Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 MARIUSZ : 07.10.2014, 07:49
 Dziekuje Swiety Jozefie, ze jestes i ze od dzis zgodziles sie byc moim patronem i juz tylko pragne Ci dziekowac za glebokie Twe modlitwy milosci jakie tutaj znalazlezlem, ktore sa w pelni Blogoslawione, jeszcze raz dziekuje za twoj wzor!!!
 magdalena: 06.10.2014, 09:01
 Sw Josefie pomöz mi prosze pomöz
 Ania: 27.09.2014, 00:00
 Św. Józefie, czasami nie mam już siły się modlić :( tracę nadzieję... pomóż w tej sprawie o którą tak się modliłam.. daj mi nadzieję nie pozwól bym zwątpiła. Brak mi już sił... podtrzymuj mnie bym nie upadała. Pomóż...
 wiola: 24.09.2014, 16:20
 święty Józefie!proszę Cię o pomoc w tej ciężkiej sytuacji materialnej w jakiej obecnie jesteśmy!błagam o pomoc!prosze również o zdrowie dla naszej rodziny
 smutna: 24.09.2014, 05:58
 Sw.Jozefie pomoz nam,Ty wiesz co nam jest potrzebne,Bog zapłac
 Edyta: 22.09.2014, 10:53
 Święty Józefie, proszę pomóż mojemu mężowi w przeniesieniu do pracy blisko domu. Poproś wszystkich, którzy są w Niebie o modlitwę w tej intencji. Amen
 Beata: 22.09.2014, 09:09
 Nie mam już siły dłużej żyć. Przez 21 lat jestem zadręczana przez .... czy jest szansa na cud, aby ten człowiek dał mi spokój i mojej córce ? nie oczekuje już żadnej sprawiedliwości, kiedyś wierzyłam w nią, teraz już nie ...proszę tylko o spokojne i bezpieczne życie, żeby ten człowiek zostawił nas w spokoju , żeby poszedł w inną stronę niż my ... liczę już tylko na cud, ale pewnie się go nie doczekam .... ile człowiek może jeszcze znieść... ja już nie mogę więcej ,ja już nie mogę więcej .... Święty Józefie
 CELINA : 20.09.2014, 17:18
 SW.JOZEFIE prosze pomoz RAFALOWI , jest w trudnej sytuacji
 Radek: 18.09.2014, 09:54
 Święty Józefie proszę o pracę dla mnie i o łaski w wiadomej dla Ciebie sprawie, która mnie trapi.
 gosia: 16.09.2014, 22:14
 św.Józefie proszę Cię o zdrowie i wszelkie łaski Boże dla mnie,mojego męża,dla synków i całej rodziny
 Kasia: 15.09.2014, 14:58
 Błagam Cie św Józefie o to aby moja mama sprzedała swoje mieszkanie i zamieszkała blisko mnie.Błagam.
 Kasia: 15.09.2014, 14:57
 Błagam Cie św Józefie o to aby moja mama sprzedała swoje mieszkanie i zamieszkała blisko mnie.Błagam.
 Agnieszka: 08.09.2014, 00:54
 Błagam Cie sw Józefie o dobra prace i prosta scieżkę w sferze zawodowej. Błagam.
 matka: 07.09.2014, 21:58
 Sw. jozefie modl sie za moich synow zeby znalezli pracechron moja rodzine od chorob zla i nieszczesc upros u Boga milosierdzie za nasze grzechy i pomoc w trudnych chwilach
 Barbara: 28.08.2014, 16:41
 Święty Józefie proszę o uzdrowienie mnie z choroby psychicznej.Uzdrów moje oczy i kręgosłup.Proszę o opiekę dla mnie i mojej mamy.Proszę o zdrowie,zgodę i miłość w rodzinie mojego brata.
 Barbara: 28.08.2014, 16:41
 Święty Józefie proszę o uzdrowienie mnie z choroby psychicznej.Uzdrów moje oczy i kręgosłup.Proszę o opiekę dla mnie i mojej mamy.Proszę o zdrowie,zgodę i miłość w rodzinie mojego brata.
 Danuta: 24.08.2014, 19:24
 Św, Józefie proszę Cię pomagaj mi w każdy dzień, każdy trud który mnie spotyka. Proszę za moją córkę i jej tatę aby chciał z nami stworzyć prawdziwą kochającą rodzinę. proszę o jego nawrócenie aby docenił moja miłość. Módl się za nami.
 Teresa: 22.08.2014, 09:34
 Święty Józefie proszę o łaskę i pomoc dla mojej córki i Jej rodziny
 Agata: 17.08.2014, 19:29
 Święty Józefie proszę Cię o uczciwą pracę dzięki której będę mogła godnie żyć i pomoc w poukładaniu spraw osobistych
 Ala: 17.08.2014, 00:45
 Sw. Jozefie. Prosze Cie o modlitwy o zdrowie dla mojego synka Karolka i blogoslawienstwo Boze dla naszej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej