Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 Katarzyna: 12.02.2010, 18:07
 Słuchajcie bardzo polecam WAM modlitwę do Świętej Filomeny w różnych sprawach mnie pomogła zdać prawo jazdy może komuś da dobrego męża lub żonę. Warto modlić się też do świętej Rity i świętego Józefa. Właśnie teraz modle się do nich o dobrego i kochanego męża mam nadzieję że Ci WIELCY ŚWIĘCI pomogą mi i wymodlą kochanego męża bo czuję ogromną tęsknotę za miłościa święty Józefie módl się za mną święta Filomeno módl się za mną św Rito módl się za mną Amen
 Magda: 07.02.2010, 14:56
 św.Józefie proszę cie o dobrego męża dla mnie, o łaskę szczęśliwej kochającej się rodziny.
 oli: 06.02.2010, 21:27
 O Św. Józefie błagam Cię o dobrego męża, który modlił będzie się ze mną i chwalił Pana Naszego Jezusa, ciężko mi już z moją samotnością, proszę Cię ulecz moje serce, może by tak Dyzio mnie pokochał?!:) proszę wstaw się za nami.
 kasia: 28.01.2010, 13:42
 Sw Jozefie wymodlilam sobie mojego ukochanego. Jestesmy razem tacy szczesliwi! Bog nam blogoslawi kazdego dnia. Prosze Ciebie o to by nasze uczucie nadal wzrastalo,aby nasze zaufanie umacnialo sie w nas i abysmy patrzyli w przyszlosc jeszcze bardziej szczesliwi. Oraz o najwazniejsze- chce byc przykladem, dla mojego przyszlego meza, milosci do Boga i wiary. Che by on rowniez kroczyl droga Bozej milosci, chce bysmy razem, trzymajac sie za rece modlili sie do Boga i dziekowali za kazdy dzien naszego zycia, tak jak czyniles to Ty z ukochna zona Maryja.
 zakochana : 20.01.2010, 17:47
 Święty Józefie pomóż nam przetrwać najcięższe chwile.Pomóż nambyć razem jako rodzina. Ty wiesz jak wielkim darzę go uczuciem. Jak bardzo pragnę spedzić z nim resztę życia. Jak bardzo pragne z nim stworzyć rodzinę.
 magdalena: 19.01.2010, 16:00
 Swęty Józefie Tobie polecam sprawe mojego związku, prosze sraw abysmy ponownie byli razem, Wspieraj Nas i doprowadź do tego aby zaistniało między nami porozumienie i miłość.
 Michasia: 18.01.2010, 12:34
 Sw.Józefie, Ty zaufałeś nadziei wbrew nadziei. Proszę przeprowadź przez ten ogień teraz mężczyznę przez Ciebie przytprowadzonego do mnie, mojego ukochanego, przeprowadź nas oboje, wstawiając się za nami nieustannie do Ojca.Zawierzam Ci nas oboje i rodzinę, którą pragniemy założyć, proszę, wyproś nam świętość miłości.
 Kasia: 12.01.2010, 21:48
 Święty Józefie proszę cię z całego serca o dobrego męża abyśmy sie spotkali i pokochali wzajemnie
 Matka: 07.01.2010, 12:27
 Proszę Cię Św. Józefie dla mojej córki J. o łaskę sakramentu małżeństwa, łaskę dobrego męża, łaskę posiadania dzieci, łaskę założenia szczęśliwej rodziny.
 ania: 04.01.2010, 21:08
 Św.Józefie proszę Cię wybaw mnie z tej samotności która jest nie do zniesienia, tak trudno iść przez życie samej choć na zewnątrz staram się uśmiechać ale serce płacze i tęskni za prawdziwa miłością za kimś kogo pokocham z wzajemnością i miej w opiece wszystkich samotnych którzy często mówią że jest im dobrze ale to nieprawda bo każdy wcześniej czy później zatęskni za miłością, dla Boga nic nie jest niemożliwe wiec trwam w tej nadziei choć jest ona coraz słabsza
 Basia: 04.01.2010, 19:28
 Św Józefie spraw abym mogła mu ponownie zaufać, aby zminił sie ... nie wiem czy sama miłośc wystarczy aby uratować ten związek.
 Krzysztof: 03.01.2010, 12:14
 Błagam Cię o powrót żony, aby pokochała i była ze mną
 Lidia: 02.01.2010, 13:38
 święty Józefie proszę Cię o miłość, która nie bedzie trudem, nie bedzie cierpieniem. Proszę za Twoim wstawiennictwem o dobrego męża.
 asia: 12.12.2009, 17:39
 Św.Józefie pragnę prosić Cię o siłę i nadzieję,że kiedyś znajdę swoją drugą połówkę i założymy szczęśliwą rodzinę.Pomału tracę wiarę,że to nastąpi.Może dlatego,że na swojej drodze znajdowałam nieodpowiednie osoby.Jest mi źle samej i smutno,gdy widzę w moim kręgu znajomych udane małżeństwa z cudownymi szkrabami.Pytam się wtedy sama siebie...co ze mną nie tak?
 Agnieszka: 11.12.2009, 21:54
 Świety Józefie proszę o dobrego i kochajacego męża i by żaden mężczyzna już więcej mnie nie skrzywdził.
 Asia: 09.12.2009, 20:01
 Proszę sw Jóżefie o Twoje wsparcie i pomoc Pozwól mi założyć rodzinę spełnić się jako żona i mamusia kiedyś I proszę otocz opieką i swoim wsparciem S. Pomóz nam w trudnościach byśmy stali się razem silniejsi doprowadź nas do sakramentu małżeństwa
 stanislaww: 07.12.2009, 20:48
 sw. Jozefie blagam cie spraw by Ela ktora kocham pokochala tez mnie.
 Ela: 05.12.2009, 21:48
 Świety Józefie, proszę o wstawiennictwo u Boga za moją siostrę, by pokochał ją dobry, wierny Bogu mążczyzna.
 ellena: 05.12.2009, 11:44
 św,Józefie....hmmm,,nie wiem dlaczego tu piszę skoro od "zawsze" deklarowałam się i deklaruję nadal zatwardziałym singlem. Jednak w moim zyciu pojawiaja się co jakiś czas męzczyźni do których szybciej bije mi serce.....czy to Znak że mam być żoną ????? Tak wiele w tej dziedzinie wycierpiałam tak wiele we mnie niepokoju,.....boje sie zakochać zaufać ,nie wiem czy dam radę , nie wiem czy wytrwam ,niewiem czy????????,,,,,,oddaje CI te wszystkie pytania......i proszę o odpowiedź- poczekam,,,,,,,nie ślpiesz się ,,,jest tyle samotnych serc- miej ich w opiece:)
 Hania: 01.12.2009, 10:16
 Św.Jóżefie Ty wiesz w Bogu, kto ma byc miom mężem..proszę pomóż mi spotkac Tego człowieka, aby mnie kochał i szanował, jak TY kochaęls i szanowałes Maryje, proszę o łaskę rozeznania Swoijej drogi, bardzo ciaży mi samotnosc, Wisz co noszę w sercu.., jesli tak jest Wasza wola proszę o łaskę zrozumienia milczenia ze strony pewnej osoby...proszę pokieruj naszymi mysalmi, deczyjami...i pozw ol choc ostatni raz nam porozmawiac...czyżbym aż tak siępomyliła...wiem Jezu, moze tak własnie miało byc, Chciałes mi pokazc, że dopiero doceniamy i odkrywam prawdziwą wartośc, gdy Coś lub Kogoś stracimy:(, Jezu ufam Tobie, TY jedyny wiesz co jest w mym sercu, prowadz mnie zgodnie z Twoją wolą.Proszę błogosław TEj osobie, opiekuj sie Nim:)
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej