Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biuro Matrymonialne św. Józefa

"Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 Basia: 25.12.2013, 20:42
 Swiety Jozefie dziekuje za te lata kiedy bylam sama.Swiety Jozefie prosze o cud co niemozliwe po ludzku u Boga staje sie mozliwe.Prosze o meza z ktorym bede dazyc do swietosci gdzie bedzie milosc I szacune.Swiety Jozefie z gory dziekuje za wysluchanie mojej prosby I wstawiennictwo.
 tzrm: 21.12.2013, 06:54
 Dziękuję Ci Św Józefie za NAJWIĘKSZY CUD jaki uczyniłeś w moim życiu! Ty dobrze wiesz że nie uczyniłem nic a Ty zrobiłeś wszystko za mnie! Pokonałeś moje marzenia o dziewczynie! Dziękuję Ci za Nią i za wszystko, proszę o opiekę nad nami na zawsze!
 DANUTA: 18.12.2013, 00:26
 SWIETY JÓZEFIE PROSZĘ postaw na mojej drodze męszczyzne którego poślubię i za łoże szczęśliwa rodzinę proszę o łaskę prawdziwej miłóści dla mnie i córki dziękuje za otrzymane łaski.
 Monika: 14.12.2013, 00:48
 Proszę Cię św. Józefie, wymódl mi dobrego męża, który będzie dla mnie równorzędnym partnerem, którego pokocham ze wzajemnością.
 Monika: 10.12.2013, 23:28
 Święty Józefie, błagam Cię o wstawiennictwo, abym wreszcie znalazła dobrego, silnego człowieka, którego pokocham ze wzajemnością i który będzie umiał zadbać o dobro rodziny. Proszę pochyl się nad moim cierpieniem.
 inka: 02.12.2013, 17:28
 Święty Józefie, proszę wstaw się za nami u Miłosiernego Pana, byśmy oboje mogli wyjść z depresji, spokojnie żyć i pracować. Proszę, przywróć miłość, która wierzę, że z Bożej Łaski była nam dana; błagam o drugą szansę, mądrość i odwagę dla nas obojga, bo ta miłość może być uzdrowieniem, siłą i radością na resztę życia.
 Agata: 26.11.2013, 11:46
 Święty Józefie proszę z całego serca o znalezienie dobrego męża,człowieka z którym mogłabym założyć szczęśliwą i kochającą się rodzinę.
 Ela: 21.11.2013, 16:40
  Sw. Józefie proszę cię z całego serca o religijną ,pracowitą i mądrą żonę dla mojego syna.
 Ela: 21.11.2013, 16:40
  Sw. Józefie proszę cię z całego serca o religijną ,pracowitą i mądrą żonę dla mojego syna.


 Dorota: 14.11.2013, 23:11
 Święty Józefie pomóż mi spotkać tego właściwego mężczyznę na mojej drodze życia . Wstaw się za mną do Pana Boga o łaskę małżeństwa dziękuje za wszystkie łaski które do tej pory otrzymałam. Nie się dzieje wola Boża . Amen
 Agnieszka: 13.11.2013, 19:19
 Sw. Józefie pomóż mi, bo serce mi pęka z bólu i tęsknoty za ukochanym mężczyzną. Ja już nic nie mogę zrobić, bo i tak starałam się z wszystkich sił, dlatego teraz Ciebie błagam o jakiś cud. To jest niemożliwe, żeby tyle lat moich modlitw i błagań uleciało tak w powietrze. Ja już nie daje rady, nie wiem co robić, jak się modlić, nie znajduje nigdzie ukojenia. Tak się nie da żyć. Ciemność ogarnęła moje życie. Nic nie ma sensu bez tej ukochanej osoby.
 Agnieszka: 12.11.2013, 18:41
 Sw. Józefie znasz marzenia i pragnienia mojego serca oraz ból i rozpacz, bo zgasł mój ostatni promyk nadziei. Wiele lat modliłam się o ukochanego mężczyznę, żeby Bóg zwrócił mi go, o szanse dla nas, wspólne życie i dom. Modliłam się z nadzieją i wiarą a i tak wszystko legło w gruzach. Proszę Ciebie Sw. Józefie o cud, bo tylko ten mężczyzna dawał mi siłę, szczęście i nadawał sens wszystkiemu. On był całym moim światem a teraz bez niego życie ze mnie uszło i nigdzie nie mogę znaleźć ukojenia, sensu swojego życia. Strasznie mi go brakuje.
 Agnieszka: 12.11.2013, 18:35
 Sw. Józefie znasz marzenia i pragnienia mojego serca oraz ból i rozpacz, bo zgasł mój ostatni promyk nadziei. Wiele lat modliłam się o ukochanego mężczyznę, żeby Bóg zwrócił mi go, o szanse dla nas, wspólne życie i dom. Modliłam się z nadzieją i wiarą a i tak wszystko legło w gruzach. Proszę Ciebie Sw. Józefie o cud, bo tylko ten mężczyzna dawał mi siłę, szczęście i nadawał sens wszystkiemu. On był całym moim światem a teraz bez niego życie ze mnie uszło i nigdzie nie mogę znaleźć ukojenia, sensu swojego życia. Strasznie mi go brakuje.
 Jacek: 02.11.2013, 16:56
 Św. Józefie, proszę o wstawiennictwo w intencji znalezienia dobrej żony. Jeśli jest tu jakaś wesoła dziewczyna najlepiej z górnego śląska (okolice Gliwic) w wieku 22-28 i chce pogadać to niech pisze (jack84@onet.eu) :P pozdrawiam ! Jacek
 strapiona: 01.11.2013, 22:44
 Kogo powinnam wybrać.. Czy to miłość czy tylko ślepe zauroczenie i pokusa... Prosze św. Józefie o to by nie zabrakło mi siły do podjęcia decyzji, a co istotniejsze by była ona dobra. Chcę być kochaną i chce dać szczeście.
 Barbara: 27.10.2013, 08:01
 Święty Józefie proszę o łaskę prawdziwej odwzajemnionej miłości , o dobrego męża. Bardzo proszę o szczęśliwe małżeństwo i macierzyństwo.
 Asia: 21.10.2013, 20:59
 Święty Józefie proszę o wysłuchaj moim próśb i wskaż właściwą drogę ...
 Kasia: 20.10.2013, 18:58
 Święty Józefie błagam Cię o pomoc w znalezieniu dobrego męża, który będzie mnie kochał i szanował.Czuję się bardzo samotna. Moja nadzieja w Tobie.
 Anna: 12.10.2013, 17:50
 Święty Józefie, proszę ... znasz marzenia, pragnienia mojego serca ... dużo bym musiała pisać ... proszę o cud ... proszę o pomoc ... proszę by nierealne stało się realne ... by było dobrze .... miłość daje siłę by dbać każdego dnia o jej trwałość ... by dwoje ludzi chciało spełnić do końca życia słowa przysięgi ... błagam, błagam, błagam ... niech się stanie, niech się spełni :) PS proszę też o miłość i spełnienie marzeń również dla Moniki I., Ani K., Ewy R., Moniki G., Moniki N. ... niech nasze rodziny cieszą się z tego, że i nam się w życiu poukładało ...
 samotna: 01.10.2013, 23:54
 Św.Józefie proszę o dobrego męża i łaskę prawdziwej miłości.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej
?>