Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do świętego Józefa


     Z pokorą wszyscy do Twych stóp klękamy
     Niechaj opieki Twej dzisiaj doznamy
     Oblubieńcze Panny nad pannami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Tyś na Swym ręku Zbawiciela nosił
     Niejedneś trudy dla Niego ponosił
     Tyś Go własnymi kołysał rękami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

     Ty jeden jesteś od Boga wybrany
     Tyś Opiekunem Matki ukochanej
     Tej czystej lilii pomiędzy cierniami
     Święty Józefie przyczyń się za nami.

     Święty Józefie o Twoją przyczynę
     Błagamy teraz i w śmierci godzinę
     Ach nie pogardzaj naszymi prośbami
     Święty Józefie przyczyń się za nami

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 czcicielka : 09.10.2018, 04:43
 swiety jozefie ,wez wopieke osobe imie BREDNIE ,pokieruj jej losem ,aby nie miala mysli samobujczych ,blagam ...
 B.S.: 06.10.2018, 13:09
 Św Józefie Módl się za mnie moich rodziców i moją córkę Wyproś u Pana Boga tak bardzo potrzebne nam łaski Amen
 B.S.: 03.10.2018, 10:12
 Św Józefie obym i ja dostała takiego opiekuna jakim i Ty byłeś Jestem sama jak palec a niedługo wszystkie rachunki będę płacić a gdzie ,życie przyjemności Módl się za mną i spraw bym była szczęśliwa Amen
 brednie: 30.09.2018, 14:14
  mi nie pomaga modlitwa do sw jozefa do nikogo nigdy nie zostalem obdarowany łaską wysluchania nic się nie spełniło z żadnych mych życzeń czy marzeń w ani jednej rzeczy czy sprawie teraz jestem na etapie takim ze mysli mam samobojcze niechce żyć . życie mi sie nie spełniło same cierpienia nienawidze siebie nie mogę patrzec na siebie Jestem wypruta z wszelkich sil
 Monika: 28.09.2018, 12:23
 Święty Józefie dziękuję Ci za kolejną łaskę, którą zostałam przez Ciebie obdarowana. Ty pomagasz nawet w rzeczach tak przyziemnych jak naprawa drukarki. Wiem, że to Twoja zasługa. Serdecznie dziękuję! Proszę o dalszą opiekę i jeśli to możliwe spełnienie moich próśb, które są dla mnie bardzo ważne. A tym wszystkimi którzy tp czytają chcę powiedzieć : nie traćcie nadziei. Święty Józef jest niezawodny. Módlcie się . Chwała Panu
 Beti: 26.09.2018, 14:36
 Św. Józefie ulituj się nade mną
 Beti: 26.09.2018, 13:58
 Czy mogę Cię prosić by niemożliwe stało się możliwym tzn żebym była z moim mężem jestem 18 lat po rozwodzie Pragnę byśmy jeszcze raz byli razem
 Beti: 26.09.2018, 13:08
 Św Józefie znajdź mi opiekuna podobnego do Ciebie bo zostałam sama jak palec Lub spraw by mąż do mnie wrócił
 Beata: 26.09.2018, 12:49
 Św Józefie Proszę o szczęście dla mnie i mojej córki Ja straciłam swojego opiekuna tzn męża rozstałam się z nim przez moją chorobę Jestem sama jak palec i proszę bym była zamożna bo dość już mam biedy Ty Józefie dobrze zarabiałeś Ja mam dwa etaty na razie jest dobrze ale módl się za mnie bym do starości miała pracę Amen
 Julka: 23.09.2018, 16:05
 Ś. Józefie proszę pomóż mi znależć to czego szukam i dziękuję za poprzednią łaskę
 A.b.: 23.09.2018, 14:47
 Proszę o opieke na de mna i moja rodzinie
 mama: 17.09.2018, 15:31
 Sw. Jozefie blagam o cud uzdrowienia moich dzieci z chorob niewyleczalnych. Prosze ,zeby Bog wszechmogacy mnie wysluchal . Jezu Ufam Tobie ....
 mama: 17.09.2018, 15:28
 Sw, Jozefie serdecznie dziekuje,ze syn moj przezyl ten stan krytyczny. Bog zaplac
 MARYSIA: 16.09.2018, 18:56
 ŚW. JÓZEFIE POMÓŻ MOJEMU MĘŻOWI ,ABY POWRÓCIŁ DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI PO UDARZE TAK BARDZO CIĘ PROSZĘ I BŁAGAM . ŚW. JÓZEFIE POMÓZ NAM W ŻYCIU W ŚMIERCI W KAŻDY CZAS.
 Jadwiga: 16.09.2018, 17:56
 święty Józefie-pomóż Kasi otrzymać pracę,módl się aby nie oddaliła się od Pana Jezusa.
 Aneta : 13.09.2018, 14:29
 Święty Józefie dziękuję za wszystko co otrzymałam za powrót do zdrowia po trudnej chorobie onkologicznej, za wszystkie dobre wyniki badań, za pomoc w przejściu przez to leczenie.za powrót do pracy.proszę Cię o dalsza opiekę i błogosławieństwo, o zdrowie dla rodziny,byś nas chronił przed złem.o potomstwo dla Dominiki i Artura.
 mama: 11.09.2018, 13:47
 Sw. Jozefie prosze o potomstwo dla mojej corki i zone dla mojego syna.
 matka: 07.09.2018, 12:44
 Kochany Święty Józefie proszę módl się do Pana Naszego żeby Agnieszka utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
 A.: 03.09.2018, 21:11
 Święty Józefie modl sie za mnie zebym znalazla godne zajecie , zebym mogla pracowac i miec zdrowie. Modl się za moja rodzine bysmy sie wspierali.
 j : 25.08.2018, 03:22
 swiety jozefie opiekuj sie moim domem .i cala rodzina prosimy ..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć




[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej