Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Elżbieta: 11.07.2016, 20:58
 Św. Józefie patronie rodzin - błagam o pomoc, moja rodzina odchodzi od Boga. Bardzo przez to cierpię. Proszę o łaskę w cierpieniu.
 ewa: 10.07.2016, 08:53
 Kochany sw.JOZEFIE miej w swojej pieczy mojego syna PIOTRA daj mu zdrowie i pomyslnosc a takze otaczaj opieka jego rodzine w zdrowiu milosci i zgodzie. SPRZEDAJ mieszkanie mojej siostry ELZBIETY , a dla naszej matki daj powrot do zdrowia . Bardzo Tobie sw.JOZEFIE z calego serca dziekuje.
 ewa: 10.07.2016, 08:52
 Kochany sw.JOZEFIE miej w swojej pieczy mojego syna PIOTRA daj mu zdrowie i pomyslnosc a takze otaczaj opieka jego rodzine w zdrowiu milosci i zgodzie. SPRZEDAJ mieszkanie mojej siostry ELZBIETY , a dla naszej matki daj powrot do zdrowia . Bardzo Tobie sw.JOZEFIE z calego serca dziekuje.
 ewa: 10.07.2016, 08:52
 Kochany sw.JOZEFIE miej w swojej pieczy mojego syna PIOTRA daj mu zdrowie i pomyslnosc a takze otaczaj opieka jego rodzine w zdrowiu milosci i zgodzie. SPRZEDAJ mieszkanie mojej siostry ELZBIETY , a dla naszej matki daj powrot do zdrowia . Bardzo Tobie sw.JOZEFIE z calego serca dziekuje.
 aleksandra: 10.07.2016, 00:18
 SW Jozefie prosze Cie o laske dobrej i stalej pracy ,prosze Cie o wiare dla moich corek oraz Aby moj maz sie nawrocil i zaczal chodzic do kosciola.Prosze o zdrowie dla moich rodzicow szczegolnie mojej mamy upros u Boga uzdrowienie jej stopy i wzmocnienie pamieci.
 Marianna: 08.07.2016, 14:25
 Św Józefie -patronie robotników, przyjmij podziękowanie za opiekę nad wysiłkami syna, niech one będą dziękczynieniem Bogu i służą dla dobra i miłości jego rodzinie na drogach życia z Bożym błogosławieństwem
 Elżbieta: 04.07.2016, 19:56
 Św Józefie dziękuje za wszelkie łaski, miej nas w opiece - moją córkę Anię, syna Krzysztofa, jak również mojego męża. Daj mi łaskę wytrwania w trudnych sprawach.
 Lidia: 02.07.2016, 18:23
 Kochany Święty Józefie! Błagam Cię o uzdrowienie mojej Kochanej babci, wierzę głęboko że zostanę wysłuchana. Św. Józefie uzdrów moją babcię! Ja widziałam po jej smutnych oczach, że chce nadal żyć i cieszyć się tutaj razem z nami....Błagam, pomóż. Lidia
 Elzbieta: 02.07.2016, 15:41
 Św. Józefie patronie rodzin, proszę uproś mi łaskę nawrócenia mojego męża, jak również daj mu zdrowie, strzeż go przed zagrożeniem alkoholizmu, nikotynizmu, miej moją rodzinę w opiece. Tobie polecam moje osobiste sprawy. Oddaję się całkowicie Twojej Opiece.
 e.d.: 27.06.2016, 22:24
 Sw.Jozefie chroń przed zwątpieniem... Wiem ze pomagasz .
 Jacek : 27.06.2016, 02:40
 Swiety Jozefie prosze Cie o zdrowie dla mojej chorej zony pomoz calej naszej rodzinie przejsc ten trudny okres wspieraj nas w modlitwach do Pana Boga aby udzielil nam wszelkich lask
 Zosia: 24.06.2016, 11:52
 Swiety Jozefie wzorze pracujacych. Prosze Cie o laske dobrej pracy.
 A: 23.06.2016, 23:41
 Święty Józefie proszę o zdrowie dla Taty w dniu Jego święta i spełnienie woli Bożej. Dziękuję za kochającego tatę :)
 Maja: 22.06.2016, 09:51
 Swiety Jozefie prosze cie o jedyny dar ktorym bedzie ta praca o ktora teraz aplikowalam o ostatnia szanse, boje sie ze ten manager nie podejmie decyzji, gdy okaze sie sukcesem duzo rzeczy ogranicze, i bede czesciej odwiedzala dom bozy, skoncze z nalogami, i bede dbac zarowno o innych jak i o siebie. dopomoz rowniez mej mamie ktora sie zamartiwa o mnie dlatego bo jestem bez pracy spraw zeby byla ze mnie dumna nie chce zeby chorowala ze zmartwienia:(
 Maja: 21.06.2016, 10:18
 Swiety Joziefie modle sie do Ciebie o te prace, dopomoz mi i wysluchaj mych prosb , by manager z ktorym rozmawialam przez telefon zadecydowal o spotkaniu i podjal decyzje mego wyboru.Dopomoz Jozefie prosze Cie.
Amen
 Maja: 21.06.2016, 09:31
 Swiety Jozefie dziekuje Ci za wysluchanie mych prosb,dziekuje ze pomogles w znalezieniu pracy dla mojego partnera, spraw zeby ci potrzebujacy w ciazkich chwilach odnalezli wlasciwa droge, prosze cie o te ostatnia aplikacje ktora wyslalam o prace zeby sie udalo,zebym zaczela normalnie pracowac i zebysmy nie mieli zmartwien dopomoz nam w tej stresujacej sytuacji,nie chcialabym zebysmy stracili dachu nad glowa i wiem ze gdy podejme sie tej pracy bede zetelnie pracowala, wierze w Ciebie bo nam pomogles, bardzo dziekuje za wszystkie prosby me wysluchane.Amen
 kasia: 18.06.2016, 15:08
 Prosze o dom i o kawalera na męża
 Agnieszka: 09.06.2016, 22:06
 św. Józefie proszę Cię bardzo pomóż mojemu bratu
 Corka: 08.06.2016, 12:51
 Dziękuję Święty Józefie za wszystko co dla nas robisz .Dziękuję za Twą wytrwałość i dobroc.Dziekuje że jesteś i proszę pozostań z nami na zawsze.Amen.
 Ania: 07.06.2016, 16:56
 O Sw Jozefie prosze o dobry wybor szkoly dla mojej corki Olivii prosze aby znalazlo sie miejsce dla niej w katolickiej szkole. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej