Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 aska: 26.02.2015, 20:44
 św. Józefie, nie ustaję w modlitwach do Ciebie o pomoc w znalezieniu dobrego męża, aby skończyła się już moja samotność oraz o opiekę dla całej mojej rodziny, abyśmy wszyscy kroczyli drogą wyznaczoną nam przez Pana. Miej nas w swojej opiece.
 anna: 23.02.2015, 15:42
 Św Józefie proszę o łaskę znalezienia pracy. Dobrego męża, zdrowie dla całej rodziny.
 romek: 22.02.2015, 10:30
 świety józefie prosze cie o czysta miłość bym mógł na nowo zbudowac związek opary na czystej miłości bym każdego dnia pamietał o tobie i starał sie ciebie naśladowac.
 hanna 21,02,2015: 21.02.2015, 19:08
 sw,Jozefie miej w opiece cala nasza rodzine
 Anita: 18.02.2015, 12:21
 Prosze Cie Sw Jozefie o prace dla mojego meza i o dobrych malzonkow dla moich dzieci
 Anna: 17.02.2015, 05:18
 Święty Józefie bądź ze mną, z moimi decyzjami i daj zdrowie mojemu Tacie Januszowi i Mamie Alfredzie
 Tola: 13.02.2015, 19:05
 Prosze Cie sw Jozefie o czystosc srca, Amen
 aga 021075: 04.02.2015, 13:04
 Sw.Jozefie prosze Cie o zdrowie dla mnie i dla calej mojej rodziny dzieci, meza ,bo uwazam ze zdrowie w zyciu jest najwazniejsze a reszta sie jakos sama pouklada.Wierze w Ciebie ze w ciezkich chwilach bedziesz przy nas.
 Alicja: 02.02.2015, 21:56
 Święty Józefie pomóż znaleźć dobrą i spokojną pracę abym wyszła na prostą z zadłużeniem.
 Ewa: 02.02.2015, 18:52
 Święty Józefie błagam o pomoc, Wstaw się proszę za mną u Pana Boga , abym przestała być bezrobotna, abym znalazła i utrzymała dobrą pracę na chwałę Boża, z godziwym zarobkiem, gdzie będę szanowana.
 janek: 29.01.2015, 13:05
 Sw .Jozefie miej w opiece moja rodzine i mnie bardzo Cie o to prosze.
 janek: 29.01.2015, 12:59
 Sw .Jozefie miej w opiece moja rodzine i mnie bardzo Cie o to prosze.
 wiktor: 23.01.2015, 18:27
 prosze cie miej mnie i moja rodzine w swojej opiece po prowadz mnie dobra droga bym nie grzeszyl i zebym mogl utrzymac godnie swa rodzine
 STANISŁAWsw.: 23.01.2015, 00:50
 SWIĘTY JÓZEFIE proszę uproś łaskę zdrowia dla mojego zięcia NORBERTA który jest nieuleczalnie chory na zanik mięsni a dla pozostałej rodzinki da siłę i moc wytrwania .
 Aneta: 19.01.2015, 20:51
 Święty Józefie proszę o pracę w moim warsztacie błagam oraz o zgodę w rodzinie.
 Gosia: 19.01.2015, 18:12
 Św. Józefie Patronie rodzin i potrzebujących proszę Cię aby moje kłopoty finansowe zniknęły z mojego życia , aby mój mąż uwolnił się z nałogu alkoholu i zaczął pracować za granicą , by pomógł mi spłacać długi. Błagam pomóż mu uwolnić się sideł szatana , który nim teraz opętał, aby nawrócił się do Boga i był dobrym mężem , ojcem i dziadkiem dla naszej rodziny .
 Basia : 19.01.2015, 16:12
 Święty Józefie dopomóc mi znaleźć druga połowę
 Basia : 19.01.2015, 16:12
 Święty Józefie dopomóc mi znaleźć druga połowę
 Basia : 19.01.2015, 16:11
 Święty Józefie dopomóc mi znaleźć druga połowę
 Alicja: 14.01.2015, 17:03
 Święty Józefie pomóż znaleźć dobrą pracę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej