Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Ewe: 07.05.2020, 10:34
 Święty Franciszku zaopiekuj się tym pieskiem i daj mu bezpieczeństwo i domek u Dobrej Rodziny Pomóż mu Proszę Cię z całego serca
 gosia: 06.05.2020, 21:46
 Św. Franciszku, czuwaj nad bociankiem z Lindheim - Chmurką, by przeżyła noc, by była coraz silniejsza
 gosia: 06.05.2020, 12:34
 Św Franciszku pomóż małemu bociankowi w Lindheim- Chmurce , aby nabral sił i przeżył. Już nad nim czuwasz-wierzę, bo znów zaczął jeść. Czuwaj nad nim
 Kamil : 06.05.2020, 06:21
 Święty Franciszku błagam Cię o uzdrowienie mojej suczki Sabusi, za którą modli się cała moją rodzina
 Kociara: 05.05.2020, 16:09
  Sw Franciszku za twoja przyczyna prosze pomoż Mojej Kotce Tinusi pokonac chorobe dodaj jej sily Prosze Cię❤☹
 Kamil : 03.05.2020, 16:23
 Święty Franciszku proszę Cię o cudowne uzdrowienie naszego ukochanego pieska,suczki Saby
 Kamil: 02.05.2020, 19:19
 Święty Franciszku,proszę Cię o uzdrowienie naszej suczki Saby,którą tak bardzo kochamy z całą rodziną..Proszę..
 Beata: 29.04.2020, 20:57
 Św Franciszku Proszę uzdrow moja kotkę Bardzo Cię oTo Proszę Amen
 Becia: 29.04.2020, 19:14
  Św.Franciszku proszę pomóż mojej kotce żeby zaczęła pić wodę

 Beata : 29.04.2020, 14:19
 Św.franciszku Proszę o uzdrowienie mojej kotki
 Beata : 29.04.2020, 14:03
 Św Franciszku Proszę o pomoc mojej kotce żeby wyzdrowiała i zaczęła pić wodę
 Kasia: 26.04.2020, 19:59
 Św. Franciszku gorąco proszę, aby odnalazł się nasz kot Karuś, którego adoptowaliśmy. Proszę pomóż mu odnależć drogę do domu, gdzie wszyscy na niego czekamy
 Gosia : 11.04.2020, 20:40
 Kochany Św Franciszku dziękuję za dziś, za pomoc w nieprzewidzianej sytuacji. Mogło bardzo źle się skończyć.Dzieki opatrzności wszyscy jesteśmy cali i zdrowi. Dalej proszę opiekuj się nami.
 Barbara: 03.04.2020, 18:13
 Sw. Franciszku, opiekuj sie wszystkimi zwierzetami w potrzebie i modl sie aby byly one traktowane z dobrocia i otrzymywaly nalezna im opieke. Modl sie o mojego adoptowanego psa Tobi aby nigdy nie byl agresywny i zeby nikogo nie skrzywdzil. Niech milosc i pokoj zapanuja na tym swiecie. Na wieki wiekow Amen.
 Martyna : 02.04.2020, 23:29
 Święty Franciszku,proszę Cię z całego serca abyś wskazał mojemu kotkowi drogę do domu ,bardzo za nim tęsknię i chciałabym żeby jak najszybciej wrócił.Dziękuję ❤🙏
 Pawel: 01.04.2020, 17:04
 Św Franciszku miej w opiece naszego Skarbka, i naszych małych braci i siostry. Dziękuję
 Zofia : 31.03.2020, 22:52
 Święty Franciszku Tobie powierzam w opiekę wszystkie nasze zwierzątka i proszę opiekuj się nimi. Nie pozwól by którekolwiek cierpialo z jakiegoś powodu. Ufam Tobie Święty Franciszku bardzo. Proszę jeszcze o opiekę Twoją dla całej naszej rodziny, bo skoro tak pięknie pomagasz zwierzątkom,wierzę, że i nam nie odmówisz.Pomagaj nam Święty Franciszku. Wiem, że jeszcze nie podziękowała za uratowanie i pomoc naszym czworonoznym przyjaciołom, więc dziś z całego serca dziękuję. Jesteś najprawdziwszym przyjacielem i opiekunem zwierząt, proszę bądź także przyjacielem i lekarzem dla nas.Dziękuję za wszystko!
 Sylwia: 20.03.2020, 22:00
 Św.Franciszku zaopiekuj się moim kotkiem Filemonem, który wyszedł wczoraj rano, aby wrócił do nas i nic mu się nie stało. Św. Franciszku to mój ukochany kotek mam dwa od 5 miesięcy to bracie Mruczek tez tęskni. Wszyscy go szukamy. Proszę niech on się znajdzie bo bardzo tęsknie.
 Z. : 11.03.2020, 12:09
 Święty Franciszku pomóż Zuzi, Franiowi i Kindze. Bardzo proszę i dziękuję.
 Gosia: 10.03.2020, 19:12
 Kochany Św Franciszku jeszcze raz dziękuję za wszystko . Ale teraz proszę w mojej sprawie. Zaniemoglam ,a muszę opiekować się innymi, nie mogę ich zawieść. Tylko dzięki mnie mogą żyć lepiej. Pomóż
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej