Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

Zakochana para "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Zakochana para na murze Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 sama: 16.07.2014, 20:20
 To tak długo już ŚW. Józefie, tak długo jestem sama to tak bardzo boli..., nie odrzucaj mojej prośby chcę mieć wreszcie rodzinę, postaw na mojej drodze człowieka, który mnie pokocha, a jeżeli taka jest wola Boga pomóż mi zapomnieć o tym który nie chce ze mną być.
 Anulka 1975: 13.07.2014, 19:31
 Panie Boże proszę Cię o dobrego męża spraw, abym była szczęśliwa, bym mogła się z tą druga osobą zestarzeć
 ela: 11.07.2014, 12:42
 świety Józefie proszę cie o miłość chce mieć madrego męża. kochającego ojca . wiernego i pobożnego męża.
 Iwona: 28.06.2014, 20:06
 Święty Józefie błagam pomóż mi,jestem samotna a nie chcę być,pomóż mi,proszę o wstawiennictwo u Pana Boga o zesłanie na moją drogę życia męża,chcę być kochaną i kochać,chcę założyć rodzinę z wolą Boga.Amen.Jezu Ufam Tobie.
 Iwona: 28.06.2014, 20:06
 Święty Józefie błagam pomóż mi,jestem samotna a nie chcę być,pomóż mi,proszę o wstawiennictwo u Pana Boga o zesłanie na moją drogę życia męża,chcę być kochaną i kochać,chcę założyć rodzinę z wolą Boga.Amen.Jezu Ufam Tobie.
 Ania: 23.06.2014, 00:46
 Święty Józefie proszę Cię pomóż mi i mojej siostrze znaleźć dobrego męża
 zatroskana matka: 18.06.2014, 22:14
 Św. Józefie, Ty wiesz, że matka jest szczęśliwa wtedy, gdy dzieci jej są szczęśliwe.A moje nie są.Dlaczego?bo taka jest widać wola Boża.Proszę, zmień to i upraszaj łaski dla nich u Pana, proszę o wstawiennictwo, o pomoc. Córka leczy rany po kolejnej uczuciowej porażce, dlaczego trafia na nieodpowiednich mężczyzn?takich, którzy pokochać jej nie potrafią?dlaczego syn jest wciąż taki samotny? Proszę Cię, spraw, by byli szczęśliwi, by spotkali na swej drodze wartościowe osoby, takie, które kochać potrafią.Bezwarunkowo. Św. Józefie, patronie samotnych, wysłuchaj mnie!
 Maga: 09.06.2014, 21:46
 Św Józefie proszę o przywrocenie wiary w nasze małżeństwo i danie nam szansy a nie przekreslanie roku naszego malzenstwa. Ją go kocham bardzo ale nie mam sily sama walczyc o tę miłość. Proszę zeby przejrzal na oczy i pokochal na nowo.Bardziej....
 anna: 08.06.2014, 21:59
  sw.Jozefie-prosźe o dobrego í kochajaćego ceza wiernego. as plz


 Aga: 07.06.2014, 15:53
 Św. Jozefie błagam o Twoją pomoc. Daj jakis znak, pomoz mi w jakis konkretny sposób, bo życie straciło dla mnie sens. Staram sie jakoś żyć ale to jest takie na siłe. Każdy dzień upływa w smutku i tęsknocie za ukochanym człowiekiem. Św. Józefie tak bardzo Go potrzebuje. Czy naprawde nie możesz połączyć naszych dróg? On jest wartościowym, dobrym człowiekiem i tak bardzo chciałabym iść z nim przez życie.
 Bożena: 02.06.2014, 05:42
 Św.Józefie proszę o wyjście z uzależnienia komputerowego syna Kamila o dobrą, mądrą i właściwą żonę dla niego oraz wszelkie potrzebne łaski.
 Bożena: 02.06.2014, 05:37
 Św.Józefie proszę o wyjście z uzależnienia komputerowego syna Kamila o dobrą, mądrą i właściwą żonę dla niego oraz wszelkie potrzebne łaski.
 smutna A.: 19.05.2014, 20:01
 Św. Józefie juz tyle razy zwracałam sie do Ciebie, miałam taką nadzieje, ze mi pomozesz, wysłuchasz, dasz szanse, połączysz na nowo nasze drogi, czekałam na jakis znak, cud a stało sie na odwrót, bo zupełnie straciłam najdroższą osobę. Dlaczego Św. Józefie tak sie stało? Najgorsza jest tęsknota i świadomość, że nie moge iść z tym człowiekiem przez życie.
 Szymek: 18.05.2014, 14:10
 Św. Józefie, proszę o dobrą kochającą żonę, nie chce być sam na tym świecie, chcę być kochanym i kochać, chcę założyć rodzinę na chwałę Bożę. Proszę uproś mi te łaski u Boga.
 Szymek: 18.05.2014, 14:10
 Św. Józefie, proszę o dobrą kochającą żonę, nie chce być sam na tym świecie, chcę być kochanym i kochać, chcę założyć rodzinę na chwałę Bożę. Proszę uproś mi te łaski u Boga.
 Grazusia74: 16.05.2014, 20:48
 św.Józefie proszę o wytrwałość znak że dobrze czynię
 A...: 12.05.2014, 19:15
 Św. Józefie każdy dzień bez leszka jest taki ciężki, smutny i pełen tęsknoty. Nie umiem znaleźć ani ukojenia ani sensu życia. Pomóż mi, bo sama nie umiem sobie pomóc. Tak bardzo i tak długo prosiłam o szanse, o połączenie na nowo naszych dróg, o wspólne życie i nic z tego nie wyszło. Jest mi tak strasznie przykro.
 Kasia: 11.05.2014, 22:07
 Święty Józefie proszę uproś mi u Pana Boga dobrego męża ,który będzie mnie kochał i szanował .
 Sylwia: 11.05.2014, 14:15
 Święty Józefie gorąco Cię proszę o dobrego męża o wzajemną miłość, szacunek. Tyle lat na niego czekam, nie chcę zostać sama. Amen
 Aga: 09.05.2014, 22:50
 Święty Józefie juz nic nie musze pisać, Ty wszystko wiesz. Osoba, o która tak długo prosiłam i modliłam się odeszła, postawiłeś kogos innego na jego drodze. Strasznie mi smutno bez tego człowieka, wszystko straciło dla mnie sens, nie moge znalezc nigdzie ukojenia. Nie wiem jak żyć, co robić? Dzien za dniem upływa w bólu, pustce i ogromnej tęsknocie. Nie wiem jak długo tak jeszcze wytrzymam. Święty Józefie błagam zrób coś, pomóz mi konkretnie, dodaj sił. Nie da sie żyć bez nadziei.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej