Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 M. : 17.07.2019, 07:56
 ŚW Józefie proszę pomóż. Z całych sił Cię błagam o pomoc. Wierzę w Twoje wstawiennictwo w tej sprawie. Ufam.
 Aneta : 15.07.2019, 21:48
 Święty Józefie proszę Cię o miłość Macieja. Błagam niech On wróci do mnie błagam wysłuchaj mnie. Amen
 Janina-Agata: 15.07.2019, 10:56
 Sw. Jozefie prosze cie o wstawiennictwo,zeby moja corka nie stracila pracy a moj syn prace znalazl. Sw. Jozefie modl sie za nami .
 mama: 10.07.2019, 09:40
 Sw. Jozefie serdecznie dziekuje .ze moja corka znalazla prace.prosze o wstawiennictwo zeby tej pracy nie stracila.
 Babcia: 09.07.2019, 07:16
 Św Józefie nigdy nie zawodzisz dziękuję , wypraszasz łaski, uproś, także wsparcie finansowe lub jakąkolwiek uczciwa pracę chaupnicza dla potrzeb moich zyciowych, bo Boga nie ma zeczy niemozliwych, proscie a otrzymacie. Ufajac Bożemu Słowu niech laskawosc Pana z błogosławieństwem rozleje się w moim życiu Amen
 Ewa: 09.07.2019, 06:59
 Św Józefie ukochany oredowniku niech będzie Bóg uwielbiony za łaski jakie wyprosleś dotychczas mojej rodzinie, proszę uproś dziś łaskę błogosławieństwa w rozmowie o pracę dla córki Pauliny Chwała Panu
 Barbara: 08.07.2019, 13:47
 Święty Józefie proszę żeby mój syn podjął pracę w lipcu 🙏
 D.: 05.07.2019, 15:52
 Święty Józefie, proszę o dobrego męża dla córki, proszę, nie odrzucaj mojej prośby
 Izabela: 03.07.2019, 20:20
 Sw.Jozefie prosze o uzdrowienie i wytrwałość


 Barbara: 03.07.2019, 12:10
 Święty Józefie proszę o łaskę pracy wakacyjnej dla syna .
 Barbara : 02.07.2019, 12:51
 Święty Józefie dziękuję za zdany egzamin syna, proszę dopomóż mu w znalezieniu pracy.Swiety Józefie mòdl się za nami🙏
 Barbara : 02.07.2019, 12:49
 Święty Józefie dziękuję za zdany egzamin syna, proszę dopomóż mu w znalezieniu pracy.Swiety Józefie mòdl się za nami🙏
 Barbara : 01.07.2019, 08:55
 Święty Józefie dziękuję że mnie wysłuchałeś i proszę uprość u naszego Pana aby syn zdał dzisiejszy egzamin amen 🙏
 Barbara: 28.06.2019, 17:01
 Święty Józefie proszę żeby mój syn i jego przyjaciele zdrowi i bezpieczni wrócili z wyprawy 🙏
 Beata: 27.06.2019, 15:34
 Św Józefie Byłeś wspaniałym opiekunem i pracownikiem Módl się za mnie by nigdy mi nie zabrakło pracy i pieniędzy i abym nie czuła się samotna Wyproś u syna swego potrzebne mi łaski Amen
 Barbara: 25.06.2019, 12:22
 Dziękuję Ci SW Józefie że Kacper zdał już pierwszy ważny egzamin i proszę wspieraj go w kolejnych.Swiety Józefie przeczytaj moje listy.
 mama: 25.06.2019, 09:44
 Sw. Jozefie prosze o macierzxnstwo mdla mojej corki tak bardzo bym chciala zostac szczesliwa babcia.
 Barbara : 24.06.2019, 17:51
 Święty Józefie upros dla Kacpra zdanie egzaminów w tej sesji , proszę Cię mój patronie.
 brat : 22.06.2019, 22:02
 sw jozefie opiekuj sie ludzmi szukajace pracy prosimy
 Janina-Agata: 14.06.2019, 09:49
 Sw. Jozefie prosze o wstawiennictwo,zeby Tomek nie podjal zlej decyzji. Modl sie za nami.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej