Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

Zakochana para "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Zakochana para na murze Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 12.11.2013, 18:41
 Sw. Józefie znasz marzenia i pragnienia mojego serca oraz ból i rozpacz, bo zgasł mój ostatni promyk nadziei. Wiele lat modliłam się o ukochanego mężczyznę, żeby Bóg zwrócił mi go, o szanse dla nas, wspólne życie i dom. Modliłam się z nadzieją i wiarą a i tak wszystko legło w gruzach. Proszę Ciebie Sw. Józefie o cud, bo tylko ten mężczyzna dawał mi siłę, szczęście i nadawał sens wszystkiemu. On był całym moim światem a teraz bez niego życie ze mnie uszło i nigdzie nie mogę znaleźć ukojenia, sensu swojego życia. Strasznie mi go brakuje.
 Agnieszka: 12.11.2013, 18:35
 Sw. Józefie znasz marzenia i pragnienia mojego serca oraz ból i rozpacz, bo zgasł mój ostatni promyk nadziei. Wiele lat modliłam się o ukochanego mężczyznę, żeby Bóg zwrócił mi go, o szanse dla nas, wspólne życie i dom. Modliłam się z nadzieją i wiarą a i tak wszystko legło w gruzach. Proszę Ciebie Sw. Józefie o cud, bo tylko ten mężczyzna dawał mi siłę, szczęście i nadawał sens wszystkiemu. On był całym moim światem a teraz bez niego życie ze mnie uszło i nigdzie nie mogę znaleźć ukojenia, sensu swojego życia. Strasznie mi go brakuje.
 Jacek: 02.11.2013, 16:56
 Św. Józefie, proszę o wstawiennictwo w intencji znalezienia dobrej żony. Jeśli jest tu jakaś wesoła dziewczyna najlepiej z górnego śląska (okolice Gliwic) w wieku 22-28 i chce pogadać to niech pisze (jack84@onet.eu) :P pozdrawiam ! Jacek
 strapiona: 01.11.2013, 22:44
 Kogo powinnam wybrać.. Czy to miłość czy tylko ślepe zauroczenie i pokusa... Prosze św. Józefie o to by nie zabrakło mi siły do podjęcia decyzji, a co istotniejsze by była ona dobra. Chcę być kochaną i chce dać szczeście.
 Barbara: 27.10.2013, 08:01
 Święty Józefie proszę o łaskę prawdziwej odwzajemnionej miłości , o dobrego męża. Bardzo proszę o szczęśliwe małżeństwo i macierzyństwo.
 Asia: 21.10.2013, 20:59
 Święty Józefie proszę o wysłuchaj moim próśb i wskaż właściwą drogę ...
 Kasia: 20.10.2013, 18:58
 Święty Józefie błagam Cię o pomoc w znalezieniu dobrego męża, który będzie mnie kochał i szanował.Czuję się bardzo samotna. Moja nadzieja w Tobie.
 Anna: 12.10.2013, 17:50
 Święty Józefie, proszę ... znasz marzenia, pragnienia mojego serca ... dużo bym musiała pisać ... proszę o cud ... proszę o pomoc ... proszę by nierealne stało się realne ... by było dobrze .... miłość daje siłę by dbać każdego dnia o jej trwałość ... by dwoje ludzi chciało spełnić do końca życia słowa przysięgi ... błagam, błagam, błagam ... niech się stanie, niech się spełni :) PS proszę też o miłość i spełnienie marzeń również dla Moniki I., Ani K., Ewy R., Moniki G., Moniki N. ... niech nasze rodziny cieszą się z tego, że i nam się w życiu poukładało ...
 samotna: 01.10.2013, 23:54
 Św.Józefie proszę o dobrego męża i łaskę prawdziwej miłości.


 Piotr: 21.09.2013, 21:33
 "Samotnośc i uczucie że się jest niechcianym - to najgorszy rodzaj biedy". bl. Matka Teresa Święty Józefie proszę pomóz mi odnaleźć tę Niewiastę, którą Bóg przeznaczył dla mnie jako przyszłą Żonę. Proszę spraw abyśmy się odnaleźli pośród tylu ludzi, naucz nas wzajemnie sie kochać i szanować. Proszę Panie, nie dopuść do tego abym szedl sam przez życie, proszę, postaw na mej drodze Niewiastę, którą poślubię i z którą założę szczęśliwą rodzinę. Obiecuję Panie, że postaramy się aby nigdy między nami nie zabrakło miejsca dla Ciebie.
 sylwia: 21.09.2013, 06:16
 Święty Józefie proszę Cię o odpowiedniego męża dla mnie.
 Jola: 19.09.2013, 15:11
 Za przyczyną św. Józefa proszę o łaski zgodne z Wolą Bożą. Proszę o siłę w dalszej drodze życia i dziękuję za otrzymane łaski.
 pytająca: 14.09.2013, 17:52
 Panie Boże dlaczego wciąż jestem sama dlaczego nie wysłuchujesz moich modlitw. Uciekają dni, miesiące lata, na co czekasz ?
 Katarzyna: 11.09.2013, 22:27
 Św. Józefie proszę Cię o dobrego, kochającego, wspaniałego męża dla mnie i abym ja była najwspanialszą żoną dla niego. Proszę i dziękuję.
 Katarzyna: 11.09.2013, 22:14
 Św.Józefie proszę Cię o dobrego, kochającego, wesołego męża z którym razem stworzymy silną, szczęśliwą rodzinę. Tak długo czekam i jestem bardzo samotna. Zabierz ode mnie wszelkie troski, lęki i zmartwienia. Dziękuję Św.Józefie.
 tojestto: 10.09.2013, 23:54
 Św. Józefie! Ja czuje, że to jest to, żejestesmy dla siebie stworzeniu, idealnie dobrani, on sprowadzałby mnie na dobrą drogę a ja jego, on pomógłby mi w moich trudach a ja jemu. Nie wiem czy on o tym wie, ale czasami sądzę, że tak. Więc proszę, Święty Józefie! Pomóż, aby nareszcie coś się między nami stało.
 Alina: 08.09.2013, 22:58
 Święty Józefie proszę cię po staw na mej drodze dobrego człowieka i dobrych ludzi , uproś mi łaskę szczęsliwego życia rodzinnego .
 Patrycja: 07.09.2013, 23:34
 Swięty Józefie, postaw na mojej drodze tego, który jest mi "przeznaczony". Oddal ode mnie samotność, aby moje drogi się nie skomplikowały przez nierozważne wybory. Opiekuj się mną... Daj mi siłę i moc.
 Klaudia: 30.08.2013, 21:30
 Proszę o męża, mojego wymarzonego i kochającego męża. Żebyśmy byli dobranym małżeństwem, zebym była jego pierwszą i jedyną najwiekszą miłością
 lila: 21.08.2013, 22:30
 Sw.Józefie,proszę pozwól mi jeszcze raz poczuć smak miłości wzajemnej,ale tym razem do końca życia.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Codzienna modlitwa zanurzenia we Krwi ChrystusaCodzienna modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa

Modlitwa w intencji więźniówModlitwa w intencji więźniów

To, co zostało po DürerzeTo, co zostało po Dürerze

św. Izydor z Sewilliśw. Izydor z Sewilli

Rozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła IIRozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej