Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 MARYSIA: 04.11.2017, 19:17
 ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONIE NASZ BĄDŻ Z NAMI W KAŻDY CZAS AMEN
 mama: 02.11.2017, 13:33
 Sw. Jozefie prosze o estawinnictwo,zeby Pan laskawy i wszechmogacy mnie wysluchal w codziennych modlitwach.

Jezu Ufam Tobie......
 Dorota: 31.10.2017, 21:01
 Swiety Jozefie prosze o odzyskanie mojej rozbitej rodziny, spraw aby moj maz zechcial do mnie wrocic i wybaczyl mi rozowod. Prosze abysmy ponownie sie pobrali istali sie rodzina gdzie panuje pokoj, milosc, i szcunek. Abysmy razem z dziecmi nauczyli sie okazywac milosc i wsparcie.Zawierzm ci moja rodzine
 Czesława 28 10 2017: 31.10.2017, 04:17
 Swiety Józefie prosze o wstawiennictwo .Abym odzyskała swoje pieniądze,których córka nie może odebrac.JEZU UFAM TOBIE .AMEN
 Czesława 28 10 2017: 31.10.2017, 04:16
 Swiety Józefie prosze o wstawiennictwo .Abym odzyskała swoje pieniądze,których córka nie może odebrac.JEZU UFAM TOBIE .AMEN
 mama : 30.10.2017, 06:24
 Święty Józefie patronie rodzin proszę o wstawiennictwo za moim synem żeby zrozumiał swój błąd i zbliżył się do Pana Boga i wrócił do żony i dzieci Św Józefie ufam Tobie
 mama : 30.10.2017, 06:24
 Święty Józefie patronie rodzin proszę o wstawiennictwo za moim synem żeby zrozumiał swój błąd i zbliżył się do Pana Boga i wrócił do żony i dzieci Św Józefie ufam Tobie
 Basia: 29.10.2017, 22:36
 ßwięty Józefie błagam wskaż mi drogę, którą powinnam podążać w życiu. Brak mi sił na moją sytuację , w której się znajduję. Ciągle dylematy co wybrać i wieczna samotność. Spraw, aby jak najszybciej wszystko się poukładało. Ty najlepiej wiesz czego najbardziej mi brakuje w życiu.
Błagam wysłuchaj moich próśb. Jezu Ty się tym zajmij.
 Genowefa: 29.10.2017, 16:14
 Św. Józefie proszę o pomyślne rozwiązanie sprawy dot mojej pracy.


 Czesława 28 10 2017: 28.10.2017, 06:41
 Swiety Józefie prosze o wstawiennictwo .Abym odzyskała swoje pieniądze,których córka nie może odebrac.JEZU UFAM TOBIE .AMEN
 Basia Ala: 25.10.2017, 22:14
 Święty Józefie błagam, abym trafiła na jeszcze lepszą ofertę pracy, bo ta praca do której się dostałam jest mało płatna i jest bardzo ciężko. Za tak niską płacę nie wyżyję w dużym mieście a w dodatku stres wyniki monitoringi w nowej pracy nie chcę aby powtórzyła się historia z ostatniej pracy gdzie nie wytrzymałam psychicznie. Święty Jòzefie spraw, aby szkolenie na ktøre czekam w końcu się zaczęło abym szczęśliwie zdała egzamin i uzyskała przydatnà wiedzę. Błagam aby po szkoleniu udało się zorganizować staż w fajnej firmie w ktorej będzie szansa na dalsze zatrudnienie. Błagam pomóż mi w tej krytycznej sytuacji i wysłuchaj moich próśb. Jezu Ty się tym zajmij.
 mama: 25.10.2017, 13:02
 Sw. jozefie prosze o wstwiennictwo,zeby sprawya mojej corki zosta pozytywnie zakonczona.
 Basia Ala: 24.10.2017, 20:39
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Błagam, aby jeszcze w tym roku stanął na mojej drodze wartościowy mężczyzna pełny ciepła, który będzie o mnie dbał, szanował i miał szacunek. Człowiek, z którymojego połączy mnie prawdziwe, szczere i trwałe uczucie, z którym stworzę szczęśliwą i kochającą się rodzinę i będę się cieszyła darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Czesława 24.10.2017,13.24: 24.10.2017, 13:25
 Swiety Józefie prosze o wstawiennictwo za moimi córkami żeby nie zostały samotne i miały prace.O zgode pomiedzy nimi ,nie utrate pracy .Wspieraj nas ciagle SW.Józefie .Wysłuchaj mojej prośby.Jezu Ufam Tobie.Amen.
 Basia Ala: 23.10.2017, 21:31
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i pomocnych mi ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Błagam , aby jeszcze w tym roku stanął na mojej drodze wartościowy mężczyzna pełny ciepła, który będzie o mnie dbał, szanował, miał szacunek. Człowiek z którym połączy mnie prawdziwe, szczere i trwałe uczucie, z którym stworzę szczęśliwą i kochającą się rodzinę i będę cieszyła się darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Basia Ala: 22.10.2017, 22:33
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, które tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i pomocnych mi ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Błagam, aby jeszcze w tym roku na mojej drodze stanął wartościowy mężczyzna, z którym połączy mnie prawdziwe i trwałe uczucie, z którym założę szczęśliwą i kochającą się rodzinę oraz będę cieszyła się darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Basia Ala: 21.10.2017, 20:42
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Błagam, aby jeszcze w tym roku stanął na mojej drodze wartościowy mężczyzna, z którym połączy mnie prawdziwe i trwałe uczucie, z którym założę szczęśliwą, kochającą się rodzinę i będę się cieszyła darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Basia Ala: 20.10.2017, 20:59
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Proszę Cię, aby jeszcze w tym roku na mojej drodze stanął męzczyzna, z którym stworzę szczęśliwą, kochającą się rodzinę i będę cieszyła się darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Basia Ala: 19.10.2017, 20:24
 Święty Józefie spraw, abym dostala dobrą pracę, ktorej tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Proszę , aby jeszcze w tym roku na mojej drodze stanął człowiek, z którym połączy mnie prawdziwe i trwałe uczucie, z którym założę szczęśliwą, kochajacą się rodzinę i będę cieszyła się darem macierzyństwa. Błagam wysłuchaj moich próśb.
 Basia Ala: 18.10.2017, 16:59
 Święty Józefie spraw, abym dostala dobrą pracę, ktorej tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych ludzi. Mam już dosyć mobbingu i złych, nieprzyjaznych ludzi oraz ciągłej samotności. Prosze , aby jeszcze w tym roku na mojej drodze stanął człowiek, z którym połączy mnie prawdziwe i trwałe uczucie, z którym założę szczęsliwą, kochajacą się rodzinę i będę cieszyła się darem macierzynstwa. Błagam wyłluchaj moich próśb.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej