Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 mama: 28.07.2017, 10:34
 Sw. Jozefie PROSZE pociesz mojego syna.
 mama: 27.07.2017, 14:19
 Sw. Jozefie prosze owstawiennictwo do Pana Wszechmogacego, zeba wniki krwi mojego syna byly dobr.
Blagam o cud uzdrowienia.
 mama: 25.07.2017, 08:10
 Sw. Jozefie dziekuje za wysluchanie moich prosb.Prosze o dalsze wstawiennioctwo za moja rodzine.
 urszula : 21.07.2017, 23:25
 Sw.Jozefie blagam weź w opieke mojego syna Adama pomoz mu sprzedać samochod upros Ojca Niebieskiego,Jezusa ,Maryi i Ducha Sw.o laski uzdrowienia i Blogoslawienstwo na każdy dzień jemu i jego dzieciom bądź jego opiekunem w dzień i wnocy blagam -matka
 urszula : 21.07.2017, 22:23
 Sw.Jozefie blagam weź w opieke mojego syna Adama pomoz mu sprzedać samochod upros Ojca Niebieskiego,Jezusa ,Maryi i Ducha Sw.o laski uzdrowienia i Blogoslawienstwo na każdy dzień jemu i jego dzieciom bądź jego opiekunem w dzień i wnocy blagam -matka
 m.: 21.07.2017, 11:04
 Święty Józefie z serca dziękuję. Miej w swej opiece mnie i całą moją rodzinę
 mama: 29.06.2017, 10:03
 Sw. Jozefie serdecznie dziekuje za wysluchanie mojej prosby
.Prosze o dalsza opatrznosc boska nad moja rodzina.
 ŻONA : 27.06.2017, 23:26
 Święty Józefie, wstaw się za naszą rodziną do Jezusa. Upros go o zdrowie fizyczne i psychiczne dla mojego kochanego męża żeby mógł się nami zawsze opiekować.
 Janina: 27.06.2017, 12:20
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Pan wszechmogacy uzdrowil moje dzieci.
 Janina-Agata: 26.06.2017, 09:44
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby moja corka nie stracila pracy.
 mama: 23.06.2017, 08:21
 Sw. Jozefie serdecznie -DZIEKUJE, za wysluchanie mojej prosby
 mama: 22.06.2017, 07:45
 Sw. Jozefie bardzo prosze,wstaw sie dzisiaj za moja corke,zeby zdala egzamin .
Wysluchaj moje prsby.
 Dorota : 15.06.2017, 20:03
 Pomóż mi św .Józefie rozwiązać problem w pracy i dopomóż mojemu mężowi znaleźć dobrą, stałą pracę
 Janina-Agata: 15.06.2017, 13:29
 Sw.Jozefie prosze o twoja opatrznosc nad moja rodzina.
 mama: 12.06.2017, 10:55
 Sw. Jozefie dziekuje serdecznie,za wysluchanie mojej prosby,ze moja corka zdala ten azny test.
Prosze o dalsze wstawiennictwo za moja rodzine.
 mama: 12.06.2017, 10:54
 Sw. Jozefie dziekuje serdecznie,za wysluchanie mojej prosby,ze moja corka zdala ten azny test.
Prosze o dalsze wstawiennictwo za moja rodzine.
 mama: 12.06.2017, 09:25
 Sw. Jozefie prosze cie ,dopomoz mojej corce zadac dzisiaj ten wazny test i otocz ja swoja opieka.
 mama: 09.06.2017, 11:38
 Sw. Jozefie dopomoz mojemu synowi znalesc odpowiednia prace i uwolnij go nod samotnosci.
Tak nbardzo chciaqlabym widziec radosc zycia na jego twarzy i cieszyc sie razem z nim jego szczesciem.
Prosze rowniez o zdrowie dla niego,bo tego mu brakuje.
 Beata: 08.06.2017, 15:24
 Sw.Jozefie pomoz mi.Daj sile cierpliwosci wobec mojej ciotki.Pomoz mi wyjsc z dlugow.Ratuj,bo gine.
 MATKA : 31.05.2017, 21:47
 sw jozefie prosze o modlitwe za mojom rodzine o zdrowie i szczenscie dla mojej corki o opekuna takiego jak ty byles dla matki bozej zeby nie byla sama z synem dzienkuje
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej