Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Lucyna: 15.07.2020, 10:41
 św. Franciszku, ratuj mojego psa, jest chory ma mieć b. poważną operację
 twee_ty: 10.07.2020, 14:32
 Jezu ufam Tobie
 twee_ty: 10.07.2020, 11:50
 Święty Franciszku uratuj proszę naszego kotka-by wyzdrowiał, dziękuje za otrzymane łaski
 iwka: 09.07.2020, 15:13
 Święty Franciszku proszę Cie o uzdrowienie kotka Behcia, oby wyzdrowiał
 krzysztof : 05.07.2020, 15:40
 Święty Franciszku proszę Cię aby mój kotek Elwirka wróciła do domu , nie ma jej już tydzień …
 Monika: 04.07.2020, 14:27
 SW. Franciszku proszę ocal od śmieci mojego kochanego kotka Kubusia, został mocno pogryziony przez amtafa. Bardzo cierpi po operacji. Proszę z serca spraw by wyzdrowiał.
 Gosia: 25.06.2020, 23:27
 Św Franciszku proszę Cię o odnalezienie Bronusia. Amen
 Iwona: 23.06.2020, 14:49
 SW Franciszku czuwaj nad Axelkiem, chroń go opiekuj się nim i otocz opieka. Sprawdź żeby z tego wyszedł cały i wrócił ze mną do domku.Bog zaplac.
 Hermenegilda: 22.06.2020, 22:07
 Kochany Sw. Franciszku błagam Ciebie o uzdrowienie z choroby nerek mojej kotki Zuzi jest bardzo chora i bardzo cierpi. Błagam pomoz jej wyzdrowieć. Jezu ufam Tobie i Tobie Sw. Franciszku.

 Magda: 22.06.2020, 00:43
 Św. Franciszku błagam Cię o potomstwo już 4 lata się staramy błagamy o dziecko pokładamy w Tobie nadzieję.Dziekujemy z całego serca. Jezu ufam Tobie
 Ewa: 20.06.2020, 12:23
 Św;Franciszku,dziękuję za to ,że mnie wysłuchałeś i mój ukochany Dedi wrócił dziś rano szczęśliwie do domu po 4 dniach nieobecności;Bóg zapłać za łaskę jego ocalenia;
 Aga: 19.06.2020, 12:25
 Św Franciszku. Wielkie podziękowania za wstawiennictwo za cierpiące pieski w ogromnym schronisku. Wspieraj ludzi zajmujących się ich ratowaniem, dodaj im sił i mądrości oraz wytrwałości w walce ze złem. Miej w opiece chore i cierpiące istotki. Wszystko w rękach Pana. Jezu ufamy Tobie
 Ewa: 19.06.2020, 11:02
 Swięty Franciszku,uslysz moje blaganie ,żeby mój najdroższy kot rudy Dedi się odnalazł,Niech wroci do domu,wszyscy na niego czekamy,a mnie pęka serce z rozpaczyBłagam ocal święty Franciszku mojegoprzyjaciela ,niech znajdzie drogę do domu,gdzie wszyscy na niego czekamy[
 Anna: 17.06.2020, 16:56
 Święty Franciszku pomóż naszemu kotkowi Karmelowi odnaleźć drogę do domu. Pomóż mu wrócić
 Danuta: 13.06.2020, 19:28
 Święty Franciszku proszę Cię o pomoc w odnalezieniu mojego kochanego kotka Bogusia. Ma 6 lat już go nie ma 2 tygodnie .bardzie cie proszę pomóz. Jezu ufam tobie .
 Danuta: 13.06.2020, 19:26
 Święty Franciszku proszę Cię o pomoc w odnalezieniu mojego kochanego kotka Bogusia. Ma 6 lat już to nie ma 2 tygodnie .bardzie cie proszę pomóz
 Magda : 12.06.2020, 14:02
 Święty Franciszków spraw, aby nasza kotka Lola się odnalazła. Nie pozwól by stała się jej krzywda i uchowaj ja i nas od złego i cierpienia.
 Ela: 12.06.2020, 02:04
 Święty Franciszku,proszę Cię najmocniej jak potrafię,pomóż mi ją znaleźć,moją kotkę Perełkę.Bardzo za nią tęsknię i nie wiem gdzie jeszcze mam jej szukać.Błagam,wskaż jej drogę do domu.
 jagoda: 07.06.2020, 23:20
 Sw. Franciszku prosze o to by nasze koty byly bezpieczne podczas burzy i wrocily do domu cale i zdrowe jak najszybciej. Amen
 Monika: 04.06.2020, 09:38
 Kochany Święty Franciszku proszę Cie miej opiekę nad moim Timonkiem dzisiaj ma zabieg proszę o szczęśliwe wybudzenie z narkozy i o zdrowie dla Timonka. Dziękuję
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej