Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Kamila: 01.06.2019, 20:01
 Św. Franciszku , dziękuję Ci za pomoc w odnalezieniu naszej Diny ! Nie wyobrażamy sobie życia bez niej
 Alicja : 30.05.2019, 16:02
 Swiety Franciszku spraw by Saga wyzdrowiala
 Monika : 29.05.2019, 22:50
 Św. Franciszku błagam zajmij się naszym Rexem.. Zabierz od niego tą agresję.. Kiedyś był tak pokorny a ostatnio zrobił się złośliwy.. Bardzo go kochamy i nie chcemy stracić.. Ostatnio często warczy na naszą rodzinkę.. Proszę pomóż nam.. Ufam Tobie.
 Klaudia: 28.05.2019, 08:06
 Święty Franciszku, bardzo proszę Cię o pomoc, ratuj mojego 3 miesięcznego pieska i nie pozwól mu umrzeć. Spraw by wyzdrowiał i bym mogła się nim cieszyć przez następne lata. Pół roku temu straciłam swoją ukochana sunię, była ze mną ponad 9 lat. Kolejnej straty nie przeżyję... Amen
 Rodzina : 26.05.2019, 18:25
 Św. Franciszku, błagam Cię o zdrowie dla naszej kochanej suczki Belli. Aby guz przestał rosnąć i Bella mogła z nami być jeszcze przez parę lat. Proszę!!
 Magda : 14.05.2019, 17:21
 Św. Franciszku proszę Cię o spokojną i lekką śmierć dla mojej kochanej 13-letniej kotki Czarnej, jej nerki przestały pracować, proszę zaoszczędz jej bólu i cierpienia, to kochane, łagodne i dobre stworzenie przyniosło nam wiele miłości i dobra swoim życiem, nie mogę jej już uratować, ale proszę o spokojną, bezbolesna śmierć dla niej-miej nas wszystkich w swojej opiece,pokornie o to prosimy. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
 Agata: 10.05.2019, 13:18
 Święty Franciszku, proszę by zaginiona kotka Carmen wróciła do swojego opiekuna cała i zdrowa.
 Paulina: 09.05.2019, 21:38
 Św.Franciszku proszę o wyzdrowienie dla psa Odiego proszę żeby Odi miał czucia w jednej łapce proszę żeby Odi nie miał krwiaka i żeby Odi mógł chodzić proszę żeby Odi mógł mieć operację jutro lub pojutrze❤❤ ❤❤😞
 Paulina: 09.05.2019, 21:30
 Św. Franciszku proszę o wyzdrowienie dla mojego pieska Odiego proszę o wyleczenie jego łapki wyleczenie jego krwiaka proszę żeby Odi mógł chodzić i żeby miał czucie w jednej łapce proszę żeby Odi mógł mieć operację jutro lub pojutrze.

 Kochająca124: 02.05.2019, 20:38
 Święty Franciszku obdarz mojego ukochanego kota zdrowiem a mnie cierpliwością. Spraw alby wyzdrowiał czuł się dobrze i opiekował się mną następne 6 lat.
 archiwum4: 28.04.2019, 17:18
 Sw. Franciszku, miej w swojej opiece mojego pieska aby mógł wrócić do zdrowia, proszę o wstawienniectwo, dodaj mi i jemu siły podczas jutrzejszych badań, oby byly dające nadzieje na życie
 Ola: 24.04.2019, 19:22
 Święty Franciszku, który jesteś patronem przyrodników i miłujesz zwierzęta. Proszę wstaw się za mną do Boga i poproś go żeby dobrze poszedł mi konkurs przyrodniczy. Już kiedyś mi pomogłeś i mogę na Ciebie liczyć❤🐦🌱
 Użytkownik: 23.04.2019, 22:11
 Święty Franciszku, proszę Cię, z całego serca pomóż wrócić naszemu pieskowi do zdrowia z ciężkiej choroby babeszjozy oraz żółtaczki, żeby mógł znowu byc wesołym pieskiem, a nie osowiałym nie jedzacym smutny psem.Prosze uzdrow go."Jezu, Ty się tym zajmij".Amen
 Ala : 23.04.2019, 00:25
 Św.Franciszku, który ukochałeś zwierzęta ratuj naszego konika polskiego. Wiesz jak bardzo cierpi i pomóż mu wyjść z ochwatu.
 Ala : 23.04.2019, 00:23
 Św.Franciszku, który ukochałeś zwierzęta ratuj naszego konika polskiego. Wiesz jak bardzo cierpi i pomóż mu wyjść z ochwatu.
 Sylwia : 19.04.2019, 21:12
 Św. Franciszku, pomóż wrócić do zdrowia mojej kochanej kiteczce, spraw by zaczęła jeść i choroba odpusciła. Żeby była zdrowa
 Gosia: 18.04.2019, 22:09
 Św Franciuszku, proszę Cię aby mój kotek Bronuś się odnalazł. Czuwaj nad nim.
 Witek: 15.04.2019, 07:42
 Proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny oraz w wiadomej sprawie
 Karola: 09.04.2019, 20:20
 Śwęty Franciszku proszę Cię o pomoc w odnalezieniu mojego ukochanego kotka Filemonka, którego nie ma już ponad tydzień. Błagam Cię miej go w opiece i wskaż mu drogę do domu. Błagam Cię święty Franciszku który tak kochałeś zwierzęta, pomóż mojemu kotkowi wrócić do domu jak najprędzej i żeby wrócił cały i zdrowy. Proszę aby mój kotek wrócił do domu. Wszyscy tu za nim tęsknią i się martwią. Amen.
 Karola: 09.04.2019, 20:19
 Śwęty Franciszku proszę Cię o pomoc w odnalezieniu mojego ukochanego kotka Filemonka, którego nie ma już ponad tydzień. Błagam Cię miej go w opiece i wskaż mu drogę do domu. Błagam Cię święty Franciszku który tak kochałeś zwierzęta, pomóż mojemu kotkowi wrócić do domu jak najprędzej i żeby wrócił cały i zdrowy. Proszę aby mój kotek wrócił do domu. Wszyscy tu za nim tęsknią i się martwią. Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej