Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 A...: 08.04.2014, 23:39
 Święty Józefie proszę o Twoją pomoc i Twoje wstawiennictwo u Boga. Chciałabym znaleźć ukojenie, pokój wewnętrzny, sens i radość życia. Bardzo ciężko i smutno idzie się przez życie samemu. Święty Józefie pomóż ułożyć mi życie osobiste. Pragnę mieć własną rodzinę, czuć się potrzebną.
 maa: 04.04.2014, 17:40
 Proszę, pozwól mi pokochać jeszcze raz kogoś tak mocno jak kocham nadal Ł., ale tym razem ze wzajemnością.
 maa: 04.04.2014, 17:40
 Proszę, pozwól mi pokochać jeszcze raz kogoś tak mocno jak kocham nadal Ł., ale tym razem ze wzajemnością.
 Aga: 01.04.2014, 22:46
 Święty Józefie proszę pomóż w sprawie niemożliwej po ludzku. Ty wiesz o co proszę, bo od lat modlę się o to samo. Błagam Cię zrób coś, bo moje starania nic nie dały. Nie chcę żyć w ciągłej tęsknocie, pustce, samotności. Przemień serce człowieka, którego tak bardzo kocham. Daj nam szanse.
 Aga: 25.03.2014, 19:18
 Św. Józefie błagam odbuduj moje relacje z ukochaną osobą, uzdrów co zranione i boli, połącz na nowo nasze drogi swoją miłością. Błagam, daj nam szanse. Św. Józefie potrzebuje Twojej pomocy. Tak bardzo tęsknie za tą osobą. Ty wiesz o kim mówie, bo ciągle proszę tylko o tego jednego mężczyznę.
 A: 19.03.2014, 21:00
 Święty Józefie proszę odmień moje samotne życie. Ty wiesz o kogo ciągle proszę. Wysłuchaj mnie. Te wszystkie lata modlitwy i próśb muszą coś znaczyć. Św. Józefie doprowadź nas szczęśliwie do małżeństwa i pomóż zbudować wspólny pełen miłości dom.
 Aga: 18.03.2014, 09:58
 Św. Józefie zlituj się, błagam. Tyle lat już proszę. Kocham tylko tego jednego człowieka, z którym chciałabym dzielić życie ale po ludzku już nie wiem co robić. Rozeszły sie nasze drogi, dlatego błagam Cię Św. Józefie pomóż, połącz na nowo nasze drogi. Połącz nas swoją miłością. Daj nam szansę. Smutno i ciężko idzie się samemu przez życie.
 szmaragdowa: 16.03.2014, 15:42
 Patronie kojarzenia dobrych małżeństw, święty Józefie pomóż mi znaleźć dobrego męża, który będzie mnie kochał, szanował, który będzie mi bratnią duszą i przyjacielem. Proszę, wysłuchaj mojej prośby.
 Aga: 11.03.2014, 22:51
 Św. Józefie błagam pomóż w sprawie, która leży mi na sercu od wielu lat. Nie rozumiem, czemu nie ułożyło się moje życie, mimo, że tak się starałam. Smutno mi, że jestem sama a osoba, na której mi zależy odwróciła się ode mnie. Św. Józefie błagam pociesz mnie, dodaj sił i nadaj memu życiu sens. Potrzebuje Twojego wsparcia, bo po ludzku nie daje rady. Każdy dzień bez ukochanej osoby jest taki pusty.


 Kasia: 11.03.2014, 02:49
 Swiety Jozefie, prosze Cie, postaw na mojej drodze mezczyzne, z ktorym spedze szczesliwie zycie. Tak dlugo na niego czekam...Obdarz mnie teraz tym darem milosci wzajemnej. AMEN.
 Ewelina: 09.03.2014, 12:43
 Święty Józefie proszę o łaskę prawdziwej odwzajemnionej miłości, o dobrego męża. Bardzo proszę o szczęśliwe małżeństwo i macierzyństwo. Ewelina P.
 Aga: 08.03.2014, 21:22
 Święty Józefie błagam zlituj się nad moim smutnym, samotnym i wciąż tęskniącym sercem. Błagam przemień zimne serce człowieka, którego tak bardzo i tak długo kocham. Pomóż mi, bo po ludzku nic mi nie wychodzi. Wszelkie moje starania poszły na marne. Święty Józefie nie mogę odnaleźć sensu życia, ukojenia, jakiejś radości. Błagam zwróć mi tę ukochaną osobę.
 kasia 11.03.2014: 04.03.2014, 23:43
 Swięty Józefie być może nie zasługuje i wiele rzeczy które uczyniłam żałuje ale w głębi serca wierze że wszystko się ułoży i zasłuże na Tomasza aby został moim mężem.
 Aga: 04.03.2014, 22:40
 Święty Józefie błagam wysłuchaj mnie. Ty wiesz o co proszę, bo od wielu lat o to samo. Ty wiesz kogo noszę w sercu i z kim chce dzielić życie. Proszę o ten cud.
 A: 03.03.2014, 21:11
 Swięty Józefie proszę o dobrego męża, który będzie mnie kochał i szanował i o to, żebym ja go kochała i szanowała. Proszę o wstawiennictwo i rozeznanie, czy chłopak, z którym sie teraz spotykam, jest Tym, ktorego przeznaczył mi Pan Bóg. Jesli nie, to proszę, spraw, żebyśmy się rozstali bez bólu i zranień.
 Marta : 27.02.2014, 18:24
 Święty Józefie proszę o prawdziwą miłość o męża który będzie mnie szanował kochał i wspierał. Takiego z którym przetrwam złe i dobre chwile. Nie chcę być oszukiwana , zdradzana - dosyć. Postaw na mojej drodze tego , który będzie ze mną na zawsze. Dziękuję.....
 Magda: 26.02.2014, 21:44
 Święty Józefie proszę pomóż mi się otworzyć na serce drugiej osoby,abym wyszła ze swojego pancerza i poznała dobrego człowieka na męża,który będzie mnie szanował i kochał. Święty Józefie proszę Cię o człowieka o samych dobrych cechach, wyrozumiałego, wiernego, dobrego, czułego, odpowiedzialnego, również wierzącego. Będę go bardzo mocno kochała i szanowała. Chciałabym spędzić z nim całe życie. Magda
 Aga: 23.02.2014, 09:47
 Święty Józefie błagam z całego serca przemień zimne i obojętne serce osoby, którą tak bardzo kocham, żeby dał mi szanse. Pragnę iść z tym człowiekiem przez życie i dawać z siebie to co najlepsze. Bóg mi postawił go na drodze, więc musi to mieć jakiś sens. Pomóż mi Święty Józefie. Ty wiesz o kim mówie.
 B: 19.02.2014, 15:25
 Świety Józefie wstaw się u Boga w sprawie niemozliwej po ludzku, uratowania mojego małżeństwa, powrotu mojego męża, odmiany jego serca by dostrzegł jak został zmanipulowany, uzależniony, by dostrzegł prawdziwe intencje tych któzy dążyli i przyczynili się do rozpadu naszej rodziny. Wyproś ocalenia naszego małzńestwa, naszej rodziny odmianę serca męża by miłość do mnie dyktowała mu drogę posteowania a prawda i dobroć były drogowskazami jego działania
 Aga: 18.02.2014, 21:58
 Święty Józefie pamiętaj o mnie i mojej prośbie. Błagam wysłuchaj mnie. Te wszystkie lata modlitwy i próśb muszą coś znaczyć. Nie mogą przecież pójść na marne moje starania.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej