Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Julia: 11.08.2017, 14:23
 Święty Franciszku proszę Cię o odnalezienie mojego kochanego pieska Keksa, aby jak najszybciej wrócił do domu bo bardzo za niem tęsknie. Proszę Cię o to z całego serca.
 Doda: 07.08.2017, 19:39
 Święty Franciszku dziekuje Ci za wszystkie łaski i dobroc jakie otrzymałam za kazdy dzien za kazdy usmiech kazda łzę za dobre chwile i za te złe poprowadz mnie tą dobrą drogą bym mogła żyć i być blisko Boga
 *: 03.08.2017, 23:54
 Święty Franciszku, strzeż naszą Dziewczynkę!
Albowiem Ty nam ją zesłałeś!
Nie opuszczaj jej... otaczaj ją swoją świętą aurą i... błagam... zachowaj w zdrowiu...

Gdybym mogła pomóc w niesieniu krzyży, tych którzy są dla mnie tak ważni, zrobiłabym to!
Wybłagaj dla mnie wraz ze Świętą Ritą możliwość przejęcia części ciężarów tych, których kocham, a dla Nich choćby minimalną ulgę!
Jestem gotowa, poniosę wszystko jeśli będziesz ze mną zawsze Ty!
 Gosia: 02.08.2017, 22:40
 Święty Franciszku proszę Cię o odnalezienie Filemona.
 ***: 30.07.2017, 22:51
 Święty. Franciszku z Asyżu, weź w opiekę naszą Tajgę! Bądź przy nas, aby proces adopcji przebiegł pomyślnie!
Zachowaj w zdrowiu naszą Dziewczynkę i spraw aby pokochała nas i swój nowy dom, aby zaznała u nas szczęścia, Bóg zapłać, Amen.
 ***: 27.07.2017, 18:33
 Święty Franciszku z Asyżu, przyjmij Ją w ramiona, lubi być tulona! Tylko daj Jej się Kochany najpierw wybiegać po Zielonych Pastwiskach... bo od tak dawna nie oglądała Świata, nie oddychała świeżym powietrzem!
Przez ostatnie miesiące swojego życia bardzo cierpiała, wynagródź jej to, Bóg Zapłać, Amen.

(...)Więc ja kołaczę, proszę Pana Boga o cud, ale bez przywiązania do efektu - Ks. Jan Kaczkowski
On umiałby mi wytłumaczyć dlaczego nie zostałam wysłuchana?! Dlaczego to o co prosiłam nie było zgodna z wolą Boga?! Bo przecież błagałam gorliwie... On znałby odpowiedź na moje pytania...
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...
 Monika: 23.07.2017, 22:07
 Św.Franciszku ż całego serca dziękuję Ci że operacja mojej koteczki udała się szef ładnie się goi.Proszę Cię jeszcze żeby guzki kostce nie odrastały.prosze zanies moje podziękowania do Pana naszego ze zlitowal się nad moim zwierzatkiem.
 Piotr: 22.07.2017, 20:17
 Święty Franciszku wspomagaj mnie w postach i modlitwie oraz dobrych uczynkach, abym miał siłę je czynić. Proszę też o zdrowie dla mamy oraz lepszą pracę. Proszę o opiekę nad moimi kotami, aby nie pogonęły i żeby były zdrowe.
 D.F: 19.07.2017, 16:42
 Święty Franciszku a Asyżu wybaw moją Kotkę od bólu cierpienia. Zgódź się ująć za nią u Dobrego Pana, w którego mocy przywrócić ją do zdrowia, albowiem On może wszystko.
Gdyby jednak Słodki Jezus nie zgodził się zesłać swojej Przenajświętszej Łaski Uzdrowienia na tak nic nie znaczącą w obliczu Krzywd Świata Istotkę, to proszę zaopiekuj się nią dla mnie, gdy się spotkacie i pozwól jej odwiedzać mnie w przyszłym życiu - chociażby w czyśćcu, bowiem nie mam czelności liczyć nie Raj.

 edi: 19.07.2017, 15:21
 Święty Franciszku, proszę Cię o zdrowie dla pieska Misia, żeby znowu był radosny.
 Doda: 19.07.2017, 11:45
 Świety Franciszku prosze Cie z całego serca o pomoc w znalezieniu nowego domu dla czterech małych kociąt nie mogę ich zatrzymac nie chce oddawac ich do schroniska dlatego prosze pomoż mi znalezc im nowy dom
 Pawel: 19.07.2017, 02:42
 Św.Franciszku blagam aby mój kot się znalazł i przeyrwał dzisiejsza noc. Bardzo cię proszę
 Pawel: 19.07.2017, 02:37
 Św.Franciszku blagam aby mój kot się znalazł i przeyrwał dzisiejsza noc. Bardzo cię proszę
 Wredotka: 16.07.2017, 01:02
 $w Franciszku. Błagam Cię dopomóż by Saba znalazła się cala i zdrowa
 Wredotka: 15.07.2017, 21:43
 $w Franciszku. Błagam Cię dopomóż by Saba znalazła się cala i zdrowa
 Anna: 12.07.2017, 23:52
 Święty Franciszku bardzo Cię proszę spraw by mój psinek Miki wyzdrowiał. W Tobie moja nadzieja.
 Anna: 12.07.2017, 23:38
 Święty Franciszku bardzo Cię proszę spraw by mój psinek Miki wyzdrowiał. W Tobie moja nadzieja.
 Anna: 12.07.2017, 23:35
 Święty Franciszku bardzo Cię proszę spraw by mój psinek Miki wyzdrowiał. W Tobie moja nadzieja.
 Ro: 04.07.2017, 18:58
 Święty Franciszku proszę Cię abyś zaopiekować się duszą mojej kochanej Suniuchny. Dziękuję
 Monika: 04.07.2017, 16:45
 Św.Franciszku błagam Cię aby jutrzejsza operacja mojej Koci udała się. To już kolejna poprzednie udały się moje prośby były wysłuchanie.Ja sama jestem b.chora i jest ona sloneczkiem.czuję się potrzebna tej małej istotce.Jeszcze raz proszę wysłuchaj mej prośby o dopomóż tej niewinnej istotce.Błagam
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] (28) [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej