Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Dorota : 13.03.2017, 19:49
 Proszę Cię św Józefie o dobrą ,stałą pracę dla mojego męża i uwolnienie córki od złego małżeństwa
 mama: 13.03.2017, 13:06
 SW. Jozefie prosze cie o uzdrowienie moich dzieci oraz prace i blogoslawienstwa Bozego na kazdy dzien.
 mama: 08.03.2017, 14:52
 Sw. Jozefie dziekuje za pomoc dotchczasowa ,i prosze o wstawiennictwo,zeby Bog Wszechmogacy uzdrowil moje dzieci.
 Monika : 05.03.2017, 20:03
 Święty Józefie ty moim ratunkiem Pomóż zdobyć fundusze za przesyłkę błagam
 mama: 03.03.2017, 11:28
 Sw.Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Bog wszechmogacy mnie wysluchal.
 zadreczona : 02.03.2017, 02:55
 swiety jozefie ,odun odemnie ,podlych ludzi ,prosze bardzo .....
 Janina : 28.02.2017, 11:05
 Sw. Jozefie dziekuje Ci ,ze druga operacja mojego syna
odbyla sie pomyslnie i ze Pan wszechmogacy ocalil go od smierci
 wdowa samotna,: 27.02.2017, 07:18
 Swiety Józefie Patronie samotnych i Opiekunie w cierpieniu w potrzebie,Wysluchaj mnie bedacej w potrzebie ,rozterce i bólu,Jestem bardzo samotna rodzina sie odwrocila czuje sie odrzucona ,przez dzieci ,dorosle ,ktore prowadza własne zycie,Prosze z głebi zatroskanego serca ulituj sie nademna pomoz mi znalesc przyjaciela czlowieka samotnego,wierzacego w moim wieku ,ktory tak jak ja cierpi i porzebuje pomocy,abysmy sie spotkali i zaznali szczescia na starosc,razem.Wiem ze pomagsz ludziom w rozwiazaniu problemów Swiety Józefie,masz moc cudowna ,pomoz wdowie ,ktora jest bardzo samotna,opuszczona,tyle łez wylałam modlac sie o lepszy los,i licze ze bedzie dobrze,,,
 krystyna:21.02.2017: 21.02.2017, 13:59
 Święty Józefie uproś dla mojej córki aby na swojej drodze spotkała człowieka który ją pokocha. Ja wiem, że Ty jako opiekun rodziny pomożesz mojej córce tą rodzinę założyć ona tak bardzo tego pragnie. Módl się za nami...
 wdowa><><>: 17.02.2017, 21:34
 Swięty Józefie patronie ludzi samotnych moja nadziejo, prosze cie goraco spraw aby i do mnie usmiechneło sie szczęście ,Jestem wdową ponad 15lat,niemam przyjaciól, lat przybywa ,choroby dokuczaja i samotność tez, tak bardzo bym chciala spotkac na swojej drodze ,tak samo samotnego pana i potrzebujacego wsparcia i dobrego słowa.Wierze ze mi pomozesz Swiety Jozefie wysłuchasz moje prosby i modlitwy.Prosze bo dość łez juz wylałam,w momentach załamania ,smutku,Zycie w samotnosci na emeryturze jest bardzo smutne.Chce jeszcze byc potrzebna i szczesliwa.Wierze ze zostane wysłuchana.....
 Janina: 15.02.2017, 12:04
 Sw. Josefie prosze o uzdrowienie dla moich dzieci,prace dla nich ,partnerke zycia dla mojego syna
 Zo, wdowa: 14.02.2017, 21:53
 Swięty ANTONI opiekunie i nadziejo samotnych ,prosze pomoz wysluchaj moje prosby modlitwy zanoszone do Ciebie,do Boga,,Pomoz mi odnalesc swoje szczescie, miłość czlowieka w moim wieku, bo zycie w samotnosci i jest bardzo smutne i przykre.Czekam ,i marze o spotkaniu,dobrego człowieka ,wierzacego, Błagam pomoz Patronie wdów..Moja nadziejo na lepsze zycie we dwoje, Wierze i ufam ze zostane wysłuchana ....
 Maja: 13.02.2017, 14:04
 Swiety Jozefie Patronie nasz, dopomoz tym ktorzy najbardziej cie w danej chwili potrzebuja, o dobro pracy i sily by ja miec, prosze cie pomoz mi i inneym ktorzy sa w ciezkiej sytuacji bez pracy jest to ciezki okres dla nas wszystkich ale daj prace tym co najbardziej i najciezej chca pracowac,prosze cie rowniez zebysmy dachu nie stracili nad glowa czy pociagneli sie wdlugach, prosze cie o wsparcie duchowe ktore najbardziej jest mi potrzebne w szukaniu nie chcialabym zostac bez domu , bardzo cie prosze..
 Maja: 13.02.2017, 09:46
 Swiety Jozefie patronie nasz, wysluchales ostatnio mej prosby to prosze cie z calego serca wysluchaj mych prpsb dzisiaj , dodaj mi sil zebym wytrwala ten ciezki okres bez pracy motywacji w szukaniu i w pomaganiu bym znalazla cos stabilnego, prosze cie o te praca co aplikowalam i mialam interview by sie powiodla dodaj mi sil i wytrwania w brakuje jej modle sie oto bysmy dachu nie stracili i zebysmy glodni nie byli dopomoz mi swiety jozefie i wysluchaj mnie prosze amen
 Wdowa: 12.02.2017, 15:50
 Swięty Józefie Patronie ludzi samotnych, zagubionych ,pragnacych szczęścia,Pomoż mi proszę z całego serca i ze łzami w oczach,Jestem wdowa czuje sie bardzo samotna ,pomoz mi odnalesc przyjaciela dobrego ,wierzacego i samotnego pana abysmy mogli sie wspierac nawzajem w trudnych chwilach,Prosze o zdrowie , szczęście .miłość.Spraw prosze aby wszystko poukladało sie dobrze ,prosze opojednanie w rodzinie .Mam dzieci ale nierozumieja ze matka potrzebuje na starosc miłosci ,serca.Wysłuchaj mnie błagam,
 Elżbieta : 11.02.2017, 21:59
 Św.Józefie Proszę Cię o męźa i Syna... Dziekuje za pomoc w dotychczasową .
 MARIA: 02.02.2017, 21:35
 SW. JOZEFIE POMOŻ MOJEJ RODZINIE,błagam by zapanował spokuj, by dieciatko ,ktore ma sie narodzic było zdrowe , by moj mąz zrozumiał że żle czyni,by nawrocił sie do Boga moj syn, by moja mama była szczęśliwa nie miala dręczocych ją myśli, by corka była szczęśliwa i wnuki zdrowe i by radziły sobie w szkole św, Jozefie patronie rodzin łagam Cie
 MARIA: 02.02.2017, 21:33
 SW. JOZEFIE POMOŻ MOJEJ RODZINIE,błagam by zapanował spokuj, by dieciatko ,ktore ma sie narodzic było zdrowe , by moj mąz zrozumiał że żle czyni,by nawrocił sie do Boga moj syn, by moja mama była szczęśliwa nie miala dręczocych ją myśli, by corka była szczęśliwa i wnuki zdrowe i by radziły sobie w szkole w, Juzefie patronie rodzin łagam Cie
 Agnieszka : 01.02.2017, 07:04
 Święty Józefie, wesprzyj mnie swoją radą i dopilnuj wszystkiego przy sprzedaży mieszkania. Boję się zostać bez domu. Uchroń mnie od złych decyzji, pokieruj mną i okolicznościami, zgodnie z wolą Bożą i proszę uspokój moje lęki, by się nie ziscily.
Bądź pozdrowiony Opiekunie Świętej Rodziny i mój.
 Agnieszka : 31.01.2017, 23:20
 Święty Józefie, wesprzyj mnie swoją radą i dopilnuj wszystkiego przy sprzedaży mieszkania. Boję się zostać bez domu. Uchroń mnie od złych decyzji, pokieruj mną i okolicznościami, zgodnie z wolą Bożą i proszę uspokój moje lęki, by się nie ziscily.
Bądź pozdrowiony Opiekunie Świętej Rodziny i mój.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Tresć
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej