Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Janina: 22.06.2018, 08:38
 Sw. Jozefie prosze o dwage w sprawie Ci wiadomej i pozytywna odpowiedz
 JK : 22.06.2018, 08:37
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo zeby Bog mnie wysluchal iuszczesliwil moja rodzine.
 Julka: 18.06.2018, 22:46
 Św. Józefie dziękuję za wyproszoną łaskę i proszę o dalsza opiekę
 mama: 11.06.2018, 15:18
 Sw. Jozefie dziekuje z calego serca za wyproszone dla mnie laski im prosze o dalsze wstawiennictwo za moje dzieci,zeby Bog wszechmogacy je uzdrowil i uszcesliwil:dobra praca i pomogl im zalozyc wlasne rodzinny.
Jezu Ufam Tobie...
 Magda: 05.06.2018, 21:10
 Święty Józefie pomóż znaleźć mi moją drogę życiową i znalezienie pracy. Proszę Cię. Ty wiesz czego mi brakuje i jak to rozwiązać.
 Renata: 02.06.2018, 05:26
 ŚWIĘTY Józefie, proszę pomóż mi odnaleźć drogę,nie wiem co źle robię, jestem samotna od lat, nie mam wpływu na jakiego kolwiek faceta, tego którego kochałam mnie olał. Każdy facet którego poznaję mnie olewa,bo w tym kraju która ma poważny tok myślenia,myśli poważnie jest jak to się mówi nie dobra. Czuje się winna za to,że najwidoczniej źle jestem wychowana.Zawsze chciałam mieć rodzinę,męża,dzieci,a moje życie jest ciernią okryte z powodu samotności. Pokaż mi co źle robię,jak powinnam postępować, proszę pomóż mi bo dłużej tego nie zniosę.Nie wiem gdzie,dokąd mam iść,gdzie ja mam swoją glowe położyć,ten ból jest nie do zniesienia. Skoro jestem skazana na straty,to wolę życie swoje oddać i dać je komuś obcemu kto potrzebuje tego życia, jakiegoś zdrowego narządu.
 Aga: 31.05.2018, 20:32
 Święty Józefie błagam cię dopomusz mi bardzo gorąco błagam cię wyprowadzić mnie na dobrą drogę uchronić od złego i złych myśli i ludzi. Bardzo gorąco o to proszę.A ci ludzie którzy mnie dręczy aby dali mi spokój odstąpił odemnie
Próżę pomórz mi.
 Magda: 31.05.2018, 12:37
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i dobrych ludzi. I jak jest mi to dane proszę pomóż znaleźć mi dobrego człowieka na męża. Abym mogła założyć rodzinę.

Błagam wysłuchaj moich próśb. Amen
 M....n: 28.05.2018, 23:51
 Św. Józefie dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i opiekę do tej pory, proszę i teraz w tej wiadomej ci sprawie, nie opuszczaj mnie
 Magda: 27.05.2018, 21:34
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie pracy takiej, żebym się w niej odnalazła. Proszę Cię.
 Ewa: 27.05.2018, 17:37
 św.Józefie,miej mnie w swojej opiece,uzdrów moją duszę i ciało.Oddal samotność i smutek,pozwól spotkać szczęśliwą miłość i wreszcie być szczęśliwą.
 Magda: 25.05.2018, 23:27
 Święty Józefie pomóż znaleźć mi pracę.
 a: 18.05.2018, 23:21
 Święty Józefie miej nas w swojej opiece. Dopomóż na ścieżkach życia.
 ANETA: 05.05.2018, 03:27
 BOŻE OJCZE JA JESTEM ŚWIĘTY JÓZEFIE ZACHOWAJ ANETĘG.OD WSZELKIEGO NIEBEZPIECZEŃSTWA I OD WSZELKIEGO ZŁA ZACHOWAJ OJCZE BOŻE BŁAGAM CIĘ ZABIERZ TO Z MIESZKANIA ANETYG.OCHROŃ TWARZ CIAŁO ŁONO WŁOSY GŁOWĘ SKÓRĘ skroń Mieszki SZCZĘKĘ WNĘTRZNOŚCI usta RECE STOPY PALCE NADNERCZA nogi OCZY NOS SZYJĘ POZWÓL ZASNĄĆ ANECIEG.BEZ STRACHU BEZ BÓLU uratujżycieanetyg.ALLELUJA!
 Bożena: 02.05.2018, 11:48
 św. Józefie proszę o uczciwego, kochającego i opiekuńczego męża
 Lidia: 30.04.2018, 20:16
 Sw Jozefie prosze o dar macierzynstwa dla Agaty, ktora dzis ma urodziny oraz o pomoc w znalezieniu godnej i dobrze plqtnej pracy dla mnie. Dziekuje za wszystkie laski otrzymane za Twoja przyczyna. Amen
 brat : 29.04.2018, 04:58
 sw jozefie pomozmojemu bratu .w ulozeniu rodziny madrej
prosze ......
 jola: 27.04.2018, 22:30
 SW JOZEFIE BLAGAM CIEBIE O POMOC.PROSZE OTOCZ MOJA RODZINE OPIEKA ,POMOZ ZNALEZC PRACE MOJEJ CORCE.PROSZE POMOZ MOIM DZIECIOM W SPRAWACH ZDROWOTNYCH I FINANSOWYCH.PROSZE CIE O MADROSC DLA NAS WSYSTKICH W PODEJMOWANIU DECYZJI.JEZU UFAM TOBIE I ODDAJE CI WSZYSTKIE NASZE TROSKI.
 jola: 25.04.2018, 23:11
 Sw Jozefie blagam Cie pomoz moim corkom w znalezieniu godnej pracy.otocz ich rodziny szczegolna opieka . prosze Cie o pomoc w uwolnieniu mojej corki z nalogu palenia papierosow.Prosze Cie o godna prace dla mojego ziecia I dla mnie.Spraw,abym poznala meszczyzne , z ktorym moglabym zalozyc rodzine.prosze Cie o madrosc w podejmowaniu decyzji.Prosze opiekuj sie zawsze mna I moja rodzina.Modl sie za namei.
 Basia: 24.04.2018, 21:16
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą i stałą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Spraw, aby jeszcze w tym roku stanął na mojej drodze wartościowy mężczyzna, z którym połączy mnie szczere i prawdziwe uczuciei z ktorym założę szczęśliwą i kochającą się rodzinę i będę cieszyła się darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb. Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej