Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Agness: 03.05.2015, 20:36
 Św. Józefie , d tak dawna chciałam do Ciebie napisać, aby polecić Ci moich synów, a w szczególności Tomasza, przed którym życiowy egzamin... Potem kierunek studiów, który ukierunkuje jego życie. Pomóż mu, prosze z całego serca, tylko tyle jako matka moge teraz uczynić, polecić go twojemu wstawiennictwu u dobrego Boga o światło Ducha Świętego... Aby dostał się na wymarzone studia...
 elsu: 02.05.2015, 09:20
 sw.Jozefie badz kierownikiem mojej budowy oreduj u Boga za cala moja rodzina dziekuje Ci moj sw inzynierze
 Jadwiga: 01.05.2015, 15:08
 Św. Józefie pomóż mi zmienić podejście ojca do córki i zięcia, proszę o ich pojednanie i żeby razem pracowali na własnym placu w harmoni i spokoju, i żeby ta praca była efektywna, a dzieci odzyskały szacunek do ojca i spokój we własnym domu
 Magda: 01.05.2015, 11:20
 Św. Józefie proszę pomóż mi znaleźć dobrą pracę oraz dobrego męża.
 Justyna: 01.05.2015, 09:47
 Święty Jozefie proszę Cię pomóż mi spotkać dobrego, mądrego i odpowiedzialnego męża.
 ANKA: 29.04.2015, 23:02
 Św. Józefie proszę pomóż mi znaleźć dobrą pracę z całego serca proszę
 Maria: 27.04.2015, 18:16
  Święty Józefie.. Patronie rodzin i potrzebujących bardzo Cię proszę bym miała dużo dobrej pracy, dzięki której będę mogła żyć w miarę w dostatku i żeby się wszystko dobrze poukładało.
 Joanna: 26.04.2015, 19:59
 Św. Józefie pomóż mi znaleźć pracę, postaw na mojej drodze dobrego człowieka, który będzie moim mężem.
 ula: 26.04.2015, 00:34
 Sw Jozefie prosze pomusz mi przez potezne twoje oredownictwo uBoga wyciagnac mnie z bagna rozpaczy zyciowych losow w jakich sie znalazlam dopomoz mi Sw JOZEFIE .
 ula: 26.04.2015, 00:34
 Sw Jozefie prosze pomusz mi przez potezne twoje oredownictwo uBoga wyciagnac mnie z bagna rozpaczy zyciowych losow w jakich sie znalazlam dopomoz mi Sw JOZEFIE .
 ula: 26.04.2015, 00:34
 Sw Jozefie prosze pomusz mi przez potezne twoje oredownictwo uBoga wyciagnac mnie z bagna rozpaczy zyciowych losow w jakich sie znalazlam dopomoz mi Sw JOZEFIE .
 Justyna: 25.04.2015, 21:36
 Św.Józefie ,proszę Cię o dobrą płatną pracę dla moich córek,poukładały się sprawy w domu i mojej pracy,o dobrych mężów dla Patrycji i Marty,o wiarę pokorę i pokój w sercu w rodzinie, nawrócenie ,o pomoc w trudnej sytuacji o kierownika duchowego i dobra spowiedż, proszę. pomóż
.
 ela: 23.04.2015, 23:28
 http://www.tvp.info/19736057/6-milionow-zlotych-aby-bol-ustapil-mala-zuzia-czeka-na-pomoc dziecko potrzebuje pomocy
 kh: 23.04.2015, 09:56
 święty Józefie weż w opiekę mojego syna, który zatraca się w alkoholu, stacza się każdego dnia, a my jako rodzina nie możemy z tym nic zrobić. W Tobie cała nadzieja ufność,że wyprosisz łaskę trzeżwości u Boga Najwyższego.Jesteś naszym jedynym ratunkiem.
 ewa: 21.04.2015, 13:20
 Święty Józefie z całego serca dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i proszę o opiekę i wstawiennictwo w Bogu wiadomej sprawie.
 Kasia: 21.04.2015, 10:57
 Swiety Jozefie z calego serca dziekuje za opieke!
 Ala : 19.04.2015, 12:00
 Święty Józefie błagam pomóż mi w tej sytuacji w jakiej jestem i moja rodzina proszę wysłuchaj mnie oraz proszę o zdrowie dla całej rodziny
 grzegorz: 19.04.2015, 10:10
 sw. Juzefie prosze ciebie o pokoj na ziemi, oswiec ludzi bladzacych dazacych do zaglady ziemi.
 grzegorz: 19.04.2015, 10:06
 sw. Juzefie prosze ciebie o pokoj na ziemi, oswiec ludzi bladzacych dazacych do zaglady ziemi.
 SWIETOSLAWA CHLUDZINSKA: 16.04.2015, 18:08
 PROSZE CIEBIE SW.JOZEFIE O LEPSZE WYKONYWANIE PRACY ORAZ LEPSZE WYKONYWANIE PRACY W OBOWIAZKACH DOMOWYCH.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej