Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Renata: 11.01.2019, 04:54
 Swiety Franciszku.prosze.Cie plaske zimnej wiary dla mnie I moich najblizszymi Wypraszaj nam.potrzebne laski.
 Renata: 11.01.2019, 04:54
 Swiety Franciszku.prosze.Cie plaske zimnej wiary dla mnie I moich najblizszymi Wypraszaj nam.potrzebne laski.
 WIESŁAWA: 11.01.2019, 04:31
 Święty Franciszku proszę o uzdrowienie mojej Niuni to moja kochana kicia. Błagam módl się o uzdrowienie z polip a w uchu i jej całkowite uzdrowienie i długie życie. Ufam ze stanie się cud. Wiesława.
 M: 10.01.2019, 19:55
 Proszę Cię święty Franciszku o zdrowie i długie lata życia z nami, w zdrowiu dla Sonii. Czuwaj nad nią i ochraniaj ją.
 Klaudia: 10.01.2019, 18:21
 Święty Franciszku błagam o zdrówko dla mojego kochanego pieska. Aby jadł, nie wymiotował, nie cierpiał, wyzdrowiał. Błagam.
 WIOLETA: 09.01.2019, 15:03
 Święty Franciszku pomóż mojemu pieskowi Perełce być zdrowym i szczęśliwym pieskiem aby wszystkie guzy jakie się jej porobiły na brzuszku pod łapką i na pleckach poznikały a brodawki zapalne i kaszaki znikły bez powrotnie a łapki znów jak dawniej były proste i nie bolały proszę z całego serca
 Joanna: 08.01.2019, 12:48
 Sw. Franciszku, strzeż mnie przed chorobą, zachowaj mnie w zdrowiu, daj mu dużo siły, i miłości drugiego człowieka, opiekuj się moimi dziećmi. Amen
 Anna: 07.01.2019, 21:16
 Św Franciszku proszę opiekuj się nami przez całe nasze życie. A
 XBS: 04.01.2019, 10:11
 Św Franciszku moja rodzina potrzebuje Twojej pomocy zwłaszcza finansowej

 Wiki: 04.01.2019, 03:12
 Sw Franciszku pomóż naszemu pieskowi Mikiemu by nie cierpiał i by mógł przy swojej chorobie serca być jeszcze Ż nami ,dał nam wiele radości przez ponad 10 lat, jeśli chcesz fo zabrać proszę byś ukoił jego ból,ale u nasz.....Amen
 Anna : 22.12.2018, 21:33
 Św. Franciszku pomóż mi wytrwać w dobrym i pokonać moje słabości. Miej nas w swojej opiece. Amen
 J.: 20.12.2018, 17:50
 Święty Franciszku, patronie mojego synka, proszę Cię o zdrowie dla niego. Proszę Cię bardzo, pomóż nam, opiekuj się nami.
 Beata: 20.12.2018, 12:07
 Święty Franiczku, zgubił mój, boje się, że nie przeżyje jeśli się nie odnajdzie, błagam Cię o pomoc w odnalezieniu go.
 Beata: 16.12.2018, 14:40
 Święty Franciszku potrzebuję Twojej pomocy Pomóż mi spełnić moje prośby na tyle na ile potrafisz mi pomóc amen
 Gabriela: 13.12.2018, 10:24
 Czuwaj nad zwierzętami naszego gospodarstwa
 Ela: 12.12.2018, 22:00
 Święty Franciszku czuję się taka samotna i opuszczona. Proszę pomóż mi pokonać moje słabości, kieruj moim życiem. Amen
 Matka: 11.12.2018, 22:39
 Święty Franciszku proszę- błagam spraw, aby syn mój Mariusz dotrzymał danego słowa i wytrwał w postanowieniu trzeźwości- wspieraj go i chroń od złego ,całym sercem proszę o to - kochająca Syna - Mama
 ETi: 11.12.2018, 11:16
 św. Franciszku Dziękuję,że opiekowałes się Królisią Lusią i sprawiłeś,że szybko wróciła do zdrowia...opiekuj sie proszę teraz Jej Panią i pomóż..., odsuń troski i spraw by Dobro i Prawda zwyciężyły !!
 Anna: 10.12.2018, 22:00
 Św Franciszku pomagaj nam nieustannie. Amen
 Krzysztof : 08.12.2018, 21:51
 Święty Franciszku za Twoim wstawiennictwem modlę się o niebo dla mojego TATY w 4rocznicę jego śmierci
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej