Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

Zakochana para "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Zakochana para na murze Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 Janusz: 16.04.2010, 19:49
 Swięty Józefie błagam o dobrą żonę i opiekę Pana Boga
 Matka: 14.04.2010, 11:26
 Proszę Cię Św. Józefia o dobrego męża dla mojej córki Jolanty. Proszę połóż kres jej samotności, pomóż jej założyć szczęśliwą rodzinę i cieszyć się łaską macierzyństwa. Prosi zbolała matka.
 bernadeta: 13.04.2010, 22:03
 ś.Józefie pomóż.Spotkałam człowieka,takiego ,o którego modliłam się całe lata,już traciłam nadzieję,a Bóg wysłuchał mojego wołania.Teraz nas rozdzielił,rozdzielił nas jego strach przed życiem.Ty tez kiedyś się wystraszyłeś,poproś Boga ,aby teraz natchnął odwagą mego Romka,jak przed wiekami Ciebie.Ufam w Twoje wstawiennictwo
 Agata: 05.04.2010, 00:32
 A ja już niewierze, ze przestanę kiedyś być samotna... Nawet jak ten wymodlony królewicz przyjedzie pod moją wieże, nie umiałabym z nim być... Nie dałabym rady...:(
 Jolka: 03.04.2010, 16:47
 Święty Józefie daj i kogoś z kim bede mogła być do końca swoich dni , pomimo wszystko...
 Basia: 02.04.2010, 22:10
 Św Józefie spraw abysmy pozostali na zawsze razem i abysmy połączyli sie ślubem
 ONA: 01.04.2010, 15:30
 Mam 24 lata. Nigdy nikogo nie miałam, a od szkoły gimnazjalnej modlę się o dobrego męża. Może będę nieskromna, ale nigdy nie narzekałam na brak powodzenia, lecz nigdy nie wiązałam się z mężczyzną tylko, zeby kogoś mieć i uniknąć zaskoczenia znajomych, ze jestem sama. Sama to nie znaczy samotna. Mam wielu przyjaciół na których mogę polegać. Wierzę z całego serca, że Bóg wybrał na ziemi odpowiedniego dla mnie partnera, tylko czeka na moją dojrzałość, właściwy moment mego życia. Myślę, że im dłużej się czeka, miłość jest jeszcze piękniejsza. Święty Józefie wstawiaj się za mną do Matki Bożej i Jezusa, aby postawili we właściwym momencie moja drugą połówkę, czystego, opanowanego, wiernego i wierzącego mężczyznę, z którym będzie mi dane iść przez życie. Proszę pomóż też wszystkim tym , którzy modlą się o dobrego męża, którzy w Tobie święty Józefie pokładają swoje nadzieje na wspaniałego partnera życiowego.
 E: 19.03.2010, 19:12
 Sw Jozefie jezeli jest taka wola Boza to upros mi dobrego i mocno trzymajacego sie Boga meza.
 Betty: 18.03.2010, 23:48
 ŚWIĘTY JÓZEFIE błagam Twojego wstawiennictwa u BOGA NAJWYŻSZEGO i WAS WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH TĄ PROŚBĘ o modlitwę za mojego brata Romana kóry opuścił swoją Żonę i Dzieci aby odnalazł Drogę do domu .............


 władysława: 11.03.2010, 01:29
 Święty Józefie, uproś dobrego, uczciwego, prawego a przede wszystkim wierzącego i praktykującego katolika na męża dla Barbary
 Ania: 07.03.2010, 10:25
 A ja mogę tylko powiedzieć DZIĘKUJĘ,słowo płynące prosto z serca,dziękuje za Miłość,którą św. Józef wyprosił dla mnie ,po czterech latach wstawiennictwa...warto mieć w Nim przyjaciela.Jestem narzeczoną dla jedynego w moim życiu mężczyzny,którego miłość i czystość dają mi nieskończenie wiele szczęścia i radości...i choć nie zawsze było łatwo dziś wiem,że moje serce będzie należało do niego w miłości Boga :))) (www.ania90slonko.fotka.pl)
 Basia: 01.03.2010, 17:49
 Sw Jozefie jezeli jest taka wola Boza to upros mi dobrego i mocno trzymajacego sie Boga meza.
 Marcelinka: 24.02.2010, 20:21
 Daj mi Św. Józefie dobrego męża.
 Marcelina: 24.02.2010, 20:20
 Św. Józefie, proszę uproś mi u Boga dobrego, wyrozumiałego, kochającego oraz wiernego Bogu męża. Spraw abyśmy stworzyli ciepły, kochający dom dla nas i naszych dzieci oraz aby w naszym życiu nigdy nie zabrakło Boga. Przez Chrystusa, Pana Naszego, Amen.
 Paulina: 22.02.2010, 00:16
 Święty Józefie, ja wiem że jest wiele osób w podobnej sytuacji i wiem,że może jestem zbyt niecierpliwa, ale jeśli tylko możesz wstaw się za mną u samego Boga. Otóż bardzo pragne spotkać mężczyznę, którego pokocham i który mnie pokocha. A może on już gdzieś blisko jest???
 Basia: 19.02.2010, 21:39
 Znów jest to samo wielka niepweność i samotność. Pomóz mi go zrozumiec. Pomóz nam przetrwać te cięzkie chwile
 Katarzyna: 12.02.2010, 18:07
 Słuchajcie bardzo polecam WAM modlitwę do Świętej Filomeny w różnych sprawach mnie pomogła zdać prawo jazdy może komuś da dobrego męża lub żonę. Warto modlić się też do świętej Rity i świętego Józefa. Właśnie teraz modle się do nich o dobrego i kochanego męża mam nadzieję że Ci WIELCY ŚWIĘCI pomogą mi i wymodlą kochanego męża bo czuję ogromną tęsknotę za miłościa święty Józefie módl się za mną święta Filomeno módl się za mną św Rito módl się za mną Amen
 Magda: 07.02.2010, 14:56
 św.Józefie proszę cie o dobrego męża dla mnie, o łaskę szczęśliwej kochającej się rodziny.
 oli: 06.02.2010, 21:27
 O Św. Józefie błagam Cię o dobrego męża, który modlił będzie się ze mną i chwalił Pana Naszego Jezusa, ciężko mi już z moją samotnością, proszę Cię ulecz moje serce, może by tak Dyzio mnie pokochał?!:) proszę wstaw się za nami.
 kasia: 28.01.2010, 13:42
 Sw Jozefie wymodlilam sobie mojego ukochanego. Jestesmy razem tacy szczesliwi! Bog nam blogoslawi kazdego dnia. Prosze Ciebie o to by nasze uczucie nadal wzrastalo,aby nasze zaufanie umacnialo sie w nas i abysmy patrzyli w przyszlosc jeszcze bardziej szczesliwi. Oraz o najwazniejsze- chce byc przykladem, dla mojego przyszlego meza, milosci do Boga i wiary. Che by on rowniez kroczyl droga Bozej milosci, chce bysmy razem, trzymajac sie za rece modlili sie do Boga i dziekowali za kazdy dzien naszego zycia, tak jak czyniles to Ty z ukochna zona Maryja.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej