Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 M.: 16.01.2011, 19:26
 św. Juzefie proszę Cię, abym któregoś dnia spotkała kogoś kto mnie pokocha i będzie kochał do końca życia, kogoś kto będzie mnie rozumiał i szanował, kogos z kim bedę szczęsliwa.
 SwJozefie: 10.01.2011, 03:30
 Prosze staw sie za mna do Pana Boga o milosc ktora chceaby mnie obdarzyl pewien mezczyzna.To tak srasznie boli jak ktos niodwzajemnia uczucia.Obiecuje ze juz nie popelnie tych samych bledow.Blagam daj mi jeszcze jedna szanse.KochamCie Boze i ufam tobie
 Lidia: 08.01.2011, 15:08
 Święty Józefie, mój ukochany patronie, Ty znasz moje serce. Proszę Cię o dobrego męża, czystego serca, kochającego Boga i ludzi, o dobrym charakterze, powołanego do miłości i małżeństwa. Jezu ufam Tobie.
 Joanna: 07.01.2011, 22:10
 Sw.Jozefie proszę Cię,aby Leszek znów był ze mną.Ty wiesz,że kocham go bezgranicznie,w zdrowiu i chorobie, w szczęsciu i cierpieniu.Proszę cie,abyśmy razem szli przez życie...
 Betka: 05.01.2011, 23:05
 O Najlepszego Na Świecie Męża (Dla Mnie), proszę Cie Panie Jezu ! Św.Józefie, módl się proszę w tej intencji! Proszę módl się też w intencji tych wszystkich, co zaglądają na strony internetowe z nadzieją, że " mąż" czy " żona" sami ich tu znajdą! Dziękuję! :)
 Beata: 04.01.2011, 21:01
 Św. Józefie ciężko jest iść przez życie w samotności, proszę Cię o łaskę małżeństwa i macierzyństwa, jeżeli taka jest wola Syna Twojego Jezusa, Święty Józefie doprowadź do zerwania każdą znajomość, która nie podoba się Panu Bogu. Dziękuję. Jezu Ufam Tobie.
 Anna: 31.12.2010, 17:31
 Błagam o małżeństwo i macierzyństwo. Samotnośc boli i upokarza
 AM: 21.12.2010, 17:20
 CHWAŁA BĄDŹ BOGU W TRÓJCY JEDYNEMU OJCU, SYNOWI I DUCHWI ŚWIĘTEMU. JEZU PRZYMNÓŻ MI WIARY BYM MÓGŁ OTRZYMAĆ TĘ ŁASKĘ O KTÓRĄ TAK BARDZO, TAK DŁUGO I BEZSKUTECZNIE PROSZĘ... ALBOWIEM TYLKO TEN, KTO UFNIE PROSI OTRZYMUJE, POSZUKUJĄCY ZNAJDUJE A KOŁACZĄCEMU OTWORZĄ. NIE MAM JUŻ SIŁY ANI POMYSŁU BY UPROSIĆ TĘ ŁASKĘ
 Fabiola: 10.12.2010, 22:29
 Boże, jeśli jest mi dane byc z kimś to proszę Cię strzeż nas od wszelkiej nieczystości i pomóż zachowac czystośc i dopomóż nam...abyśmy potrafili się odlaleźc:)Boże oraz dziękuję Ci za wszystko co dla mnie robisz...Dziękuje:).


 ANNA: 05.12.2010, 09:34
 Św. Józefie błagam o wstawiennictwo w beznadziejnej dla mnie sprawie!!! Błagam nie bądź obojętny na moją rozpacz.
 sss: 14.11.2010, 17:42
 Św. Józefie prosze Cię aby Piotr w końcu do mnie napisal. Błagam Cię o to. Dziekuje Ci za Twoje wstawiennictwo
 JA: 13.11.2010, 16:47
 MILOSC DRUGA OSOBA JEST SENSEM MOJEGO ZYCIA. TAK DLUGO CIERPIE TA SAMOTNOSC. PROSZE ZNAJDZ MI KOGOS KTO MNIE BARDZO MOCNO POKOCHA Z WZAJEMNOSCIA. PROSZE ZEBY TO BYLA CUDOWNA MILOSC, NIEZWYKLA, GLEBOKA, W KTOREJ SIE CALKOWICIE ODNAJDE. ZEBYM BYLA Z NIM BARDZO SZCZESLIWA, TY WIESZ O CO MI CHODZI. SPELNIJ MOJE NAJWIEKSZE MARZENIE. MYSLALAM ZE SZYMON JEST TAKA WLASNIE MILOSCIA. CZUWAJ ZEBYM NICZEGO WIECEJ NIE ZNISZCZYLA, A JEZELI TO JEST MOZLIWE TO NIECH ON WROCI. PROSZE WEJRZYJ W MOJE SERCE, WSLUCHAJ SIE W NIE I DAJ MU TO CZEGO TAK BARDZO PRAGNIE. POMOZ MI WYPELNIC MOJE POWOLANIE. NIE KAZ MI DLUGO CZEKAC. WYSLUCHAJ MNIE, PROSZE CIE JAK DOBREGO PRZYJACIELA O POMOC. W TWOJE POWIERZAM TO RECE. AMEN.
 anita: 13.11.2010, 13:39
 Święty Józefie, błagam Cię zaopiekuj się mną i dziewczynkami...Błagam Cię.Sama nie dam rady
 Jadwiga: 10.11.2010, 22:46
 sw. Józefie, proszę o dar męża, bym otwierała się na miłośc, proszę o Twojej wstawiennictwo
 M: 09.11.2010, 12:01
 Święty Józefie proszę wyproś dla mnie łaskę małżenstwa i macierzyństwa u naszego Pana, proszę otwórz moje oczy i pomóż zrozumieć czy związek, w którym jestem jest tym właściwym i docelowym. Jeśli nie, proszę daj siłę i mądrość by go skończyć.
 karolina: 21.10.2010, 08:28
 Święty Józefie pomóż mi zdecydować czy Marcin będzie dobrym mężem, ojcem. Upadamy nie raz, czasem zachowujemy się dziecinnie, nie dojrzale-pomóż mi. Jezu ufam Tobie bezgranicznie.
 Renia: 20.10.2010, 20:48
 Św. Józefie proszę Cię o kochanego, dobrego męża o stałą pracę. Jezu ufam Tobie.
 Exnihilo: 15.10.2010, 22:43
 "Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać." Była piękna. Siadała kilka ławek za mną będąc prawie codziennie na Mszy wieczornej. Pewnego dnia gdy klęcząc przy komunii spojrzałem na nią...wpatrywaliśmy się przez chwile jakbyśmy się znali dość długo. Po 3 miesiącach od tego przeżycia po wyjściu z Kościoła zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Dosłownie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały że to będzie ta, że to ona, bo jak inaczej wytłumaczyć to że 3 różne osoby ją zauważyły mówiąc mi - "Ona siedzi ciągle sama, podejdź do Niej" lub "Śniłeś mi się, że byliście razem Ty i Ona, ta która siedzi tam z tyłu" albo "Widzę Was z ambony, pasujecie do siebie". Spotykaliśmy się prawie codziennie, aż...po miesiącu gdy wręczyłem jej 3 śliczne róże usłyszałem z jej ust, że Ona nie jest w stanie być z nikim w związku. Nie zrażało mnie to, ale tak jakby coś w tej znajomości zaczęło się kruszyć. Po kolejnym miesiącu usłyszałem - "Nie chcę Ciebie skrzywdzić, nie jesteśmy sobie pisani, zasługujesz na lepszą żonę niż ja". Był to dla mnie cios, ale bardzo szybko się pozbierałem. Spotykaliśmy się jeszcze przez 4 miesiące i tak jak niepodlewane kwiatki znajomość zaczęła usychać. Za dwa tygodnie minie rok od naszej pierwszej rozmowy, a ja dziękuję Św Józefowi za dar spotkania tej osoby, bo dzisiaj widzę jak Pan Bóg przez Nią dotarł do mnie, do mojej świadomości, do mojej zmiany wewnętrznej. On pomaga, tylko czasami inaczej niż byśmy chcieli, inaczej niż byśmy tego oczekiwali czy pragnęli. Mimo wszystko nie tracę wiary i nadziei, że gdzieś na tym świecie jest duszyczka, która modli się do Niego, do Św Józefa, o to samo co ja i że kiedyś się spotkamy i pokochamy bo jesteśmy zgodnie z wolą Bożą sobie pisani... a być może już ją spotkałem i jest to Ta z którą obecnie chcę się spotykać :) Nigdy nie wiadomo jak ułoży się nasze życie. Jeżeli pragniesz z całego serca dobrej Żony, dobrego Męża - zaufaj i bądź cierpliwy/cierpliwa. Nie siedź też z założonymi ręcami, nie oczekuj że dziewczyna/chłopak zapuka do twojego domu. Internet mimo swego brudu to także narzędzie poprzez, które jest możliwość zaaranżowania spotkania z osobą która być może jest Ci pisana. Spotkanie to dar, nie załamuj się tylko korzystaj z niego a gdy spotkasz się z tą osobą, proś Ducha Świętego o łaskę jej poznania i poznania woli Bożej. Słowa modlitwy "Święty Józefie doprowadź do zerwania każdą znajomość, która nie podoba się Panu Bogu" niech będą Twoją codzienną modlitwą!
 ANNA MARIA: 14.10.2010, 20:18
 Błagam odmień moje życie. Dopomóż założyć rodzinę. Może nie jest jeszcze za późno.
 Ania: 13.10.2010, 14:44
 Sw. Józefie, proszę otrzyj łzy i wysłuchaj moje błagania.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] (28) [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej