Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 monika: 29.12.2015, 18:30
 Sw.Jozefie prosze wstaw sie u Pana Boga aby uzdrowil ojca moich dzieci,bardzo cie prosze aby wspolnie pomagal mi ich wychowywac i trzymaj nas w swojej opiece
 m.: 20.12.2015, 00:35
 Święty Józefie dziękuję za wstawiennictwo i pomoc w rozwiązaniu sprawy. Mniej nas w swej opiece i oręduj za nami w naszych potrzebach.
 maria: 19.12.2015, 07:04
 Swiety Jozefie upraszam Cie o wszelkie laski dla mnie i mojej calej rodziny, córek, meża , wnuczek .Dziekuje Bogu Wszechmogacemu za Ciebie ,że jestes z nami!
 Magda: 01.12.2015, 20:49
 Św. Józefie proszę pomóż mi abym znalazła pracę i chłopaka.
 A: 26.11.2015, 12:26
 św.Józefie bądź dzisiaj ze mną w pracy! Wspomagaj mnie!
 ja: 19.11.2015, 21:56
 Święty Józefie ja i mój mąż pragniemy być Rodzicami. Pomóż mi zrozumieć wolę Bożą.
 zico: 19.11.2015, 12:50
 Św.Józefie chroń mnie przed onanizmem
 Wierna: 10.11.2015, 18:55
 Sw .Józefie ,prosze Cię o wstawiennictwo do naszego ojca w niebie!
 mama: 29.10.2015, 03:27
 Sw Jozefie upros laske wiary dla moich dzieci u Boga milosiernego.Bardzo boli mnie ich odejscie od Kosciola.Wiem ze Bog czuwa nad nimi i czeka na nich.Niech moje modlitwy beda wysluchane wedlug woli Boga.Kochany Sw Jozefie szepnijBogu w ich sprawie.
 Jadwiga: 24.10.2015, 19:52
 sw Jozefie proszę ciebie z wilka pokora o prace dla mojego syna.prosze żeby usunęli przelozeni wielka przeszkodę dla zdobycia pracy.blagam
 Jola: 22.10.2015, 08:46
 Sw Jozefie wez pod opieke mnie i moja rodzine doprowac do nawrocenia mojego ziecia.Spraw aby wzia slub z moja corka i zeby zyli godnie .pomoz znalezc mi dobra prace.Spraw abym poznala kogos wartosciowego z kim moglabym ukladac sobie nowe zycie.Chron moich bliskich i upros laski dla nas u PANA BOGA naszego Wszechmogacego.Bardzo Cie prosze.Dziekuje
 Agnieszka: 15.10.2015, 12:10
 Sw.Jozefie proszę o człowieka aby się pojawił taki w moje źyciu który by się o mnie troszczy.o takiego przyjaciela o taką brat nią duszę.
 Jozef: 13.10.2015, 20:01
 Sw Jozefie Patronie moj pomoz Kamilowi,aby mial czym do pracy dojechac,ratuj,rodz,Adama,rodz,Karola,rodz,Rafala,ratuj.nasza.Meczenska,Ojczyzne
 Jozef: 13.10.2015, 20:01
 Sw Jozefie Patronie moj pomoz Kamilowi,aby mial czym do pracy dojechac,ratuj,rodz,Adama,rodz,Karola,rodz,Rafala,ratuj.nasza.Meczenska,Ojczyzne
 Asia: 12.10.2015, 12:36
 Prosze o moje dziecko,aby zdało zaliczenie i egzamin oświeć Go
 krysia: 30.09.2015, 20:01
 O święty Józefie proszę Cię bardzo -pomóż mi we wszystkich trudnościach jakie mnie spotykają, a szczególnie proszę o wyzwolenie męża z nałogu i pomoc dla mnie w powrocie do zdrowia i w czekających mnie egzaminach.A dla dzieci proszę o pomoc w nauce.
 Aneta : 24.09.2015, 12:50
 Św Józefie proszę o pracę w naszym warsztacie
 ufajaca: 22.09.2015, 04:37
 Sw Jozefie pomoz prosze wyzwolic mnie z nalogu w ktory wpadam Podaj miTwoja pomocna dlon.
 mama : 20.09.2015, 23:19
 Jezu Milosierny dziekuje Ci za Twoje milosierdzie nad moja rodzina a szczegolnie nad slubem mojej corki .Panie Boze Ty wiesz najlepiej co przezywalam i dziekuje Ci ze byles ze mna.Tobie polecam moja nowa rodzine i kieruj nami wedlug woli Twojej .Jezu ufam Tobie.Amen
 zalamana: 19.09.2015, 16:51
 Święty. Józefie proszę o pomoc .pragnę wyciągnąć męża. Z nałogu pijaństwa.pomóż mi
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej