Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 zatrskana mama: 06.09.2017, 15:12
 Sw. Jozefie nie trace nadziei i zaufania,mimo ze prsba odmawiana w nowennie do Ciebie nie zostala wysluchana.
Prosze o wstawiennictwo i opatrznosc boska nad moja rodzina.
Sw. Jozefie oddaje wszystko pod twoja opieke.
 Matka: 29.08.2017, 08:17
 Sw. Jozefie ,dzisiaj zakonczylam nowenne do Ciebie -prosze wysluchaj mnie.
Jezu Ufam Tobie...
 rodzina : 26.08.2017, 21:01
 swiety jozefie ,pomoz mojej chorej mamie ,
ulzyj w cierpieniu i daj jej dlugie zycie ....
 rodzina : 26.08.2017, 21:01
 swiety jozefie ,pomoz mojej chorej mamie ,
ulzyj w cierpieniu i daj jej dlugie zycie ....
 Maria: 24.08.2017, 23:34
 Sw. Jozefie prosze miej mnie i mojego narzeczonego w swej opiece, prosimy Cie obydwoje abysmy utrzymali nasza prace ,nie stracili jej a takze prosimy Cie o wstawiennictwo, by dodac nam wiecej sily kazdego dnia w jej wykonywaniu.Amen
 mama: 24.08.2017, 08:35
 Sw. Jozefie mimo tej przykrej wiadomosci,nie trace nadzieji.i nadal prosze o wstawiennictwo za moja corke do Pana Wszechmogacego ,wszystko oddje w jego rece.
Jezu Ufam Tobie Ty sie nia zajmnij
 Janina-Agata: 22.08.2017, 11:43
 Sw. Jozefie prosze o opatrznosc boska i pcieszenie mojej corki w tej przykrej dla niej teraz sprawie.
 Janina: 18.08.2017, 12:29
 Sw. Jozefie mimo tej smutnej wiadomosci,nie przestaje
wierzyc w twoje stawinnictwo,PROSZE wysluchaj mnie.
 Asia: 18.08.2017, 08:30
 sW: Jozefie prosze o pomoc dla mojej corki w obecnej sytuacji.
 mama: 17.08.2017, 08:37
 Sw. Jozefie blagam....
 mama: 16.08.2017, 14:58
 Sw. Jozefie blagam,zeby prosba ktora odmawiam teraz w nowennie do ciebie zostala spelniona.
 Janina-Agata: 14.08.2017, 15:23
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Bog wszechmogacy mnie wysluchal w moich codziennych modlitwach.
Jezu Ufam Tobie...
 Janina : 11.08.2017, 11:24
 Sw. Jozefie prosze o opatrznosc boska dla Dominika,zeby pozbyl sie tego nalogu.
 ciocia: 11.08.2017, 11:21
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Robertowi pszczescilo sie w pracy na ktora tak czeka.
 Asia: 11.08.2017, 11:12
 Sw. Jozefie prosze,o opatrznosc boska dla Dietera.
 Janina : 07.08.2017, 14:23
 Sw. Jozefie prosze dopomoz Tomaszowi znalezc partnerke ,zeby nie bal taki samotny.
 mama: 07.08.2017, 14:18
 Sw. Jozefie prosze dopomoz mojemu synowi znalez prace .
 Jola: 05.08.2017, 12:52
 Odmawialam 30 dniowa nowennę do Sw Jozefa i zostałam wysluchana ,moja siostra ma prace na umowę,dziekuje Ci Sw Jozefie,
 mama: 01.08.2017, 11:53
 Sw. Jozefie dopomogles mojej corce znalesc prace,za co jestem Tobie serdecznie wdzieczna,prosze o wstawiennictwo ,zeby tej pracy nie stracila i zeby bog mial ja w swojej opatrznosci.
 mama: 31.07.2017, 15:54
 Sw. Jozefie prosze o dobra wiadomosc od mojego syna.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej