Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ***: 09.05.2016, 23:50
 Sw.Jozefie Ratuj...
 K E : 09.05.2016, 00:12
 Św. Jozefie proszę o zdrowie , zachowanie urody i pogody ducha . Samodzielnosc finansowa. Pojednanie w rodzinie. Człowieka któremu zaufam. Spraw zebym nie była nękana przez sądy instytucje . Ja i moje niewinne Dziecko. Błagam o normalność.
 ewa: 08.05.2016, 11:20
 SW.JOZEFIE dziekuje za opieke nad moim synem PIOTREM , i TWO wplyw na jego charakter oraz za opieke nad jego rodzina - prosze tez o zdrowie dla mamy HALINY i o sprzedaz mojego mieszkania i siostry ELZBIETY . -- wiem , ze spelnisz wszystkie prosby SW. JOZEFIE dziekuje z calego serca.
 E K: 08.05.2016, 00:23
 Sw. Jozefie zdejmij z naszych serc te ciężary... Nie dopuścić do tragedii.
 Wiola : 06.05.2016, 18:09
 Św Józefie wstaw się u noga za mną aby Kamil się opamietal i wrócił do nas byśmy byli rodzina która stworzyliśmy
 Samotna: 06.05.2016, 01:13
 Sw.Jozefie. Samotność to straszny lęk .Nie każdy ją może wytrzymać . Proszę Błagam o miłość prawdziwą
 Elżbieta : 04.05.2016, 22:44
 Św Jozefie... Bardzo proszę o udaną operację osoby mi bliskiej EDYTY W. O Jej ZDROWIE
 Elżbieta : 04.05.2016, 12:35
 Św Jozefie... Bardzo proszę o udaną operację osoby mi bliskiej EDYTY W. O Jej ZDROWIE
 e.d.: 03.05.2016, 22:15
 Sw. Jozefie dziekuje i proszę. ..
 e.d.: 26.04.2016, 13:58
 Św . Józefie proszę Cię o wcz. Emeryturę. Jestem b. Zmęczona...
 e.d.: 25.04.2016, 00:11
 Św. Józefie ... Proszę o wcz. Emeryturę. Ty znasz moją syt. Dziękuję za Twoją Obecność w moim życiu - czuje ją. Dziękuję za dotychczasowe pomoce.
 Wpotrzebie: 20.04.2016, 09:53
 Swiety Jozefie prosze cie o wsparcie w znalezieniu pracy dopomoz nam i innym potrzebujacym .amen
 Matka zaginionego Syna: 13.04.2016, 14:52
 SYNU MARYI PROSZE CIĘ O SYNA...
 Matka zaginionego Syna: 13.04.2016, 14:52
 SYNU MARYI PROSZE CIĘ O SYNA...
 ewa: 09.04.2016, 10:13
 Sw.Jozefie wyjednaj mi laske u swego przybranego syna , aby moj syn Piotr zmienil swoje postepowanie i nie byl tak bardzo nerwowy, wypros tez sw,Jozefie zdrowie i poprawe finansowa w mojej rodzinie.
 Dorota : 07.04.2016, 20:23
 Święty Józefie dopomóż mi abym nie straciła pracy odsuń ode mnie widmo biedy i bezrobocia nie pozwól abym zastąpiła w dobroć naszego Pana spraw żeby mój mąż wróci do kosciola
 mama: 07.04.2016, 12:47
 Sw Jozefie prosze wyjednaj nam u Boga laske pojednania w mojej rodzinie.Boze okaz nam Twoje milosierdzie i mniej nas w Twojej opiece.Kocham Cie .
 Maja: 07.04.2016, 10:12
 Świety Józefie miej nas w opiece, bysmy dachu nad głowa nie stracili, dopomoz nam w naszej sytuacji zebysmy wytrwali w tym stresie bez pracy, dopomoz zeby ktores znas chociaz mialo prace a nie znartwienia finansowe, wierze w ciebie Józefie, otocz nas opieka ktorej potrzebujemy pragne o prace o ktora mialam rozmowe dopomoz nam zeby choc jedno znas zaczelo.Amen
 gosia: 06.04.2016, 15:57
 Swiety Jozefie proszę Cię w intencji Pawla i Ewy o pracę i błogosławieństwo
 Kasia: 02.04.2016, 02:01
 Proszę Cię Święty Józefie o to aby zdała egzamin teoretyczny na prawo jazdy oraz o zdrowie dla moich bliskich. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej