Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Biuro Matrymonialne św. Józefa

     "Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go.

     Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange
"Twoje ciało stworzone do życia"

     Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

     - Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

     Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

     Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.


   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ela: 10.04.2009, 13:53
 Święty Józefie, spraw aby mi przebaczył... bardzo go kocham,ale nie mogłam postąpić inaczej. Chcę z nim być,stworzyć rodzinę, choć się boję. Spraw aby odeszły moje lęki. Samotność to wystarczająca pokuta. Spraw abyśmy na nowo odkryli miłość.
 Małgosia: 06.04.2009, 20:49
 Wstaw sie za mna i pomoz mi znalezc dobrego mezczyzne u ktorego boku moglabym spedzic spokojnie reszte swojego zycia. nie szukam przelotnej znajomosci, ale prawdziwej milosci. jestem sama i bardzo pragne by sie to zmienilo. Ufam Tobie i wierze w Ciebie
 Hania: 05.04.2009, 11:54
 Jezu Ufam Tobie.Św. Józefie proszę o wstaweienictwo przed Tronem Najwyzszego o łaskę dobrego człowieka, z ktorym dane mi bedzie isc przez zycie, nie mam siły już zyc tak dla siebie, pragne miec KOGOS bliskiego, kto bedzie oparciem i Błogosławieństwem kazdego dnia, pomżocie mi się otowrzyc prawdziwie na miłośc i nie minąc się z Waszym Błogosłaieństwem.Postawiliscie na mojej drodze tak czułam dobrego człowieka, lecz ja pewnie Go trace lub straciłam przez swój strach, lek, niezdecydowanie, ale jelsi jescze jest iskierka nadzieji pomózcie Nam, zaprowadzcie nas do siebie .Głęboko wirze i ufam,ze to nie moze się tak skoenczyc bez słowa.Jezu Ufam Tobie.Maryjio Pięknej miłosci pomóż....
 m: 03.04.2009, 23:00
 sw Józefie blagam pokornie o laske milosci , nie mam sily dalej isc przez zycie w samotnosci, tesknie za swoja druga polowa za rodzina ktorej nie mam....
 ciąglesamotna: 31.03.2009, 19:54
 świety jozefie proszę......o prawdziwą milość.....lub o łaskę wytrwania w samotności.....
 Agnieszka: 30.03.2009, 22:50
 Święty Józefie, błagam - pomóż mi... Wypełnij tę pustkę w mym sercu, nie mam siły dłużej iść przez życie sama... Proszę o męża,o miłość która z każdym dniem była większa i mocniejsza.
 Hania: 30.03.2009, 21:56
 Św.Józefie proszę pomóż, coraz badziej samotniosc mnie boli, odbiera własciwy sens wszsytkiemu, przeparszam,trace powoli nadzeije, nie chce życ tak dalej pusto, już soebie wogóle nie radze:(jesli taka ejst Wasza wola proszę o łaskę dobrego człowieka , który rozpromieni moj swiat.Dziekuje.
 Ania: 29.03.2009, 21:46
 Święty Józefie,przestałam Ciebie prosić o dobrego męża,po tych wszystkich niepowodzeniach,rozczarowaniach.Dziś na nowo proszę Cię o męża dla mnie.
 Agata: 26.03.2009, 09:59
 Święty Józefie,ja ufam, że teraz przygotowujesz mnie na bycie dobra żoną.Proszę o pomoc w moich uczuciach do chłopaka,który ma dziewczynę...Oddaje ci Róże, abyś w niej działał. Jesteś suuuuper.
 ktoś :): 19.03.2009, 20:56
 Św. Józefie dzisiaj Twoje święto :))) TY wiesz....bardzo Cię proszę o dobrego męża
 Agnesita: 19.03.2009, 13:00
 Bądź Pochwalony Święty Józefie!! Dziś Twoje Święto przez Ciebie Niebo otwarte Dziękuję Ci, że wysłuchujesz moich modlitw i mi pomagasz, ufam, że kiedyś zobaczę więcej, póki co dziękuję, że słuchasz moich modlitw. <
 Justyna: 18.03.2009, 22:57
 Św.Józefie pokornie proszę Cię o czułego i kochającego męża,proszę wskaż mi moja drogę życiową...
 kwiatuszek: 18.03.2009, 19:15
 sw jozefie prosze o pomoc w tesknocie za czlowiekiem ktorego kocham bez wzajemnosci i prosze o odwage abym potrafila wyznac swoje uczucia...
 Ania : 18.03.2009, 17:55
 Świety Józefie, pomóż nam być razem jezeli jest taka wola Pana. Jeżeli inna pomóż mi zaakceptować ją... postaram się :)
 weronika: 18.03.2009, 17:31
 prosze cie sw .Józefie abym znalazła osobe do zwiazku zeby moje zycie zmieniło zebym przestała byc samotna
 rodzynka: 13.03.2009, 12:13
 samotnośc boli najbardziej
 hania: 12.03.2009, 10:04
 Św.Jozefie TY wiesz co mam w sercu.Proszę Cie o laskę rozeznania swojej drogi, postawiliście na mojej drdze tak czuje dobrego prawego człowieka, ale cały czas nie potrafie się otworzyc naTa znajmosc, blagam WAs pomózcie mi przełamac w sobeie te blokady, ktore mam w sobei.Nie chce życ złudzeniami i iluzją, jesli to nie tedy droga.Doprowadz do zerwania kazdej znajomosci, ktora nie podoba się Bogu.Św.Józefie proszę o wstawienictwo przed Tronem Najwy ższwgo, o łaskę nie zmarnwania Swojej drogi, swojego zycia,o laskę wsuchania się w siebie , ołaskę rozenania, ktore pragnienia , tesknoty sa zgodne z Wolą Bożą.Bóg zapłac:)
 A: 11.03.2009, 14:23
 pomóż mi św. Józefie...
 Barbara-Maria: 10.03.2009, 21:06
 Święty Józefie, proszę wstaw się za mną u Jezusa, który leczy złamanych na Duchu. Proszę pomóz mi pielęgnować kwiat czystości i miłości. Dziękuję, wiem że wysłuchasz.
 Aga: 01.03.2009, 23:52
 błagam Cię święty Józefie, zeby Mariusz mnie pokochał i został moim mężem na dobre i na złe
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej