Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

Zakochana para "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Zakochana para na murze Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 Maria: 12.11.2009, 12:24
 Św. Józefie, pomóż mi rozeznać czy to jest ten, którego dla mnie Pan przeznaczył. Wyproś mi proszę Łaskę otwartości na wolę Pana Boga i pomóż ją realizować mnie i człowiekowi, który jest dla mnie ważny, choć tyle między nami nieporozumień i niewyjaśnionych spraw.
 Basia: 11.11.2009, 18:52
 On znó mnie zdradza :-( .... i nigdy sie nie zmieni :-(
 ewelina: 05.11.2009, 08:11
 Św. Józefie tak cię proszę żebym wreszcie poznała człowieka który mnie naprawdę pokocha i zaakceptuje taką jaka jestem. Samotnej jest mi bardzo zle , nigdy nie czułam co to znaczy że komuś zależy na mnie. Proszę pomóż mi.Wieże w moc modlitwy.
 Kasia Julia: 02.11.2009, 19:39
 św Jozefie, czy i dla mnie jest szansa? Bo nadziei już nie mam....
 UFAJĄCA, 19: 29.10.2009, 20:08
 Józefie! Chcę poznac mężczyznę, który uszanuje mój Szkalperz Święty... '...bo u Boga nic nie jest niemożliwe'
 dominika: 22.10.2009, 22:52
 Św Józefie. Proszę postaw na mojej drodze życia właściwego meżczyznę... Czasmi tracę już nadzieję że znajdę...
 Dorotka: 22.10.2009, 11:16
 św Józefie pomóż mi. Z takim sercem nie możńa żyć dalej..
 wanda: 18.10.2009, 19:24
 Sw,Jozefie blagam Cie o wstawiennictwo do Jezusa Chrystusa o pojednanie z Panem Bogiem mojego ukochanego przez Sakrament Malzenstwa ze mna. Wymodlilam Go sobie. Jest cudownym czlowiekiem .Pokochalismy sie calym sercem. Jednak On nie wierzy w istnienie Boga. Czyz Pan Bog w jakis sposob dal mi za zadanie pojednac Go z NIM. Mysle ze tak. Tak bardzo tego pragne , zeby tak sie stalo. Dlatego tez blagam Cie Sw.Jozefie pomoz mi aby ten czlowiek przez milosc do mnie ,wyrazil zgode na poslubienie mnie przed oltarzem i przez to pojednac sie z Panem Bogiem. Niechaj bedzie blogoslawiony i pozdrowiony SW. Jozef teraz i zawsze i na wieki .AMEN.
 basia: 14.10.2009, 20:00
 Boze pomóż mi zapomnieć.... ja juz mu nie zaufam.. za wiele przykrości i rozczarowań... za wiele bólu ... za wiele łez i nieprzespanych nocy


 Tomek: 12.10.2009, 04:31
 św. Józefie proszę tylko żeby Ona zawsze była szczęśliwa i by żaden mężczyzna Jej nie skrzywdził
 JOASIA: 10.10.2009, 23:11
 Swięty Józefie proszę Cię o modlitwę wstawienniczą o dobrego męża, który by mnie kochał i szanował i z którym bym była szczęśliwa do końca naszych dni, ale tyko wtedy jeśli to zgodne jest z Wolą Bożą-proszę też pomódl się Swięty Józefie o dar wytrwałości i siły na każdy dzień-Jezu Miłosierny Ufam Tobie
 basia: 05.10.2009, 21:41
 Pomóż mi Panie pretrwać te miłość i brak zaufania w jednym. Kto przeszedł to co ja to nie potrafi zaufać. Moze koniec zwiazku jest lepszy... twoja wola Panie
 Basia: 26.09.2009, 21:55
  Jesteśmy znów razem, ale osobno. Jest jakaś niewidzialna bariera. Boze spraw aby nasz związek sie nam udał
 Justyna: 23.09.2009, 22:49
 Kocham Boga i wiem ,że pewnego dnia postawi kogoś odpowiedniego dla mnie . Miłość cierpliwa jest , łaskawa ..Jezu ufam Tobie
 Załamana : 18.09.2009, 22:11
 Boże dopomóż mi przetrwać jutrzejszy dzień i następne po nim. Jeżeli to ma być ostatni dzień kiedy bede go widziała ... daj mi siłe przetrwania. Jeżelimamy być razem, prosze Ciebie aby zmienił sie i wiecej nie zdradzał i zadawał bólu.
 Hania: 14.09.2009, 19:36
 Św.Józefie proszę Cię o wstawienictwo przed Bogiem.. proszę wyproś mi łaskę dobrego prawego czlowieka, dla ktorego Bóg bedzie na pierwszym miejscu...Proszę także dajcie mi szanse na rozmowe z Jackiem, pokierujcie jego decyzjami,zeby zdecydowal się na chwile rzmowy ze mna, postawiliście go na mojej drodze, ala ja przez soj srach,lek, niezdecydowanie własnie go straciłam, nie wiem, moze mialo tak byc... ale skad te ciągłe myśli, tesknota.. Jezu ratuj moje życie... czuje,że moje zycie traci siły, uśmiech...już tak długo jestem sama,... czy taka Boźe moja droga... blagam Was o laskę rozeznania swojej drogi, każdej znajmosci, jesli postawicie nas na swojej drodze niech się razem rozpoznamy wsród tylu innych ludzi, zasiejcie w naszych sercach Wasza miłośc, abysmy razem z Wami budowali swoje życie.Boże .. ufam tobie...
 Renata: 14.09.2009, 03:18
 Swiety Jozefie prosze Cie o Twoje wstawiennictwo u Boga abym znalazla dobrego, uczciwego, wierzacego mezczyne na swojej drodze ktory pokocha i uszanuje Mnie i moich chlopcow.
 Monia: 13.09.2009, 12:34
 Św Józefie dziekuje Ci za tego człowieka którego postawiłeś na mojej drodze za to że on potrafi czekać i nie narzuca swojej woli za to że codziennie mówi że mnie kocha za to że chodzimy co niedziele do kościoła,za to że się zmienia przy mnie,lecz czy to napewno ten jedyny czy napewno mnie nie skrzywdzi Ty wiesz najlepiej i Tobie to powierzam uchroń mnie przed tym jeśli bedzie źle oby między nami było zawsze dobrze i zakończyło się to przysięgą małżeńską.
 Kasia: 11.09.2009, 10:34
 Św. Józefie, prosze Cię... Chciałabym być wreszcie kochaną z prawdziwego zdarzenia a nie dostawać jakąś namiastkę miłości, któa w rzeczywistości nią nie jest. Proszę Cię niech Ona się odezwie do mnie, skontaktuje, cokolwiek. Chciałam sobie z Nim życie ułożyć. Proszę Cię bardzo.
 Konrad: 09.09.2009, 18:47
 Święty Józefie, proszę Cię, aby Ania otworzyła oczy na moją miłość. Proszę, aby doceniła dobro, które było między nami, by nie patrzyła na mnie wyłącznie przez pryzmat żalu. Proszę Cię, by to dobro wróciło pomiędzy mnie a Anię. Bardzo ją kocham, pomimo ran, które mi zadała odchodząc w brutalny sposób. Wybaczam jej to. Błagam Cię, aby chciała wrócić i byśmy nadal byli najbliższymi sobie ludźmi, jak przez ostatnie 4 lata. Proszę Cię, by moja Myszka dojrzała i zobaczyła, że zabawa, swoboda i adorowanie z różnych stron są mniej wartościowe od miłości tej jedynej osoby. Proszę Cię, aby moja miłość, którą ją obdarzyłem spotkała się w końcu z jej odpowiedzią. Nie chcę jej zapominać, nie chcę gasić w sobie tego, co we mnie najpiękniejsze. Spraw, by zatęskniła i ponownie mnie pokochała.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej