Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 anna: 22.12.2014, 20:26
 Błagam Cię mój drogi Orędowniku w niebie o uproszenie łaski szczęśliwego powrotu do domu mojego syna Mateusza, proszę o wstawiennictwo i uproszenia stałej dobrej pracy dla niego
 MARIA: 19.12.2014, 18:29
 Proszę żebym zdała prawo jazdy,
 Aneta: 17.12.2014, 15:10
 Św.Józefie proszę o pracę w moim warsztacie abym mogła wynagrodzić moich pracowników oraz dać im stanowisko pracy błagam.Proszę o zgodę w naszej rodzinie.
 Mariusz: 16.12.2014, 18:17
 Święty Józefie proszę Cię o zdrowie dla matki i spokój serca dla żony
 Bozena: 15.12.2014, 04:09
 Błagam o pomoc w znalezieniu pracy dla syna
 Basia: 13.12.2014, 17:56
 Sw Jozefie wstaw sie za Wiktoria. Prosze o dary ducha sw i zdrowie duchowe i psychiczne. o laski dla calej rodziny. o opieke Maryji i Jezusa.
 anna: 08.12.2014, 16:04
 Błagam Cię Św. Józefie wstaw się za moim synem M. aby jak najszybciej znalazł dobrą stałą pracę
 MARIA: 03.12.2014, 13:25
 ŚW. JÓZEFIE POMÓZ wytrwać mojemu mężowi w postanowieniu.
 Puntina: 03.12.2014, 00:21
 Św. Józefie, już raz mi pomogłeś, zniszczyłam wszystko, gdybyś dał mi jeszcze jedną szansę i zaufał, pozwolił mi obdarzyć uczuciem osobę, którą bardzo kocham. Wiem już raz obiecałam i zerwałam postanowienie, zaczęło się psuć, nie dostrzegłam w porę, że powinnam była ratować wtedy. Pozwól nam odbudować relację z Pawłem i stworzyć rodzinę, której obydwoje bardzo pragniemy i stworzyć ją razem jako Mąż i Żona.
 D: 02.12.2014, 22:13
 Św. Józefie, bardzo proszę Cię o wyproszenie dla mnie łaski znalezienia pracy oraz żeby się wszystko dobrze poukładało.
 Maria: 27.11.2014, 11:13
 Sw.Jozefie blagam Cie o pojednanie naszego syna Macieja z tata i laske Boza dla obydwojgow
 GAN: 26.11.2014, 20:48
 Swiety Jozefie blagam Cie o sprzedaz domu!!! Blagam zeby przeszla pozyczka naszego klienta.
 jola: 25.11.2014, 13:42
 Św.Józefie,pomóż nam sprzedać dom,spraw abyśmy mogli zamieszkać gdzie indziej bez kredytu,bliżej miejsca pracy.
 Beata: 24.11.2014, 10:30
 Św. Józefie błagam już z milionowy raz w swoim życiu o wyzwolenie i spokój dla mnie i dla moich dzieci od tego człowieka. Czyż 21 lat udręki nie jest już wystarczającym powodem na to, abyśmy mogli w końcu żyć w spokoju i miłości. Nie mam już sił. Ja już naprawdę nie mam sił, a muszę żyć, bo muszę wychować jeszcze swoje dzieci .Czy może zdarzyć się cud wyzwolenia od tego człowieka? Może niech pojawi się anioł i nam pomoże się wyzwolić. Błagam już tyle razy! Czym ja i dzieci moje zasłużyliśmy sobie na takie życie. A jeżeli zasłużyliśmy, czyż winy nie zostały już odkupione? Błagam uwolnij mnie i moje dzieci od tego człowieka na zawsze. Niech on odejdzie w swoją stronę, a ja i moje dzieci w drugą, w naszą, nareszcie spokojną, szczęśliwą, wypełnioną miłością i dostatkiem. Czyż o zbyt wiele proszę ? Błagam wysłuchaj naszych modlitw i próśb błagalnych. Błagam. Niech się dzieje.
 ela: 18.11.2014, 22:34
 Swiety Jozefie dziekuje ze przy boku Jezusa stałes ze dziś patrząc na Ciebie widze w Tobie przykład dobrego Ojca,Męża .Proszę Cie Świety Jozefie nie pozwol aby procz śmierci ktokolwiek nas jeszcze rozdzielil.Prosze o Twoje wstawiennictwo u Najwyzszego Pana Naszego od którego wszystko zależy.Prosze o cud
 ja: 17.11.2014, 14:27
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu małżeńskim
 ja: 17.11.2014, 14:22
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu Małżeńskim
 ja: 17.11.2014, 14:15
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu Małżeńskim
 zosia: 17.11.2014, 14:05
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł
 ooo: 15.11.2014, 21:32
 Kk nie modli sie do swietych tylko do Boga przez ich posrednictwo. Chyba ze cos sie zmienilo w tym temacie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej