Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 urszula009tlen.pl: 10.02.2008, 13:52
 szukam drugiej polowy szukam?! Może,znajdę? św Józef wie co robi
 Żabcia: 09.02.2008, 22:09
 Św.Józefie. Upraszasz u Najwyższego "niemożliwe" :) Dziękuję za mój SKARB !!!
 Zbyszek: 06.02.2008, 22:51
 nie mam odwagi prosić O więcej a jednak tak pragnę. poznać Tę KTóRA ZECHCE BYC ZE MNA NA ZAWSZE razem mieszkac,pracować wychowywac dzieci. nie umiem szukać ale wierze,że mi pomożesz
 maddy: 06.02.2008, 21:35
 Sw. Jozefie wspanialy patronie dwojga ludzi. to prawdopodobnie dzieki Tobie ,modlitwom mam obecnego méza, ktorego kochami podziwiam, choc moglo byc inaczej to wlasnie siebie znalezlismy wnajtrudniejszych moich zyciowych chwilach i choc mamy czasem trudniejsze dni to prosze Cie o potrzebne laski dla nas bysmy sie wzajemnie zawsze milowali, by moj Máz wierzyl bardziej w siebie, bo jest niezwyklym czlowiekiem, dziekujé
 klementynka: 28.01.2008, 22:22
 Tyle sie modliłam,tak długo wierzyłam ,tak długo czekałam ...i jestem sama.Dlaczego ?
 Ania: 19.01.2008, 20:50
 Pomóż Proszę bym uwierzyła i zaakceptowała siebie, wiem że bez tego nie mozna nikogo pokochać. Mateczko pomóz mi byc taką jak Ty, naucz mnie kochać, dawać to co we mnie najlepsze. Św. Józefie Ty który byłeś najwspanialszym mężem i opiekunem. Pomóż mi odnaleść kogoś kto będzie mnie kochał tak Jak Ty kochałeś Marię.
 Słoneczko:)::):): 07.01.2008, 23:14
 Ś.Józefie proszę Cie o pośrednictwo i wstawienictwo przd tronem Najwyższego, kt ory wszsytko moze, jezeli taka bedzie Wasza wola postawcie na mojej drodze miłośc, dobrego, wrazliwego i sz czerego człowieka, z ktorym bedzie mi dane założyc rodzine,życ dla kogos , tęsknic, amrtwic się ...Prosze Was o rozeznanie i dostrzeżenie Tego człwieka i Tego co chcecie mi powioedziec,bym potrafiła dojrzale i odpowiedzailnie isc przez życie, nie zamyakc sie na świat, nie wycofywac sie, nie minąc sieze swoim szczesciem, jezeli tylko taka jest Wasza wola, prosze o takie słoebneczko , iskierke na dobre i zle, Powierzam Wam swojądroge i ufam Wam :)::):):Prosze Was takze o blogosalwieństwo moim kochanaym rodzicą w kazdej chwili.
 halina: 02.01.2008, 22:46
 dziekuje za mojego meza i prosze Cie sw Jozefie abysmy znow chcieli i potrafili porozumiewac sie z soba to niemozliwe aby Milosc zniknela to tylko nasz grzech spowodowal oddalenie pomoz nam Patronie rodzin odnalezc droge do siebie a moze najpierw do Boga
 ania: 02.01.2008, 21:10
 Święty Józefie pomóż mi znaleź tego jedynego. Tak bardzo bym chciała kochać i być kochaną. Nie potrafię już dłużej iść przez życie samotnie.
 Elżbieta Kraków: 25.12.2007, 15:47
 Za wstawiennictwem Świetego Józefa proszę o potrzebne łaski na dalsze lata swojego życia.
 Mirek: 23.12.2007, 19:10
 Święty Józefie przez Twoje wstawiennictwo proszę o to, aby moje dzieci odkryły, rozwijały i wypełniły swoje powołanie życiowe jakim Pan Bóg je powołał i obdarzył. Jeżeli jest wolą Bożą życie ich w sakramencie małżeństwa to proszę Ciebie o dobrych i kochających małżonków dla nich. Polecam ich Twojej opiece mój kochany Święty Józefie, który nigdy nie zawodzisz. Amen
 aga: 16.12.2007, 19:08
 św.Józefie proszę Cię o dobrego i mądrego męża dla mnie i mojej siostry. Proszę pomóż mi znaleźć inną pracę bym w swoim życiu czuła się potrzebna i nigdy dla nikogo nie była ciężarem., a moje życie nabrało celu sensu. Proszę Cię również wstawiaj się za mną i moim rodzeństwem, wyproś nam laskę zdrowia, umocnienia wiary, dobrą pracę, szczerą miłość, mądrych, dobrych, wierzących towarzyszy życia.
 agar: 13.12.2007, 09:42
 Św. Józefie pomóż znaleźć nam tą miłość którą zgubiliśmy
 Ania: 12.12.2007, 17:03
 Swiety Jozefie prosze Cie pomoz mi znalezc moja druga polowke... tak wiele razy juz cierpialam z powodu zranionej milosci...prosze spraw abym wreszcie spotkala milosc swojego zycia... odwzajemniona
 agar: 05.12.2007, 08:50
 św. Józefie dziękuję że zesłałeś mi ukochanego, bardzo Cie proszę żeby mój ukochny mówił mi i pokazywał że mnie kocha i zależy mu na mnie, żeby nasza miłość z każdym dniem była coraz większa.
 Krystyna: 27.11.2007, 14:45
 Święty Józefie błagam Cię o pomóż mi znalęźć dobrego męza tak mi źle bo czuję się samotna.
 ola14: 24.11.2007, 17:24
 nie jestem zbyt stara ale jestem młoda. tylko już się nacierpiałam tyle miałam przykrych zdarzeń. a tak naprawde nigdy jeszcze nie kochałam chciałabym pokochac tego jedynego i móc przytulić się do niego św. józefie proszę Cię oto bym mogła spotkać tgo jdynego na cłe życie i żebym już nie cierpiała.....
 Kasia: 24.11.2007, 17:16
 Dzięki wstawiennictwu Św.Józefa spotkałam Kogoś wpaniałego kto mnie szczerze kocha i szanuje, trzeba wytrwale w modlitwie powierzyć sie Św.Józefowi a On pomoże. Św.Józefie dziękuję Ci za Pawła i proszę miej Go w swojej opiece, wspieraj Go by kiedyś tak jak Ty zaopiekowałeś sie Maryją On zaopiekował sie mną i dziećmi. Św. Józefie modl sie za nami.
 Agata: 21.11.2007, 09:02
 Modlę się o dobrego mężą do świętych, do św. Joanny Beretta Molla
 Asia:(: 20.11.2007, 16:55
 Święty Józefie prosze pomóż mi znalęść prawdziwą miłość!!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej