Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   

Wasze komentarze:
 sw.józef: 16.12.2011, 01:49
 niestety Pan Bóg obecnie ma ważniejsze sprawy na głowie(kryzys euro i takie tam).sorki noo.robiłem co mogłem.uszy do góry.będzie dobrze!!
 malwina: 15.12.2011, 20:08
 Św. Józefie błagam pomóż w braku miłości... wlej uczucie w serce Grzegorza aby pokochał mnie równie prawdziwą miłością taką jak ja go kocham.
 Magda: 12.12.2011, 22:55
 Św. Józefie Ty wiesz że jestem rozdarta i niepewna czy spotykam się z właściwym człowiekiem. Pomóż mi rozwiać wątpliwości i wskaż drogę, którą mam iść. Wyproś proszę dla mnie łaskę prawdziwej, ogromnej miłości
 frezja : 10.12.2011, 21:04
 Św. Józefie ufam że obdarzysz mnie dobrym meżem i darem macierzynstwa
 frezja : 10.12.2011, 20:57
 Św. Józefie ufam że obdarzysz mnie dobrym meżem i darem macierzynstwa
 marek: 07.12.2011, 22:21
 zanim poproszę o łaskę dobrej żony to pozdrawiam wszystkich aż się serce kroi jak bardzo potrzebujemy miłości ale i cieszy że są w tych czasach zabieganych takie wspaniale kobiety które modlą się o miłość to ich świadectwo umacnia w modlitwie o dobrą żonę.Święty Józefie pokornie proszę o łaskę dobrej żony rozpal w sercach naszych żarliwą miłość do siebie.
 EMILIA: 07.12.2011, 17:26
 Sw jozefie prosze Cie o laske zgody w naszym malzenstwie, zebysmy skupiali sie na naszej milosci a nie rozdrabniali nad blahostkami. Sw Jozefie ufam Tobie, zawsze mnie wysluchujesz prosze i teraz przybadz mi z pomoca! Powierzam Tobie mojego meza roztocz nad nim plaszcz opieki i pozwol by widzial samo dobro i sens malzentswa , oddal od nas wszytskie mroki i zamety jakie zasiewaja ludzie. Kocham Ciebie Ufam i Dziekuje
 Małgorzata: 04.12.2011, 20:54
 Święty Józefie ufam w Twoją pomoc i proszę Cię pomóż mi podjąć właściwą decyzję co do mężczyzny,ktorego znam.Nie wiem jak mam postąpić...
 EK: 01.12.2011, 21:42
 Sw.Jozefie.Prosze cie o dobrego meza i cud narodzin milosci


 e: 01.12.2011, 21:00
 SwJozefie prosze Cie o dobra prace i dobrego meza jak ci napisalam i pomoc z M prosze pomoz i rozwiaz wszystkie moje problemy
 mrek: 27.11.2011, 13:51
 Święty Józefie proszę o dobrą żonę bo chcę kochać
 Anna: 20.11.2011, 21:16
 Święty Józefie, proszę Cię o dobrego męża , o cud miłości i cud macierzyństwa, proszę Cię, abym nie została sama na świecie, wiem, że po ludzku jest dla mnie za późno, ale nie dla Boga, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, proszę Cię Święty Józefie o pomoc w znalezieniu dobrego męża, proszę Cię również za wszystkich, którzy też tego pragną.
 Alina: 20.11.2011, 17:09
 Swięty Józefie, wproś Pana , by wskazał na mojej drodze życia kogoś kogo pokocham. Czuję się tak bardzo samotna, niekochana, niechciana. Nic mi się w życiu nie udaje. Potrzebuję drogiej bratniej duszy, która dzielić chciałaby ze mną troski i radości. Błagam, pomóż mi żebym sama nie zginęła w tym okrutnym świecie!
 kasia: 02.11.2011, 19:32
 św. józefie proszę cię o powrót łukasza
 dzoloszyszka@wp.pl: 02.11.2011, 11:31
 św. Józefie proszę o sakrament małżeństwa i dar ojcostwa. Błagam o wstawiennictwo, dopomóż mi
 Dominika: 18.10.2011, 23:31
 Święty Józefie wiesz jaka jestem , znasz moje zmartwienia i wątpliwości. Proszę Cię przybądź mi ku pomocy mej bezsilności , spraw bym została pokochana ,aby na mojej drodze przeznaczenia stał Łukasz ,aby oddał mi swoje serce, by kochał szczerze i mocno.
 Ewa: 08.10.2011, 19:07
 Święty Józefie, ty wiesz o mnie wszystko, znasz moje życie, moje słabości, wady i zalety, znasz moją przeszłość i teraźniejszość, widzisz moje serce a w nim przeogromną potrzebę by kochać i być kochaną. Niestety moje życie tak się ułożyło, że cały czas jestem sama. Nie wiem czy nie spotkałam jeszcze człowieka który jest mi przeznaczony, czy co gorsze, nie potrafię dostrzec i docenić wartościowych chłopaków którym na mnie zależy. Ty znasz więź która łączy mnie z przyjacielem.. Niestety wiem że to może być tylko, lub aż, przyjaźń, on ma żonę i mimo że obecnie nie układa im się w małżeństwie najlepiej, wiem że nie mogę budować swojego szczęścia na nieszczęściu innej osoby. Poza tym mój przyjaciel też pewnie tego nie chce. Czasami odnoszę wrażenie że chyba nie umiem kochać... Proszę Cię Święty Józefie wstawiaj się za mną u Pana Boga, otocz mnie swoją opieką, ty wiesz jakich łask mi potrzeba.. Proszę Cię o łaskę miłości - prawdziwej, dojrzałej, wzajemnej, takiej o której pisze Św. Paweł w swoim liście. Proszę Cię o dar rodziny i macierzyństwa.. Nie jestem w stanie wszystkich swoich myśli tutaj przelać, ale wiem że Ty je znasz. Mam już 32 lata i coraz bardziej ciąży mi samotność.. I boję się że samotnie przyjdzie mi żyć do końca życia. Nie chce narobić głupot w życiu dlatego zanosze do ciebie swoją modlitwę. Proszę - wspieraj mnie, wybłagaj u Boga to co jest mi najbardziej potrzebne i co będzie dla mnie najlepsze. Jeśli jednak Bóg przeznaczył mi inną drogę życiową niż małżeństwo i rodzinę pozwól mi przyjąć ją i wypełnić z pokorą i oddaniem. Amen
 Radek: 07.10.2011, 18:38
 Święty Józefie, kocham Ją ponad wszystko. Ona była darem od Boga, wprowadziła moje życie na nowy poziom. Czemu tak bardzo się zmieniła w mgnieniu oka? Czemu nagle wszystkie Jej słowa przestały być aktualne? Poprowadź mnie, proszę, przywróć mi moją Kleosię z powrotem. Moją, tą, którą tak strasznie pokochałem. Obiecuję, że będę lepszy dla Niej niż kiedykolwiek. Tylko mi Ją oddaj, błagam... :(
 ela: 03.10.2011, 19:47
 św. Józefie proszę pomóż, co dalej , co dalej...
 Oktawia.: 23.09.2011, 15:05
 Św. Józefie zwróć mi mojego Tomka,aby na naszej wspólnej drodze nie pojawiały się już przeszkody, aby wszystko w końcu było takie proste!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej