Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 renia: 04.08.2007, 11:42
 W drodze na Jasną Górę spotkałam młodego mężczyznę.Myślałam,to nie realne,żeby się z Nim poznac,a co dopiero nawiązac znajomośc.Po 2 latach zaprzyjaźniłam się z Nim.Nie wiem jakie plany ma Pan Bóg,czy to ten Jedyny na całe zycie?Proszę Cię,św Józefie pobłogosław Naszą przyjaźń(jesli jest taka wola Twoja Boże),która przerodzi się w miłosc na dobre i złe :)
 zagubiona: 30.07.2007, 14:56
 Św. Józefie proszęo wstawiennictwo u Boga który jest Miłością aby ta miłość którą darzę Jacka nie zwiędła, aby nie została zmarnowana. Jezu Ty powiedziałeś "proście a bedzie wam dane..."przez wstawiennictwo św. Józefa pragnę wyprosić sobie dar wzajemnej miłości. Amen
 Rose: 30.07.2007, 14:23
 Święty Józefie! Proszę Cię z całej duszy i serca i ze wszystkich sił o meżczyznę, o miłość wieczną, piekną, szczerą i odwzajemnioną. Proszę Cię o to, aby kiedyś moje serce zostało połączone z człowiekiem szczerym, kochającym i stałym, aby nasze serca biły tylko dla siebie... Proszę o miłość do końca życia... Św. Józefie, złącz mnie z człowiekiem którego kocham od kilku lat i od pierwszego wejrzenia... albo przynajmniej daj mi jakiś znak, że on czuje do mnie to samo co ja do niego... jedno słowo: PROSZĘ!
 SŁONECZKO: 22.07.2007, 20:56
 ŚW.JÓZEFIE blagam o wstawienictwo u TEGO,który wszytsko moze i tylko On może usunąc to uczucie pustki i samotniosci,pomoż mi życ w zgodzie z Jego wolą, wyoroś mi łaskę człowieka na diobre i żłe, pomóż nam sieznaleźc, zrozumiec i pokochac na całe życie,wierze,że wsystko ma swoj czas i,ze na mioom niebie słoneczko zaświeci.
 Karol: 21.07.2007, 15:24
 Kasiu,chcialas chyba napisac ze o 4 lata:):)
 Kasia;): 12.07.2007, 16:31
 Zauroczyłam się w pewnym chłopaku,starszym ode mnie o 14 lata (ma teraz 20)i gra w jednym z teatrów warszawskich.Od tamtej chwili gdy go zobaczyłam pomyślałam ze chcę aby Bóg połączył nasze ścieżki.Modle się codziennie zeby tak się stało,aby Bóg nas jakoś połączył (niezbadane są wyroki Boskie w jaki sposób potrafi ludzi ze sobą zapoznawać:P)i po prostu cały czas wierzę...moze wiara mnie uratuję i przekona Pana.Czy myślicie,ze to mozliwe?Ze św.Józef wysłucha mojej modlitwy jesli bede wytrwała?mam nadzieje ze to sie kiedys stanie,nie wazne za ile lat,ale bede dalej sie o Niego modlić.Mimo,ze on jest sławny a ja szarym człowieczkiem:)
 samotna: 11.07.2007, 17:38
 Panie,nie umiem już szukać,zamknęłam się w sobie,proszę pomóż mi,św Józefie wstaw się u Boga, jeśli Bóg chce niech znajdzie mnie tek mężczyzna mi przeznaczony,wybaw mnie z tej samotności.
 Ja: 08.07.2007, 22:07
 święty Józefie, Ty sam wiesz, że proszę o wstawiennictwo u ukochanego Ojca, proszę o dobrego męża, być może go już znalazłam, proszę..........
 Gosia: 30.06.2007, 21:02
 Św. Józefie, chcę Cię prosić o miłość, o miłość Tego, na którym mi tak bardzo zależy. Ja chcę teraz Jego szczęścia, bo Jego szczęście będzie moim szczęściem. Bardzo bym chciała, aby Nasze drogi stały się jedną drogą. Trzymaj Nas w swej opiece...
 Editt: 26.06.2007, 14:28
 Ja modliłam się do Św. Józefa i do Maryi o dobrego człowieka. I po pewnym okresie Bóg dał mi poznać osobę, którą bardzo pokochałam, a On mnie. Jesteśmy szczęsliwi i bardzo się kochamy!!! Przeżyliśmy już różne sytuacje, ale wszystko przetrzymaliśmy. BÓG jest WSPANIAŁY!!! i wie, co robi. Ten Ktoś przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie. Pozdrawiam i życzę, aby każdy spotkał osobę, którą pokocha, a ona jego. POWODZENIA!!! I NIE USTAWAJCIE MODLITWIE!!!
 promyczek29: 24.06.2007, 17:44
 Św. Józefie, prosze Cie przyprowadz do mnie tego mężczyzna, który zostanie moim mężem. Który sie zaopiekuje mną i nasza rodzina tak ja Ty sie zaopiekowałeś Maryją i Jej synem... Prosze
 Paulinka: 22.06.2007, 23:03
 Św.Józefie..z całego serca prosze Cię i modlę się o dobrego męża.Pozwól nam być razem i zbudować wspólnie dom,którego fundamenetm jest Bóg..Prosze Cię o Tomka..wspaniałego choć zbyt spieszącego się wszędzie człowieka..pozwól mu się na chwile zatrzymać i rozejrzeć się do okoła..tam w pobliżu czeka na niego moje serduszko..prosze wstawcie się za mnie..ja będe się modlić za was juz dziś wieczorem odmówie 10 różańca za tych,którzy czekają na miłóść..;)pozdrawiam!!
 Anna: 21.06.2007, 20:26
 Mam 48 lat, jestem wdową i tak bardzo dokucza mi samotność.Kiedys, dopóki dzieci były w domu nie czułam tak bardzo tego smutku, jaki mnie teraz otacza.Juz dłużej tego nie moge wytrzymać-dzieci dorosły, a ja zotałam sama. Czuje się z kazdym dniam coraz gorzej, boje sie, ze w koncu wpadnę w depresje, albo w alkoholozm. Św. JózeFie-ulituj sie nade mna , prosze Cie o kogos bliskiego memu sercu, z kim mogłabym spedzic szczęśliwie jesień zycia. Moje serce tak pragnie kochac i byc kochaną. Św. Józefie-módl sie za mna i za nami!
 izunia: 20.06.2007, 22:46
 mowi,że jestem Aniołem Łaciatym...Święty Józefie,niech ujrzy we mnie kobietę, z którą warto iść wspólną drogą...Aniele mój,ja jestem...
  E.14,06,2007 10;10: 14.06.2007, 10:12
  Św. Józefie nie pozwól mi iść przez życie samotnie
 anula: 12.06.2007, 17:48
 Świety Józefie daj mi na nowo wiarę w miłość, by poznała tego jedynego, ukochanego który i mnie obdarzy miłością prawdziwą.
 Beata: 08.06.2007, 23:37
 Św. Józefie.. wiem ze ten, na którego tyle czekałam to własnie Tomek.... prosze pomóż mu podjąc decyzje, pomóż nam zbudowac razem coś pięknego...
 mysza-77: 31.05.2007, 18:02
 Dziękuję Ci Boże, że odnaleźliśmy się z Rafałem, że połączyłeś nasze samotne ścieżki... Sw. Józefie uproś kolejne łaski dla nas, byśmy szcześliwie dotrwali do małżeństwa :)
 Ola 27: 12.05.2007, 22:22
 Św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo w intencji dojrzałości, odwagi i męstwa dla wszystkich mężczyzn, chłopaków, chłopców... By Bogobojnie, z wiarą i miłością podjęli powołanie do życia w małżeństwie. Spójrz ile tu kobiet, dziewczyn pisze. Proszę za każdego, który jest im przeznaczony przez Pana Boga i za nie wszystkie o cierpliwość. Panie za wstawiennictwem Świętego Oblubieńca daj nam czystą, autentyczną, prawdziwą MIŁOŚĆ, ona wystarczy :)
 Ania: 10.05.2007, 14:08
 Zawsze czekałam na miłość...wielką, prawdziwą, taką, ktora się nie kończy. Bóg postawił na mojej drodze człowieka, który mnie wybrał, a ja nie potrafiłam odnaleźć w nim właśnie tego Jedynego...gdy to odkryłam i zrozumiałam, że to ten...został mi odebrany...minęło już trochę czasu, a ja nie przestaje Go kochać...wiem, że to Ten i czekam aż powróci...Św. Józefie pomódl sie za mnie, aby miłość mego życia powróciła do mnie. Ufam, że wstawisz się za mnie u pana Boga.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej