Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 artur: 03.03.2018, 15:47
 Sw Franciszka dziękuję za wstawiennictwo o przywracanie do zdrowia naszego psa odyna

 Ania: 03.03.2018, 07:47
 Swiety Franciszku prosze bys uzdrowil moja kroliczke Snowie.
 Magdalena: 24.02.2018, 11:11
 Św. Franciszku proszę pozwól wyzdrowieć mojej najlepszej przyjaciółce,, tj czarnej jamniczce o imieniu Kala. Ulecz ją błagam całym swym sercem Cię.
 Artut: 23.02.2018, 14:37
 Sw Franciszku.racz laskawie wstawiajac sie u Naszego Pana dopomoc w przywroceniu odyna do zdrowia .Amen
 Agnieszka: 22.02.2018, 00:24
 Święty Franciszku już piąty dzień jak niema naszego kotka Tamzesa.Proszę Cię o wstawennictwo do Boga,żeby wrócił do domu......tak bardzo tesknimy za nim. Dziękuję
 barbara,kinga: 21.02.2018, 14:25
 Sw.Franciszku,juz uratowales pare razy mojego kotka Pume z choroby.Bardzo dziekuje.A dzisiaj prosze o zdrowy powrot do domu.Bo wczoraj nie przyszedl do domu a jest chorowity i nigdy to sie nie zdarzalo.Miej jego i nas w swojej opiece,pokornie o to prosimy.
 Monika: 20.02.2018, 07:43
 Św Franciszku proszę pomóż nam odnaleźć nasza kotkę Maszkę, aby była cała i zdrowa i do nas wróciła.
  a: 16.02.2018, 20:27
 sw Franciszu ty wiesz o c cie prosze niech w naszym domu zagosci szczescie I radosc a zlo niech nas opusci
 Magdalena: 15.02.2018, 10:07
 Św. Franciszku proszę pozwól wyzdrowieć mojej najlepszej przyjaciółce,, tj czarnej jamniczce o imieniu Kala. Ulecz ją błagam całym swym sercem Cię.

 Karolina: 14.02.2018, 20:55
 Święty Franciszku proszę spraw aby mój kot Julian wyzdrowiał
 Karolina: 14.02.2018, 20:54
 Święty Franciszku proszę spraw aby mój kot Julian wyzdrowiał
 Halina : 14.02.2018, 15:51
 Św Franciszku bardzo proszę o zdrowie dla mojej Mysi!! Serdecznie Cię proszę tylko Ty możesz jej pomóc.
 Kinga: 13.02.2018, 15:40
 Święty Franciszku tak bardzo Cię błagam o pomoc. Proszę spraw aby jutro Nelcia dobrze zniosła zabieg i była zdrowa. Z całego serca Cię proszę.
 Wojtek: 13.02.2018, 15:31
 Święty Franciszku błagam pomóż wyzdrowieć Naszemu Przyjacielowi, członkowi rodziny, operowanemu dzisiaj Fadowi. Błagamy Cie o pomoc i wstawiennictwo
 Wojtek: 13.02.2018, 15:26
 Święty Franciszku błagam pomóż wyzdrowieć Naszemu Przyjacielowi, członkowi rodziny, operowanemu dzisiaj Fadowi. Błagamy Cie o pomoc i wstawiennictwo
 Monika: 11.02.2018, 22:22
 Sw.Franciszku błagam Cie miej w opiece moją Kiciunię.Jutro ma operację usunięcia guzków aby się udała i aby guzki już nie odrastały.Dopomóź jej bardzo Cie proszę z całego serca.Amen
 Wiola: 07.02.2018, 20:05
 Święty Antoni. Nie jestem godna Ciebie prosić. Ale Ty doskonale wiesz kim są zwierzęta dla nas ludzi kim były zwierzęta dla Ciebie. Mój kot to cały mój świat. Tęsknota za nim jest wielka. Serce boli i błaga o powrót mojego małego skarbu. Proszę Cię pomóż odnaleźć drogę do domu Mili. Błagam niecj będzie cała I zdrowa. Obiecuję zmienić swoje życie wiesz o czym mówię tylko błagam pomóż mi odzyskać najbliższego przyjaciela. Amen
 Małgosia: 06.02.2018, 18:54
 Święty Franciszku proszę wyjednaj łaskę u Pana, aby nasz kot Marcyś , który zaginął dwa tygodnie temu sie odnalazł i szczęśliwie wrócił do domu.
 Ewa: 04.02.2018, 21:54
 Kochany Św. Franciszku - proszę Cię o wstawiennictwo u Boga za naszego pieska. Ulżyj mu w cierpieniu i dopomóż odzyskać zdrowie. Miej go w swojej opiece.
 właścicielka: 02.02.2018, 13:42
 Święty Franciszku proszę Cię o zdrowie dla naszego pieska.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej