Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Marzena: 01.04.2020, 20:14
 Św Józefie proszę Cię z całego serca abyśmy ja i moja rodzina nie stracili pracy w tym ciężkim kryzysie z całego serca Cię proszę wysłuchaj nas bez pracy nie jesteśmy w stanie się utrzymać
 M....: 29.03.2020, 15:02
 O pomoc i uchronienie od koronawirusa rodziny ,Polski i całego świata.
 M....: 28.03.2020, 16:30
 O utrzymanie pracy i spokojne dopracowanie do emerytury mojego męża.
 matka: 27.03.2020, 16:16
 Święty Józefie proszę opiekuj się Agnieszką,jeżeli jest w ciąży aby ją utrzymała i urodziła zdrowe dziecko.
 Józefa: 25.03.2020, 19:11
 Św Józefie Patronie mój ,proszę Cię i błagam weź Moją Rodzinę pod Twoją opiekę i Moją Ojczyznę i oddal od nas tą zarazę. Lecz nie moja, ale Twoja Wola niech się stanie!
 Elzbieta: 22.03.2020, 23:58
 Święty Jozefie Dziękujemy za miłość radość i wewnętrzny spokój. Dziękujemy za to że P. odpuścił Dziękujemy za pojednanie, częste i radosne spotkania z P. J. A. M. Dziekujemy za to że spelnilismy swój rodzicielski obowiązek i daliśmy naszym synom te wspaniałe, duże pieniądze na start, ze sprzedaży domu. Dziękujemy za tych wspaniałych klientów którzy kupili nasz dom. Dziękujemy za Twoje wstawiennictwo za to że jesteś z nami . Dziękujemy za Twoja opiekę.
 Elzbieta: 21.03.2020, 20:38
 Sw. Jozefie prosze cie pomoz mi.
 Elzbieta: 21.03.2020, 20:29
 Sw. Jozefie dziekuje ci za wszystko,i bardzo cie prosze pomoz mi w trudnych chwilach i powierzam Ci calom moja rodzine pod twoja Opieke .Jezu ufam Tobie
 Iwona: 20.03.2020, 11:50
 Święty Józefie proszę wypraszaj potrzebne łaski dla córek Oli i Karoliny , proszę o łaskę nawrócenia, przemianę serca o uwolnienie z nałogów, złych emocji, wulgaryzmów i złego środowiska, proszę o stabilizację w ich życiu oraz o pomoc w znalezieniu dobrej pracy dla Oli . Bóg zapłać


 Matka: 20.03.2020, 02:33
 Sw. Jozefie blagam Cie ratuj mojego syna P. Bo ginie. Bog zaplac
 Renata: 20.03.2020, 02:15
 Sw Jozefie prosze wstaw sie za moja rodzina do Boga w tym trudnym czasie. Blogoslaw nam w codziennej pracy
 Elżbieta : 20.03.2020, 00:30
 Sw Józefie proszę uchronić moją rodzinę i samą od zakarzenia coronawirusem
 Krystyna : 19.03.2020, 23:04
 Święty Józefie dziękuję Ci bardzo za dotychczasowe łaski, proszę o opiekę nad moją rodziną, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Blogoslaw nam i módl się za nami św Józefie.
 Ola: 19.03.2020, 21:43
 Św. Józefie proszę Cię o pomoc w znalezieniu dobrego męża
 Adlon: 19.03.2020, 19:23
 Sw Józefie mój Patronie Przepraszam, ze czesto cię zaniedbywałem w modlitwach moich Dziękuję Ci za opiekę nad moją mamą i mną ,w tródnych ponurych czasach Miej w opiece dusze moich zmarłych Ukochanych Dziadków i Ukochane moje Cioteczki Amen!
 Anna: 19.03.2020, 16:31
 Święty Józefie patronie rodzin powierzam Ci moją rodzinę w tym trudnym czasie,proszę o zdrowie dla córek,zięcia,sióstr,męża i pozostałych członków rodziny.
 Jadwiga: 19.03.2020, 13:01
 Bądż pochwalony święty Józefie,wierny opiekunie Jezusa i Maryi.Dziękuję Ci za opiekę i za orędownictwo u Boga w naszych potrzebach.Strzeż i umacniaj nas.
 Zofia : 15.03.2020, 20:30
 Święty Józefie patronie rodzin, z ufnością powierzam Tobie moje córki i ich dzieci i mężów, moje siostry, rodzeństwo moje i mojego męża, ich dzieci i rodziny, mojego męża i siebie samą oraz teściową moją, prosząc o opiekę nad nami wszystkimi. Bądź naszym oredownikiem do Pana Jezusa Chrystusa w tym trudnym czasie a także gdy wszystko będzie dobrze, proszę zostań z nami Święty Józefie. Weź w opiekę wszystkie nasze chore dzieci, Spraw, by wszyscy chorzy ozdrowieli. Pomóż nam Święty Józefie w każdej naszej sprawie, bo my sami nie podołamy. Tylko z pomocą Bożą.
 Józefa: 12.03.2020, 20:08
 Św Józefie patrone mój powierzam Ci całą moją rodzinę pod Twoją opiekę. Opiekuj się nami i chroń o złego przypadku.
 Beata: 12.03.2020, 19:54
 Mój syn znalazł się w trudnej sytuacji. Modliłam się codziennie do Matki Nieustającej Pomocy, św Józefa, św Rity i św Judy Tadeusza o pomoc i Bóg wysłuchał moich próśb. Sytuacja się odmieniła. Dziękuję za to wstawiennictwo i proszę o wypraszenie dalszych wszelkich łask potrzebnych mojej rodzinie.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej