Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa

Spis modlitw do św. Józefa

Modlitwa do świętego Józefa

Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
Oblubieńcze Panny nad pannami
Święty Józefie przyczyń się za nami

Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
Niejedneś trudy dla Niego ponosił
Tyś Go własnymi kołysał rękami
Święty Józefie przyczyń się za nami

Ty jeden jesteś od Boga wybrany
Tyś Opiekunem Matki ukochanej
Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
Święty Józefie przyczyń się za nami.

Święty Józefie o Twoją przyczynę
Błagamy teraz i w śmierci godzinę
Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
Święty Józefie przyczyń się za nami

* * * * *

Józefie święty, coś Zbawcy naszemu zastępował miejsce Ojca, bądź Ojcem naszym i pokaż Twe Ojcowskie serce tym wszystkim, których Jezus umiłował, a nawet ich bracią stać się raczył. Udziel nam chociaż cząstkę tej słodyczy i rzewności, jakąś ukochanego Zbawcę naszego otaczał. Twe ojcowskie serce tak wspaniałe, po Sercu Jezusa najczystsze, najświętsze, niech będzie naszą ucieczką we wszystkich potrzebach. Przez Ciebie najdroższy Patriarcho niech dojdziemy do Boskiego Serca Jezusa, który Cię Ojcem nazywać raczył. Niech nasze serca Twemu całkowicie oddane będą, niech Jezusa w Jego ku Tobie miłości, w Jego ku Tobie przywiązaniu, poddaństwie i szacunku naśladujemy. Pod Twoją zostając strażą, spodziewamy się postępować w świątobliwości i tak żyć, jak na synów Boga, braci Jezusa, dzieci Maryi przystoi. Amen.

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa

Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa - Papieża Św. Piusa X

Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.

Modlitwa o pokorę - Papieża Jana XXIII

O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika - Papieża Pawła VI

Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Janina: 21.08.2018, 10:52
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Bog mnie wysluchal prosze twoja opatrznosc nad moja rodzina.
 Gabriela : 15.08.2018, 15:21
 Święty Józefie bardzo proszę o swój dom z ogrodem, w którym tak lubię pracować. Spraw obym nigdy nie była ciężarem dla innych. Podpowiadają jak umiejętnie służyć innym. Pomóż BŁAGAM,))
 matka: 12.08.2018, 11:17
 Kochany Święty Józefie proszę opiekuj się moją rodziną.
 M.: 09.08.2018, 13:11
 Święty Józefie opiekunie biednych i potrzebujących blagamy o nasze mieszkanko abysmy nie nusieli sie nartwić gdzie sie znowu podziać. Dziękujemy za otzymane łaski blagamy o wstawiennicto w naszej sprawie
 mama: 30.07.2018, 12:29
 Sw. Jozuefie prosze o wyproszenie zdrowia dloa moich chorych dzieci.
Prosze rowniez o zgode w rodzinie.
 Aneta : 30.07.2018, 08:26
 Święty Józefie dziękuję za Twoje wstawiennictwo za opiekę za mój powrót do zdrowia,do pracy.za dobre wyniki badań.za wszystko.proszę o dalsza opiekę nade mną i moja rodzina.o zdrowie
 Aneta : 30.07.2018, 07:29
 Święty Józefie dziękuję za Twoje wstawiennictwo za opiekę za mój powrót do zdrowia,do pracy.za dobre wyniki badań.za wszystko.proszę o dalsza opiekę nade mną i moja rodzina.o zdrowie
 Siostra: 11.07.2018, 15:59
 Sw. Jozefie prosze o wstwiennictwo ,zeby wniki mojej siostryi byly dobre.
 Siostra: 11.07.2018, 15:58
 Sw. Jozefie prosze o wstwiennictwo ,zeby wniki mojej siostryi byly dobre.

 mama: 29.06.2018, 10:00
 Sw. Jozefie prosze o wstwinnictwo ,zeby Bog wszechmogacy mnie wysluchal.
Jezu Ufam Tobie...
 mama: 27.06.2018, 11:14
 Sw. Jozefie prosze o wstwiennictwo ,zeby wniki mojej corki byly dobre.
 Iza: 25.06.2018, 14:35
 Święty Józefie. Proszę o wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach. Mąż mój kocha inną i nie może o niej zapomnieć. Przywróć mi go Święty Józefie. Proszę, aby kochał tylko mnie i nigdy więcej mnie nie zdradził.
 Janina: 22.06.2018, 08:38
 Sw. Jozefie prosze o dwage w sprawie Ci wiadomej i pozytywna odpowiedz
 JK : 22.06.2018, 08:37
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo zeby Bog mnie wysluchal iuszczesliwil moja rodzine.
 Julka: 18.06.2018, 22:46
 Św. Józefie dziękuję za wyproszoną łaskę i proszę o dalsza opiekę
 mama: 11.06.2018, 15:18
 Sw. Jozefie dziekuje z calego serca za wyproszone dla mnie laski im prosze o dalsze wstawiennictwo za moje dzieci,zeby Bog wszechmogacy je uzdrowil i uszcesliwil:dobra praca i pomogl im zalozyc wlasne rodzinny.
Jezu Ufam Tobie...
 Magda: 05.06.2018, 21:10
 Święty Józefie pomóż znaleźć mi moją drogę życiową i znalezienie pracy. Proszę Cię. Ty wiesz czego mi brakuje i jak to rozwiązać.
 Renata: 02.06.2018, 05:26
 ŚWIĘTY Józefie, proszę pomóż mi odnaleźć drogę,nie wiem co źle robię, jestem samotna od lat, nie mam wpływu na jakiego kolwiek faceta, tego którego kochałam mnie olał. Każdy facet którego poznaję mnie olewa,bo w tym kraju która ma poważny tok myślenia,myśli poważnie jest jak to się mówi nie dobra. Czuje się winna za to,że najwidoczniej źle jestem wychowana.Zawsze chciałam mieć rodzinę,męża,dzieci,a moje życie jest ciernią okryte z powodu samotności. Pokaż mi co źle robię,jak powinnam postępować, proszę pomóż mi bo dłużej tego nie zniosę.Nie wiem gdzie,dokąd mam iść,gdzie ja mam swoją glowe położyć,ten ból jest nie do zniesienia. Skoro jestem skazana na straty,to wolę życie swoje oddać i dać je komuś obcemu kto potrzebuje tego życia, jakiegoś zdrowego narządu.
 Aga: 31.05.2018, 20:32
 Święty Józefie błagam cię dopomusz mi bardzo gorąco błagam cię wyprowadzić mnie na dobrą drogę uchronić od złego i złych myśli i ludzi. Bardzo gorąco o to proszę.A ci ludzie którzy mnie dręczy aby dali mi spokój odstąpił odemnie
Próżę pomórz mi.
 Magda: 31.05.2018, 12:37
 Święty Józefie spraw, abym dostała dobrą pracę, której tak bardzo potrzebuję. Spraw, abym trafiała na dobrych, życzliwych i dobrych ludzi. I jak jest mi to dane proszę pomóż znaleźć mi dobrego człowieka na męża. Abym mogła założyć rodzinę.

Błagam wysłuchaj moich próśb. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej