Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa

Spis modlitw do św. Józefa

Modlitwa do świętego Józefa

Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
Oblubieńcze Panny nad pannami
Święty Józefie przyczyń się za nami

Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
Niejedneś trudy dla Niego ponosił
Tyś Go własnymi kołysał rękami
Święty Józefie przyczyń się za nami

Ty jeden jesteś od Boga wybrany
Tyś Opiekunem Matki ukochanej
Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
Święty Józefie przyczyń się za nami.

Święty Józefie o Twoją przyczynę
Błagamy teraz i w śmierci godzinę
Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
Święty Józefie przyczyń się za nami

* * * * *

Józefie święty, coś Zbawcy naszemu zastępował miejsce Ojca, bądź Ojcem naszym i pokaż Twe Ojcowskie serce tym wszystkim, których Jezus umiłował, a nawet ich bracią stać się raczył. Udziel nam chociaż cząstkę tej słodyczy i rzewności, jakąś ukochanego Zbawcę naszego otaczał. Twe ojcowskie serce tak wspaniałe, po Sercu Jezusa najczystsze, najświętsze, niech będzie naszą ucieczką we wszystkich potrzebach. Przez Ciebie najdroższy Patriarcho niech dojdziemy do Boskiego Serca Jezusa, który Cię Ojcem nazywać raczył. Niech nasze serca Twemu całkowicie oddane będą, niech Jezusa w Jego ku Tobie miłości, w Jego ku Tobie przywiązaniu, poddaństwie i szacunku naśladujemy. Pod Twoją zostając strażą, spodziewamy się postępować w świątobliwości i tak żyć, jak na synów Boga, braci Jezusa, dzieci Maryi przystoi. Amen.

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa

Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa - Papieża Św. Piusa X

Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.

Modlitwa o pokorę - Papieża Jana XXIII

O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika - Papieża Pawła VI

Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

Wasze komentarze:
 aniela: 14.12.2019, 20:04
 Sw Jozefie prosze Cie za twoim stawiennictwem za moja siostre zeby zrozumiala swoj blad jaki popelnila i powstrzymaj ja od nastepnej glupoty Sw Jozefie wstawiaj sie .blagam i prosze
 Janina- Agata: 11.12.2019, 15:03
 Sw. Jozefie prosze o wysluchanie moich prosb i wstawiennictwo u Pana wszechmogacego,zeby dokonal cudu i uzdrowil moje dzieci.
 M. : 07.12.2019, 02:23
 ŚW. JÓZEFIE BŁAGAM POMÓŻ BY WSZYSTKO SIĘ UŁOŻYŁO. ŹLE SOE PODZIO, ODPEDZ SZATANA KTÓRY MOTA. BŁAGAM CIE.
 Łukasz : 25.11.2019, 16:32
 Św Józefie proszę Cię o pomoc w uratowaniu mojego małżeństwa przed rozwodem. Wysłuchaj moją modlitwę i prośbę do Ciebie BŁAGAM Cię I PROSZĘ. Pomóż mi aby żona dała nam szansę.
 Bernadeta: 19.11.2019, 20:56
 Dziekuje za otrzymane laski Prosze o opieke
 Teresa: 19.11.2019, 13:40
 Święty Józefie wzorze pracujących wypros u Swojego Boskiego Syna, łaskie wytrwałości w pracy dla mojego syna Grzegorza. Proszę aby znalazł pracę którą polubi i będzie odpowiedzialne wykonywał swoje obowiązki. Jezu ufam Tobie. Bóg zapłać.
 siostra: 19.11.2019, 13:07
 św. JÓZEFIE PROSZĘ O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I ŁASKĘ STAŁEJ DOBREJ PRACY DLA BRATA SŁAWKA AMEN.
 Janina : 18.11.2019, 10:19
 Sw. Jozefie prosze o dobre wyniki krwi dla mojego syna. Jezu Ufam Tobie ...
 czcicielka: 15.11.2019, 17:07
 ŚW. JÓZEFIE UZDRÓW MNIE Z MOICH CHORÓB ,ORAZ PROSZĘ O CUD UZDRÓW MOJE OKO Z TEJ NAROŚLI KTÓRĄ MAM TYLE RAZY JUŻ MI POMAGAŁEŚ ,NIE OPUSZCZAJ MNIE I TERAZ ,KOCHAM CIĘ JÓZEFIE ŚW.BÓG ZAPŁAĆ AMEN.

 czcicielka: 15.11.2019, 11:37
 ŚW. JÓZEFIE UZDRÓW MNIE Z MOICH CHORÓB ,ORAZ PROSZĘ O CUD UZDRÓW MOJE OKO Z TEJ NAROŚLI KTÓRĄ MAM TYLE RAZY JUŻ MI POMAGAŁEŚ ,NIE OPUSZCZAJ MNIE I TERAZ ,KOCHAM CIĘ JÓZEFIE ŚW.BÓG ZAPŁAĆ AMEN.
 Barbara : 14.11.2019, 21:59
 Święty Józefie błagam przeczytaj moje prośby do ciebie pomóż mojej rodzinie,uzdrow moja tarczycę od nowotwora , proszę.
 Matka: 12.11.2019, 22:00
 SW. Jozefie zawierzam Ci moją rodzinę dzieci,męża ,siebie,mamę i rodzeństwo kieruj nami ,pomagaj nam abyśmy wszyscy byli zbawieni ,proszę o miłość i madrosc i pokorę dla nas wszystkich,o łaskę dobrej stałej pracy dla brata,dzieci i dla mnie amen.
 Matka: 12.11.2019, 21:59
 SW. Jozefie zawierzam Ci moją rodzinę dzieci,męża ,siebie,mamę i rodzeństwo kieruj nami ,pomagaj nam abyśmy wszyscy byli zbawieni ,proszę o miłość i madrosc i pokorę dla nas wszystkich,o łaskę dobrej stałej pracy dla brata,dzieci i dla mnie amen.
 ela: 11.11.2019, 09:01
 Sw. Jozefie blagam Cie wez w opieke malzenstwa Anie i Marcina aby nastala zgoda i chron przed rozpadem to malzenstwo wysluchaj mnie sw Jozefie
 Dora: 07.11.2019, 15:55
 ŚwiętyJózefie proszę o wstawiennictwo za moją rodzinę , za zgodę w niej, nawrócenie,mojego męźa i wyjście z uzaleźnienia od alkoholu, o zdrowie dla mojej rodziny Święty Józefie przyjdź z pomocą mojej rodzinie i mi.
 Janina: 07.11.2019, 11:41
 Sw. Jozefie prosze ozgode miedzy ojcem i synem ,zeby doszli do porozumienia .
 mama: 06.11.2019, 09:29
 Sw. Jozefie dziekuje za otrzymane laski i prosze o dalsze wstawiennictwo. Prosze o zdrowie dla moich dzieci ,potomstwo dla mojej corki,zone i prace dla syna oraz opatrznosc boska dla mojej rodziny.
 Ela: 06.11.2019, 03:33
 ŚWięty Józefie jest bardzo źle BŁAGAM pomóż bo to ponad moje siły przyjdź mi z pomocą wyraźną i skuteczną
 Bozenao: 04.11.2019, 14:27
 O Św Józefie proszę bardzo upros mi u Pana Jezusa Chrystusa łaski o które codziennie proszę o byśmy wyszli z długów błagam pomóż mi wyblagaj proszę poproś też Matkę aby pomogła wyblagaj u syna tę łaskę o którą błagam dziękuję
 Janina: 04.11.2019, 10:15
 Sw. Jozefie prosze o wstrawiennictwo,zeby Bog wszechmogacy mnie wysluchal w codziennej modlitwie. Ty wiesz czego ja pragne..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej