Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 agata: 19.03.2015, 18:41
 święty Józefie prosze o szczęśliwe zakończenie sprawy sądowej,aby mi nie groziła żadna odpowiedzialnośc karna,prosze tez o miłość i zgodę między mną a mężem,aby był dla mnie wsparciem w trudnych chwilach
 A: 19.03.2015, 17:52
 święty Józefie proszę Cię o pomoc- o szansę na czystą miłość, by odbudować mój związek na czystej miłości, na Bogu. Proszę także aby mój ojciec potrafił naśladować Ciebie i proszę wylecz go z jego nałogów
 Ewa: 19.03.2015, 17:37
 Św. Józefie proszę Cię o miłość i pokój w mojej rodzinie.
 Justyna: 19.03.2015, 14:32
 św Józefie prosze pomoz znaleść mi prace w swoim zawodzie, poprowadz mnie na dobra droge, prosze rowniez o dobrego męża mam dosyc juz tej samotnosci...
  wierzacy : 19.03.2015, 09:28
 Jozefie pomoz spelnic mazenia wzgledem Pana
 Ewelina: 18.03.2015, 23:22
 Święty Józefie proszę Cię o dar pracy dla mojego męża i spokój wewnętrzny dla nas
 Ewelina: 18.03.2015, 23:19
 Święty Józefie proszę Cię o dar pracy dla mojego męża i spokój wewnętrzny dla nas.
 Anna: 18.03.2015, 20:05
 Św Józefie opiekuj się moją rodziną, zwłaszcza jutro w DNIU TWEGO ŚWIĘTA, gdy moja córeczka ma zabieg. Proszę o pracę dla mojego brata, który ma depresję. Proszę o pokorę dla siebie i o to, by cała moja rodzina zasłużyła na łaskę zbawienia.
 Ala: 17.03.2015, 23:17
 Pomóż proszę.
 EWA: 16.03.2015, 16:17
 ŚWIĘTY JÓZEFIE PROSZĘ O POMOC W SPRAWIE TRUDNEJ SYTUACJI W PRACY. BŁAGAM POMÓŻ UNORMOWAĆ NAPIĘTĄ SYTUACJĘ I NERWY. PROSZĘ O USPOKOJENIE EMOCJI, NIECH NIE STRACĘ PRZYJACIELA.
 Beata : 16.03.2015, 16:08
 św Józefie mud się za nami
 Halina: 13.03.2015, 11:24
 Święty Józefie, proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny oraz szczególną opiekę dla synowej i jej dzieciątka
 Halina: 13.03.2015, 11:24
 Święty Józefie, proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny oraz szczególną opiekę dla synowej i jej dzieciątka
 maria: 11.03.2015, 00:27
 ŚWIETY JÓZEFIE UCHRON MNIE OD ALKOHOLIZMU MEZA,WSKAŻ MU DROGĘ,DOPOMOŻ MOJEJ CÓRCE ABY ZNALAZŁA PRACE,ZMIŁUJ SIE NAD MOJA RODZINA
 Iwona: 07.03.2015, 09:30
 Swięty Józefie, proszę pomóż wszystkim będącym za granicami kraju, poszukującym pracy, a niestety spotykającym się z ludzką głupotą i podłością, brakiem wrażliwości na potrzeby innych. Gdzie rządzi pieniądz, gdzie kumoterstwo i prywata wygrywają z uczciwością i pokorą. Gdzie donosicielstwo i lizusostwo jest gwarantem na znalezienie pracy i utrzymanie się. Gdzie nieszanowane są prawa człowieka i jednostek słabszych nie umiejących przebić się za wszelką cenę. Święty Józefie przybądź mi na pomoc i wszystkim krzywdzonym przez kierujących się egoizmem i prywatą przybadz tu do nas, gdzie szerzą się obmowy, plotkarstwo i niesprawiedliwe sądy, gdzie ludzkie losy są w rękach głupców i amatorów. Rozbij tę szajkę niech nikt już nigdy wiecej nie zostanie skrzywdzony. Amen.
 Bogusia: 06.03.2015, 12:13
 Św. Jozefie, proszę Cię pomoż mi odnaleźć drogę do mojej milości - spraw aby nasze serca znowu się spotkały.
 ania: 05.03.2015, 19:02
 Święty Józefie ratuj naszą rodzinę, wyproś wszelkie potrzebne łaski.
 dogodnie wdzięczna : 03.03.2015, 23:44
 Kochany mój św Józefie dziękuję Ci za wspaniałego męża z którym przeżyłam już 10 lat.Jesteś cudowny dziękuję Ci
 ola: 02.03.2015, 21:38
 św.józefie prosze o dobrą pracę i zdrowie dla mojej rodziny
 wioletika: 02.03.2015, 15:49
 proszę o pomoc wyjścia z tej trudnej dla nas sytuacji finansowej w jakiej obecnie się znajdujemy przez co dochodzi do coraz większych kłotni w naszym domu!proszę św.Józefie!Pomóż nam..................
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej