Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Anna: 01.03.2009, 19:36
 Św.Józefie proszę o pomoc w poznaniu męzczyzny, z którym mogłabym zostać na dobre i na złe
 poranek699: 25.02.2009, 13:08
 Sw Józefie,prosze o szczesliwą i wzajemną miłosc na całe zycie,pozwol mi poznac mezczyzne godnego miłosci,zaufania..wybaw mnie z mojej samotnosci i przygnebienia...wstaw sie za mna u Ojca Niebieskiego....moze ty mnie wysłuchasz....a jezeli nikt mnie datad nie pokochal miłoscia prawdziwa i szzera i mma zyc wsamotnosci to dodaj mi sił.
 Andrzej z Warszawy: 20.02.2009, 01:19
 W niedzielę 22 lutego mam zaręczyny moja wybranka Elżbieta chce ślub cywilny Czy mam się wyrzec Jezusa iść za jej namową i przystać na ślub cywilny Św Józefie pomóż mi co mam robić Kocham Jezusa, Jezu ratuj mnie a wszystkich proszę o modlitwę Andrzej
 Samotna: 18.02.2009, 17:39
 Skoro do dziś nikt mnie nie kocha to pewno nie nadają się do miłości, do kochania....św. Józefie proszę o siłę w dźwiganiu krzyża samotności
 Ula: 10.02.2009, 00:55
 Miłość dla kazdego jest czymś innym. Nie proszę o męzczyzne z kobiecych marzeń i snów, tylko wystarczy i aż wystarczy mężczyzna który nie wstydzi się uklęknąć do modlitwy. To pociąga mnie najbardziej. Ktos z kim myśli wędruja znaną, bezpieczną drogą. Proszę Św. Józefie i Mateczko Najświętsza o Miłość na zabój, o męża na śmierć i życie. :)
 Agnieszka: 06.02.2009, 09:13
 Ja prosiłam..całe studia i po studiach też.. 6 pieszych pielgrzymek w tej intencji... Powoli traciłam nadzieję, miałam już swój pomysł na życie... I dziękuję:)) Bo dostałam najlepszego mężczyznę, za kilka miesięcy pobieramy się...Św. Józef nie daje tego o co prosimy zbyt szybko, bo czeka by dać najlepszą osobę. Trzeba tylko ufać i wierzyć.
 Anna: 05.02.2009, 20:37
 Pisałam już do Ciebie święty Józefie i nie zaprzestanę Ci się naprzykszać, bo tak jest przecież w Ewangeli napisane, więc i ja będę Cię prosiła o o dobrego męża, o szczęśliwe małżeństwo i szczęśliwe macierzyństwo, po ludzku jest to niemożliwe, ale nie po Bożemu! Więc proszę Cie pomóz mi założyć szczęśliwą, kochająca się rodzinę.
 ktosik: 03.02.2009, 11:18
 swiety józefie wskaż drogę mego powolania bo wciaż bładzę ...wskaż proszę
 Gosia: 02.02.2009, 16:10
 Święty Józefie,błagam Cię o dobrego,prawdziwego męża. oddaję Ci swoje fikcyjne małżeństwo i błagam,nech nie będę już dłużej sama. nie mam siły tego dzwigac.
 kwiatuszek: 07.12.2008, 13:18
 Sw.Józefie proszę o miłosc odwzajemnioną.
 Hania: 29.11.2008, 20:00
 Św.Jozefie TY wiesz.....co mam w sercu, powoli gaśnie światelko , ktore jeszcze jeszcze... się tli i mimo wszsytko wierzy, ufa,że wszsytko ma sens, swoj czas.Proszę o wstawienictwo za mną, o łaskę bliskiego , prawego i dobrego człowieka, ktory bedzie wszsytkim , na dobre i złe, boli ta samotnosc i pustka, powierzam WAm to wszsytko , ufam drodze, ktorą mnei prowadzicie.Proszę Św.Jozefie o dobrego Meża, kory bedzie mnnei tak kochał i szanował jak TY kochałes Maryje, Nie chce już życ tak dla siebie samej, proszę o laskę rozenania swoej drogi i dobrego własciwego dla mnie człowieka.Jezu Ufam Tobie.
 Dag: 28.11.2008, 17:25
 Św. Józefie pokornie proszę o dobrego i kochającego męża.
 ona31: 28.11.2008, 13:17
 sw Jozefie proszę o dobrego mądrego męża ,o miłość odwzajemnioną .
 agnieszka: 21.11.2008, 16:18
 Św. Józefie Ty znasz moje prośby i wytrwałość. Proszę pomóż znalezc przyszłego męża, a jeśli go znam wskarz kto nim ma stać się w przyszłości. pomóż dokonać dobrego wyboru i proszę o prawdziwą miłość jaką bedziemy siebie darzyć.
 bartek: 21.11.2008, 12:10
 proszę o łaskę zgody na samotne życie.
 Piotr 29: 20.11.2008, 19:48
 Św Józefie proszę Cię bym wreszcie spotkał tą jedyną.... a jesli już kiedys Ją poznałem spraw bym dostał jeszcze szanse na miłość
 Matka: 16.11.2008, 18:28
 Sw.Jozefie prosze Cie z calego serca aby moj syn spotkal milosc z wzajemnoscia, ktora zaowocuje szczesliwym zwiazkiem i rodzina.Bardzo tego pragne i w Jego intencji zwracam sie z ta prosba...
 jasmina: 13.11.2008, 21:41
 święty Józefie proszę nawróć mojego brata Krzysztofa i znajdź mu dobrą żonę
 judyta: 12.11.2008, 14:45
 zapomniałam? nie.... wybaczyłam? tak.... i za to dziękuję....o resztę poproszę jak się podniosę....
 Mariola : 08.11.2008, 20:30
 Św .Józefie prosze połacz miłosca mnie zDarkiem błagam czuje sie tak samotna
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej