22
 św. Józefie, wymódl mi dobrego męża. Takiego człowieka, który będzie najlepszy dla mnie, a ja najlepszą dla niego. Proszę, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, żebym już nie musiała długo czekać, z dnia na dzień coraz trudniej będzie mi pokochać. Módl się w mojej intencji, pomóż przełamać lęki i miej w opiece moje relacje z mężczyznami, szczególnie nowo zawartą znajomość
 Anna: 26.04.2011, 23:36
 Święty Józefie, błagam Cię o pomoc w znalezieniu mi dobrego męża jak również daru macierzyństwa, wiem, że popełniłam wiele błędów, proszę Cię święty Józefie o pomoc.
 B. : 26.04.2011, 10:31
 Święty Józefie modlę się o dobrego szlachetnego mężą dla mojej córki o miłość dla nich wzajemną.
 Anna: 03.04.2011, 23:34
 Święty Józefie, moje serce najlepiej Ci opowie co czuje, o czym marzy, czego pragnie. Co jest dla mnie ważne, a co nie. Proszę o wstawiennictwo w mojej intencji. Tak bardzo chciałabym by w moim życiu wydarzył się tak długo wyczekiwany cud. Cud miłości. Mąż, dzieci, rodzina. To bezcenny skarb. Wiem, nie jestem godna, ale proszę o miłosierdzie dla mnie. Przysięga małżeńska - tak bardzo bym chciała móc te słowa wypowiedzieć, móc te słowa usłyszeć od ukochanego i móc razem swym życiem to wszystko potwierdzić. Jezu ufam Tobie.
 Monika: 30.03.2011, 00:12
  Święty Józefie, proszę Cię całym sercem o dobrego męża. Powierzam Ci wszystkie moje troski, rozgoryczenia, trudy samotności. Wspieraj mnie w byciu lepszym człowiekiem.
 Irena: 14.03.2011, 15:35
 Sw.Józefie proszę Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie wiesz że moja intencja jest szczera dopomóż nam ...byśmy się znów odnaleźli i byli razem szczęśliwi.Błagam pomoż
 zagubiona: 10.03.2011, 18:05
 Św Józefie dopomóż mi podjąc decyzje. Poznałam czlowieka, którego pokochałam. Jest dla mnnie wazny. PLanujemy ślub, ja nadal nie znam jego rodziny. Ostatnio dowidziałam sie, że jego rodzina nie wie o mnie .... to potwornie boli i rani. teraz jestem w trydnej sytuacji i nie czuje jego wsparcia. CZy można kogoś kochac i nie wspierac go. Miłość nie powinna byc egoistyczna .... ktoś mi kiedys powiedział ... miał racje.... czy ja powinnam byc z tym człowiekiem.... czy samo uczucie wystarczy .... czy nie przyjdzie moment zwątpienia i nie wykrzycze ze nie chce takiej miłości.....
 Ola: 08.03.2011, 17:22
 Święty Józefie błagam o łaskę założenia rodziny.
 AK: 07.03.2011, 23:46
 Sw Jozefie, modle sie do Ciebie o wstawiennicto, o milosc bezgraniczna i ponad wszystko, czlowieka ktory przewroci moj swiat do gory nogami, stanie sie moim najlepszym przyjacielem i miloscia mojego zycia, przemilym towarzyszem w drodze i obym ja byla tym samym dla niego, jesli tak ma byc..Niepozwol nam sie minac niepostrzezenie. Dziekuje
 a.: 24.02.2011, 21:32
 Błagam Cię św. Józefie ratuj mojego syna. Proszę, pomóż mu podjąć decyzje, postaw na jego drodze odpowiednią dziewczynę, która poprowadzi go drogą Bożych przykazań, aby mogli wspólnie założyć Bogiem silną rodzinę! Pomóż mu, błagam w znalezieniu stałej dobrej pracy. Mój Orędowniku w niebie, w Twoje ręce powierzam moje dzieci. Proszę, pomóż mi je wychować
 aga: 15.02.2011, 19:00
 św Józefie spraw aby mężczyzna którego pokochałam pokochał również mnie...Doprowadź do naszego spotkania
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] (27) [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej