Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Józefa: 29.12.2019, 11:55
 Św Józefie patrone mój proszę Cię o nawrócenie mojego zięcia żeby szanował bardziej swoją rodzinę, żonę i swojego synka . Proszę Cię również o dobrą synową o dobrą żonę dla mojego syna. Proszę Cię także o zdrowie dla mojej rodziny i siły dla mojego męża. Kocham ich bardzo i opiekuj się nami
 Beata: 28.12.2019, 22:35
 Najukochanszy św Jozefie zachowaj mnie i całą moją rodzine od złego,chroń i opiekuj sie nami w kazdej sekundzie naszego życia,sw Jozefie pomoż.
 Beata: 28.12.2019, 22:35
 Najukochanszy św Jozefie zachowaj mnie i całą moją rodzine od złego,chroń i opiekuj sie nami w kazdej sekundzie naszego życia,sw Jozefie pomoż.
 Beata: 28.12.2019, 22:33
 Najukochanszy św Jozefie zachowaj mnie i całą moją rodzine od złego,chroń i opiekuj sie nami w kazdej sekundzie naszego życia,sw Jozefie pomoż.
 Zofia : 27.12.2019, 11:31
 Święty Józefie proszę pomóż mi i kobietom w naszej rodzinie. Niech nasi mężowie zachowują się jak mężowie powinni, niech szanują żony i rodziny, Święty Józefie módl się za nami. Dziękuję
 Dorota: 25.12.2019, 19:32
 Swiety Józefie proszę pomóż mi w tym bardzo ciężkim czasie.Postaw na mojej drodze dobrych ludzi, którzy będą chcieli mi pomagać.Dostałam propozycję awansu,obym dała radę zdac egzamin i zostać Zastępca Kierownika.Spraw proszę bym została bardzo dobrze wyszkolona.Chroń mnie od ludzi którzy są zachlanni,chciwi i złośliwi.Proszę postaw na mojej drodze człowieka, który zostanie mojim mężem spraw by był dobry czlowiem, żeby dbał o mnie i chronił.Proszę Swiety Józefie wstawaj się za nami u Pana Boga, żebym w końcu poznała prawdziwe szczęście.Błagam i proszę
 Dorota: 24.12.2019, 18:52
 Święty Józefie proszę o dobrego męża,który będzie dbał o mnie i przyszłości o naszą rodzinę.Z którym bede bardzo.Proszę chroń mnie od złego.
 Dorota: 24.12.2019, 18:42
 Święty Józefie dodaj mi siły i wiary ,ze wszystko będzie dobrze.Błagam i proszę
 Ted: 24.12.2019, 09:10
 św.Jozefie pomóż mi wyjść z kryzysu finansowego


 Dorota: 23.12.2019, 23:28
 Święty Józefie wstaw się za mną u Jezusa Milosiernego oby wysłuchał moich prozb.Ty wiesz......bardzo w Ciebie wierzę i Ufam Tobie.
 R: 23.12.2019, 19:57
 św. Józefie proszę wspomoż w tym ciężkim dla mnie czasie. Postaw na mojej drodze męża o czystym sercu, mądrego i uczciwego, który będzie dla mnie drogowskazem w życiu, który ochroni mnie przed złymi, zachłannymi i chciwymi ludźmi. Otocz go opieką do czasu aż go poznam. Dodaj mu odwagi, siły i wiary. Św. Józefie wspomóż, żeby dobry Bóg dał nam z córeczką dobre życie, w zdrowiu, szczęściu i zaufaniu, żeby nas ktoś w końcu docenił i pokochał i zabrał stąd, gdzie nikt nas nie potrzebuje, za to wszyscy poniżają i wykorzystują. Św. Józefie wstaw się za nami u Boga Ojca, żebyśmy nie musiały już długo czekać.
  Oma: 22.12.2019, 09:17
 Święty Józefie trzymaj mocno za ręce moje wnuki i prowadż ich przez życie,bardzo Cię o to proszę. Amen
  Oma: 22.12.2019, 09:15
 Święty Józefie trzymaj mocno za ręce moje wnuki i prowadż ich przez życie,bardzo Cię o to proszę. Amen
 Dorota: 22.12.2019, 07:53
 Święty Józefie, proszę Cię o pomoc spraw by wszystko układało się w mojim życiu dobrze.Proszę wysłuchaj moich modlitw i łask, o których tak bardzo proszę.Otocz swoja opieka moja rodzinę.I wystkich którzy tak bardzo Cię proszą o łaski dla ich rodzin.Amen.
 R: 21.12.2019, 09:17
 św. Jozefie prosze Cie w mojej intencji, ktora znasz. dziekuje za wszystkie łaski i prosze o zdrowie i miłość dla moich bliskich.
 A : 20.12.2019, 20:51
 ŚW. Józefie pomóż proszę. Ty wiesz... Ufam Ci
 D: 20.12.2019, 04:25
 Święty Józefie wstaw się za mną u JjEZUSA miłosiernego proszę o zdrowie i błogosławienstwo dla mojej rodziny dziękuję
 Elzbieta: 18.12.2019, 21:33
 Swiety Jozefie patronie rodzin miej w opiece moje dzieci ich rodziny nas siostre I brata otocz dobrymi zyczlywymi ludzmi zeby w naszej rodzinie panowala zgoda zdrowie radosc zycia
 Babcia: 17.12.2019, 22:41
 Święty Józefie, módl się za nami, otocz proszę swoją opieką naszą rodzinę, błogosław nam. Amen.
 mama: 17.12.2019, 15:45
 Sw. Jozefie mniej moja corka w swojej opatrznosci-prosze
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej