Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Anna: 06.08.2018, 12:17
 Św Franciszku mam wielką ufność w Tobie, oręduj za mną u Boga. Błagam pomóż odzyskać mi utracone zdrowie. Amen
 Anna: 05.08.2018, 20:18
 Św Franciszku usłysz moje wołanie. Wstaw się za mną. Amen
 Beata: 03.08.2018, 13:41
 Św. Franciszku pokornie proszę bym stała się zamożną kobietą bym mogła dzięki zamożności pomagać zwierzętą i biednym i proszę bym ponownie połączyła się z mężem Amen
 Beata: 03.08.2018, 13:32
 śW FRANCISZKU POMÓŻ MI STAĆ SIĘ ZAMOŻNĄ BYM MOGŁA POMAGAĆ ZWIERZĘTĄ I BIEDNYM POŁĄCZ MNIE PONOWNIE Z MĘŻEM AMEN
 Bartek: 01.08.2018, 00:02
 Nadzieja umiera ostatnia, spraw Św. Franciszku aby moj pies przeżył, powierzam Ci jego cierpienia i przyszłosć❤
 Aerp: 27.07.2018, 22:27
 Proszę Cię święty Franciszku o pomoc w odnalezieniu drogi dla małego kotka do dobrych ludzi którzy chcą dać mu dom
 Iza: 24.07.2018, 22:28
 Święty Franciszku, tak bardzo Ci dziękuję za opiekę. Dopomóż zawsze być gotowym do pomocy i wypełniać wolę Boga. Dziękuje za moje ukochane zwierzaki. Twej opiece je powierzam i o Twoją Miłość i opiekę proszę dla nich. Bałgam za wszystkimi proszącymi poniżej amen.
 Józek: 22.07.2018, 12:43
 Św. Franciszku uczyń proszę, aby Twoja modlitwa
stała się moją i prowadź mnie Nią przez Życie.
 Anna: 15.07.2018, 20:50
 Św Franciszku wstawiaj się za nami u Boga nieustannie. Dopomóż Amen

 czcicielka : 13.07.2018, 22:25
 sw franciszku pomoz nam ,odsun zlych ludzi prosimy
 Beata: 11.07.2018, 20:26
 Święty. Franciszku zaopiekuj sie moim chomiczkiem ktory dzis odszedl prosze ja juz wylalam morze lez tsk jak kiedys powidziales zwierzeta da naszymi mniejszymi bracmi wejs go pod swoja opieke i powiedz ze bardzo go kocham
 Madzia: 09.07.2018, 07:07
 Święty Franciszku niej w opiece moją Sambusie, która dziś ma poważny zabieg, aby jeszcze długi czas mogła cieszyć nas swoja cudowna obecnością :)
 Magdalena: 01.07.2018, 23:42
 Święty Franciszku proszę wywalcz mojej Kalusi jeszcze kilka miesięcy życia w zdrowiu bez bólu przy mnie. Błagam Cie
 ma: 28.06.2018, 19:59
 Dziekuje i prosze oTwa opieke nad Tadziem.
 Mirosława: 24.06.2018, 08:29
 Sw. Franciszku z Asyżu, który tak bardzo kochałeś zwierzaki wstaw się za miją zaginioną kotką, by mogła wrócić ponownie do domu, za którym z pewnością tęskni.
 ma: 20.06.2018, 20:08
 Święty Franciszku dziękuję za poprawe oka Tadzia i proszę o twa pomoc w dalszym leczeniu oraz wyzdrowienie jego łapki. proszę.
 Beata: 16.06.2018, 05:29
 Św.Franciszku proszę o wstawienie się za Moim błądzącym synem który potrzebuje pomocy z góry z nieba opiekuj się pokieruj wypros łaskę wielkiej wiary oraz zycie w poświęconego Bogu
 Jola: 14.06.2018, 21:02
 Święty Franciszku, pokornie Cię proszę, pomóż mojemu psu pokonać lęki przed ludźmi i strach przed hałasem. Proszę pomóż mu z ufnością i odwagą poznawać otaczający świat, a na mojej drodze postaw życzliwych i mądrych ludzi, którzy będą mnie wspierać w szkoleniu mojego psa, tak byśmy mogli oboje czerpać radość ze wspólnego życia. Święty Franciszku, proszę pomóż, bo problem mnie przerasta.
 Anna: 13.06.2018, 19:39
 Św. Franciszku, proszę pomóż mi przezwyciężyć strach i szczęśliwie rozwiązać mój problem
 Gosia: 12.06.2018, 08:50
 Dziękuję. Mój kot się odnalazł
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej