Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 samotna 21:(: 20.11.2007, 16:46
 Tak bardzo bym chcia,żeby w końcu ktoś mnie pokochał.Żeby to była miłość wprawdziwa,z wzajemnością i na całe życie.Choć ciągle się nie udaje,to jednak mam jeszcze iskierkę nadziei.Święty Józefie prosze pomóż!
 smutny: 19.11.2007, 22:11
 a ja proszę wszystkich o modlitwę za mnie żebym znalazł taką żonę abym np po jej śmieci nie związał się już z żadną inną i pozostał jej wierny na zawsze...
 nora: 17.11.2007, 21:00
 Sw.Jozefie, prosze zeslij anioly z pomoca, dodaj odwagii mojemu ukochanemu by smialo szedl droga, ktora doprowadzi go do mnie. Tak bardzo jestem samotna, tak bardzo pragne milosci, tej jedynej i prawdziwej, na wieki. Modle sie za innych, by i im bylo dane doswiadczyc cudu milosci. Sw. Jozefie dodaj mi odwagi w okazywaniu uczuc i otwartosci w mowieniu o milosci, zwylke panikuje, plosze sie i uciekam.
 kamis: 14.11.2007, 18:58
 św. Józefie, proszę o Twoje wstawiennictwo bo...bo czuję się taka samotna, sił mi brakuje na dalszą drogę życia. Prosze postaw na mojej drodze wreszcie tego Jedynego, przez Pana dla mnie wybranego, bo tak bardzo potrzebuję miłości mężczyzny, byśmy mogli być na zawsze razem. Z serca dziękuję...
 Gosia: 13.11.2007, 17:41
 Święty Józefie spraw proszę by ten, którego mi obecnie postawiłeś na mojej drodze pokochał mnie!!!
 Daniel: 08.11.2007, 21:28
 Choć nigdy nie modliłem się przez internet to pragnę Ciebie prosić Św. Józefie o miłość ze strony dziewczyny, która nigdy nie powiedziała mi "nie kocham Cię" lecz mam wrażenie ze uciekała przed moim uczuciem, bo było ono zbyt platoniczne, teraz czuję to uczucie inaczej i proszę Cię Św. Józefie o drugą szansę, oto aby odpowiedziała na moją miłość.
 zaneta: 05.11.2007, 21:52
 św. Józefie... ja chcę tylko żeby moja mama wróciła...:(
 Ja: 02.11.2007, 22:13
 Św Józefie proszę o dobrego męża, Ty wiesz o kim myślę...
 Słoneczko: 19.10.2007, 22:16
 ŚW.JÓzefie proszę o wstawienictwo i łaskę pojscia przeze mnie własciwą drogą, skierujcie moje życie na walsciwą drogę,jeżeli jest taka Wasza Wola,postawcie na mojej drodze dobrego, wrażliwego i prawego człowieka na dobre i zle,z ktorym bedzie mi dane załozyc rodzine i nie czuc już tej pustki i samotności.Pragne życ dla kogos, dzielic radości i smutki, poprostu byc....Pozwulcie nam sie znależc , zrozumie ci pokochac,wierze i ufam,ze wszsytko ma swoj czas i sens.Jestem silna i głeboko wierze i ufam z calego serduszka, lecz czasmi też jestem bardzio śłaba i wątpie, ale to chwilowe, bo ufam...,że mnie poprowadzicie:)::): Nie pozwulcie mi minąc sie ze swoim szczesciem,zamknąc sie, poprzez odjecie jakies nielasiwych kroków, dajcie mi sile .Wierze,że cierpliwośc i wytrwałośc przynosząpomyślny lios:):)):Pomożcie mi dojrzale i odpowiedzialnie kierowacc swoim życiem:):)::
 Ania: 18.10.2007, 14:42
 Sw.Jozefie przez Twoje wstawiennictwo prosze o to, aby chlopak, z ktorym sie niedawno rozstalam po 7 latach, wrocil do mnie i abysmy mogli zalozyc szczesliwa rodzine. Jesli jednak Bog ma dla nas inne plany, prosze o to abysmy potrafili sobie ulozyc zycie z innymi ludzmi i byli naprawde szczesliwi.
 Dominika: 16.10.2007, 15:02
 Święty Józefie, proszę Cię o dobrego męża i prawdziwą, szczerą miłość...
 Terenia: 11.10.2007, 14:38
 Czuję się bardzo samotna. Moje serce aż się rwie aby kochać ale nie ma przy mnie żadnego mężczyzny. Cierpię z tego powodu straszliwie, chwilami to popadam w depresję. Sw. Józefie proszę wyjednaj mi dar dobrego męża abyśmy stworzyli kochającą się rodzinę, Bogiem silną.
 monia: 26.09.2007, 16:22
 I ja Cię proszę prowadź mnie :) a jeśli takie jest moje powołanie to poszukaj dobrego dla mnie męża..;) Proszę Cię .
 Nika: 24.09.2007, 12:49
 Św. Józefie patrzysz na mnie z góry i na pewno widzisz, jak cierpię po rozpadzie mego związku i odejściu ukochanego, który był moim całym świtem. Widzisz, ile już trwa moja męka. Nie proszę Cię terz o nową miłość, ale o uspokojenie po tamej, wyciszenie i siły do samodzielnego życia. Modlę się, aby po tamtej stronie nasze drogi znów się zeszły. Jeżeli uważasz, że dane jest mi jeszcze zaznać kiedyś miłość,czy to z Nim, czy bez Niego, przyjmę te wyzwanie i próbę. Proszę Cię Św.Józefie pomóż mi.
 Kasia: 23.09.2007, 19:45
 w moim życiu pojawił się cudowny mężczyzna... Św. Józefie spraw by on uwieżył w to że jesteśmy sobie przezaczeni, tak jak ja w to wierzę... pomóż mu uporać się z jego problemami, aby szybko zdał sobie sprawę że jeszcze może być szczęśliwy ze mną... tak bardzo pragnę być szczęśliwa i móc go uszczęśliwiać...
 niezona: 07.09.2007, 17:35
 Święty Józefie, proszę pomóż znaleźć mi dobrego męża takiego który zaakceptuje mnie taką jaką jestem. Zaczynam tracić wiarę w to czy nadaję się na żonę, proszę pomóż mi.
 Iza: 05.09.2007, 22:55
 Św.Józefie, całym sercem prosze Cie o dobrego meza, by uczucucie jakie nas połączy było dojrzałe, głębokie, szczere,by był to prawdziwy mężczyzna, pragnący mieć rodzinę, odpowiedzialny, roztropny, zaradny, by potrafił byc głową rodziny i by był katolikem praktykującym;prosze pomóż mi, Ty wiesz jak bardzo me serce jest głodne miłości....Amen.
 lusi 27: 04.09.2007, 14:32
 św.Józefie w życiu przychodzi taki czas aby zacząć myśleć o przyszłości..moje drogi troszke się poplątały(ale myśle że po Bożemu).Teraz proszę Cię o dobrego człowieka który będzie moim mężem i dobrym ojcem. Człowiek przy którym będę czuć Bożą,piękną i czystą miłość. lucynao@wp.pl
 Aguś: 02.09.2007, 13:28
 Święty Józefie już tak długo jestem sama. Moje serce zostało złamane na pół ale po woli rodzi się w nim pragnienie nowej miłości, poznania mężczyzny, którego pokocham, trwania w związku z mężczyzną innym niż ten którego kiedys tak mocno pokochałam a który tak bardzo mnie zranił. Nie prosze lecz błagam o wzajemną miłość. Zbyt trudno mi samej i coraz bardziej obawiam się utraty wiary w to, że Bóg pragnie mojego dobra.
 wienata: 31.08.2007, 13:43
 Proszę o znalezienie dobrego, wierzącego męża-miłości na całe życie, wielkiej, zbudowaneh na Bożym fundamencie...Potrzebuję kogoś kto będzie zawsze blisko w tym trudnym dla mnie czasie po odejściu z zakonu...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść




[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej