Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 matka: 13.02.2018, 18:46
 Święty Józefie proszę módl się do Pana naszego o dar macierzyństwa dla mojej kochanej córki.
 zona: 13.02.2018, 15:01
 Sw. Jozefie prosze ,zby stosunki miedzy synem i mezem sie poprwily.
 Izabela: 12.02.2018, 19:51
 Św. Józefie proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę.Św.Józefie proszę o to abym nie była samotna. Bym Mogła założyć rodzinę za Twoją przyczyną .Bardzo Cie proszę.Bóg zapłac
 ja : 12.02.2018, 03:28
 swiety jozefie ,wstaw sie u boga za mojego syna ,
kieruj jego myslami,natchnij dobrem.
prowadz moje corki ,droga poprawna ,prosze
 Maria: 07.02.2018, 13:54
 Św. Józefie bardzo proszę o zdrowie dla rodziny Pietrzak. Proszę o miłość i zgodę w związkach małżeńskich moich dzieci oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty oraz zmarłych z rodziny. Dziękuję za dotychczasową opiekę.
 Basia Ala: 07.02.2018, 07:09
 Świety Józefie spraw aby Artur do mnie wrócił. Aby nasze uczucia odżyły wiem ze byłam chłodna niedostępna odrzuciłam go. Proszę wybacz mi chce naprawić ten błąd i obdarzyć tego człowieka prawdziwym uczuciem. Spraw aby połączyła nas prawdziwa miłość. Błagam aby tak się stało.
 Jarosław: 06.02.2018, 05:39
 Św. Józefie bardzo prosze o przedluzeniu umowy o prace. Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica
 Basia Ala: 05.02.2018, 22:30
 Święty Józefie dziękuje Ci za dar pracy. Dziękuję za dobrych ludzi wokół zdrowie i rodzinę
 E.: 05.02.2018, 17:18
 Święty Józefie błagam Cię i proszę żeby Dawid się do mnie odezwał, żeby nie kończył ze mną kontaktu błagam


 zona: 01.02.2018, 11:30
 Sw. Jozefie prosze,pomoz mojemu mezowi zeby nie popelnil bledu kupujac nowy samochod.
 mama: 31.01.2018, 14:18
 Sw. Jozefie prosze zeby moja corka znalazla odpowiednia dla siebie prace.
Opiekuj sie moja rodzina.
 matka: 20.01.2018, 10:40
 Kochany Święty Józefie proszę opiekuj się ciężarnymi matkami,by donosiły ciążę do końca i urodziły zdrowe dzieci.
 Matka: 19.01.2018, 10:33
 Święty Józefie dziękuję za opiekę za wstawiennictwo do Jezusa i Maryi za rodziną mojego syna, powoli (tak mi sie na tą chwilę wydaje) zaczyna się poprawiać.Święty Józefie nie przestawaj mieć rodziny mojego syna w dalszej opiece, rodzina ta potrzebuje nadal wsparcia zwłaszcza modlitwy o wyjście z ich trudnych kłopotów nałóg alkoholowy syna, choroba synowej.Święty Józefie dziękuję ale nie przestaję prosić o dalszą opiekę.Bóg zapłać
 Irena: 18.01.2018, 20:21
 Swięty Józefie Patronie Rodzin zawierzam Ci zdrowie,problemy ,pracę i troski Cecylii,Ireny i Marzeny i proszę opiekuj się nami,ratuj przed niebezpieczeństwami,wspomagaj w trudach życia i oręduj za nami u Dobrego Boga.Bo któż jak nie Ty........
 matka: 17.01.2018, 06:57
 Św Józefie wstawiaj się u Boga za naszą rodziną weż pod opiekę syna Piotrka prowadz go do Boga i,drogami trzeżwościi żeby był opiekunem swojej jedynej córki i godnie pracował i zarabiał Sw Józefie prowadż i weż pod swoją opieke moją rodzine Amen,
 mama: 05.01.2018, 09:08
 Sw. Jozefie prosze zeby intencja w odmawianej obecnie nowennie do ciebie zostala wysluchana.
 matka: 31.12.2017, 10:43
 Święty Józefie,opiekunie rodzin proszę czuwaj nad moją rodziną,abyśmy z mężem potrafili dobrze opiekować się córkami,kierować się rozumem i wybaczać błędy młodości.Proszę strzeż Je od złych ludzi żeby nie błądziły.Postaw na Ich drogach dobrych ludzi.
 a: 22.12.2017, 22:37
 Święty Józefie proszę o zdrowie i dobrze przeżyte święta. O wieczny odpoczynek dla Taty.
 mama: 19.12.2017, 14:40
 Sw. Jozefie prosze o dobra zone dla mojego syna oraz blogoslawienstwo boze dla mojej corki z jej narzeczonym.

Wierze ,ze mnie wysluchasz.
 Matka: 18.12.2017, 10:51
 Sw.Józefie proszę o zdrowie dla moich najbliższych, a zwłaszcza dla syna uwikłanego w nałóg alkoholowy i jego żony chorej na CHAD. Swięty Józefie proszę za nimi i za ich małżeństwem, proszę o zgodę między nimi, o mądre wychowanie ich 6 letniego syna.Proszę aby nadchodzące święta spędzili razem ze sobą w zgodzie, bez alkoholu, przeklinania i kłótni. Święty Józefie bez Twojej pomocy nie poradzimy sobie ani oni sami sobie nie poradzą z problemami które w ostatnim czasie bardzo urosły i zaostrzyły się.Święty Józefie błagam o zdrowe i zgodne święta dla nich spędzone z Bogiem i Bożym błogosławieństwem.Bardzo proszę wysłuchaj moich próśb, daj im szansę pogodzenia i życia zgodnie z wolą Bożą.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej