Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Maria: 22.08.2019, 18:41
 Sw Franciszku,proszę o uzdrowienie moich psiulekA teraz o trafną diagnozę i mądre i pomyslne leczenie mojej haszczanki kochanej o swiatło Ducha sw i sprawną rękę weterynarza Dziekuję Ci z serca sw Franciszku za wszystkie modlitwy ktore do Ciebie zanosiłam i modliłsm się o operacje pomyslną BlaneczkiChwała Panu .ze dał nam Ciebie posrednika i pocieszyciela cichego wspomozyciela.Dziękuję Ci za Twe pochwslne hymny do Ojca za piesi Sloneczną za to ze jesteś i nas wysłuchujesz.Miej w swej opiece naszego nuldozka Marcysia i konika Grusia Dziękuję za to ze wspierasz i pmagasz zdobyc pracę by utrzymac ten zwierzęcy maly nasz folwarkDziękuję za wrazliwosc dziecka na krzywde zwierzątProszę miej w swej opiece tak bardzo pokrzywdzone zeierzątka przez czlowieka zniewolonego nienawiscią krzywdą czy patologią Opiekuj się i uchron zeierzęts przed złym duchem czlowieka przed przemocą
 Beata: 20.08.2019, 12:55
 Św Franciszku -proszę by koty mojej córki wyzdrowiały Módl się za nie proszę Ty kochasz zwierzęta i my też
 Mat: 14.08.2019, 16:14
 Św. Franciszku błagamy Cię przywróć zdrowie naszemu pieskowi Amorkowi, to jedyny w naszej jesieni życia najlepszy przyjacie
 Karolina : 12.08.2019, 21:00
 Św Franciszku proszę spraw aby mój kot wrócił do domu
 Grazka: 02.08.2019, 21:55
 Proście a bedzie wam dane: Św. Franciszku: dziękuję. Gamoń nasz kocur wrócił z lasu. .. pokiereszowany po jakiejś walce, ale to nic. Szczerze dziękuję za łaskę i wysłuchanie prośby.
 Grazka: 02.08.2019, 20:42
 Św. Franciszka ocal Gamoni i sprowadz go do domu. Amen
 Monika: 28.07.2019, 19:39
 Święty Franciszku, błagam Cię o odnalezienie mojego kota Lucusia, który zaginął kilka dni temu. Proszę, czuwaj nad jego bezpieczenstwem i wskaz mu droge powrotna do domu :( czekamy na niego!
 Beata: 27.07.2019, 11:01
 Św Franciszku -proszę by córka nie miała kłopotów ze swoimi kotami Módl się za nich
 Beti: 24.07.2019, 17:42
 Święty Franciszku proszę cię wręcz nawet błagam pomóż nam w odnalezieniu naszego kotka Gucia który wyszedł z domu 11dni temu i do dnia dzisiejszego nie wrócił. Gucio jest dla nas bardzo ważny traktowany jak członek naszej rodziny. Pomóż nam w jego odnalezieniu a jeśli ktoś jest w jego posiadaniu niech ma serce i litość i nam go odda. Prosimy Cię święty Franciszku niech nasz Gucio wróci do domu.

 Beti: 24.07.2019, 17:40
 Święty Franciszku proszę cię wręcz nawet błagam pomóż nam w odnalezieniu naszego kotka Gucia który wyszedł z domu 11dni temu i do dnia dzisiejszego nie wrócił. Gucio jest dla nas bardzo ważny traktowany jak członek naszej rodziny. Pomóż nam w jego odnalezieniu a jeśli ktoś jest w jego posiadaniu niech ma serce i litość i nam go odda. Prosimy Cię święty Franciszku niech nasz Gucio wróci do domu.
 Agata: 24.07.2019, 15:27
 Św Franciszku trwa operacja mojego Kochanego Taty Franiszka... Prosze o wstawiennictwo za Nim u Pana...
 Artur: 23.07.2019, 15:45
 Drogi Sw Franciszku racz laskawie wyjednac u Naszego Pana zdrowie dla naszego wiernego psa odyna bo choryje na stawy .aby mogl cieszyc jeszcze nasze oczy i serca bardzo Cie prosimy .Amen
 Joanna: 01.07.2019, 17:04
 Święty Franciszku, módl się za moją Szunię, miej ją w swojej opiece i wyproś jej u Pana Boga łaskę zdrowia.
 Kinga: 30.06.2019, 23:47
 Św. Franciszku proszę o uzdrowienie mojego ukochanego przyjaciela kotka Maciuśia .proszę z całego mojego ludzkiego serca...
 Kinga: 30.06.2019, 23:41
 Św.Franciszku proszę z całego mojego ludzkiego serca o uzdrowienie dla mojego bardzo chorego przyjaciela kota Macieja ...
 K: 26.06.2019, 19:51
 Dzisiaj odeszła moja ukochana psina. Pękło mi serce i nie wiem, jak to przeżyję. Św. Franciszku, tyle razy nas ratowałeś od chorób F. i sprowadzałeś na nas dobre zakończenia, dziękuję Ci za to. Tym razem się nie udało. Nikt się tego nie spodziewał. Nie wiedziałam, że budząc się dzisiaj będzie to najgorszy dzień w moim życiu. Proszę Cię, opiekuj się nią tam i zaprowadź ją do psiego nieba, żeby nie była sama. Zawsze była ze mną... a teraz się rozłączyłyśmy. Kocham Cię, piesku i przepraszam, że tym razem nie mogłam Ci pomóc. Nie zostawiaj mnie i bądź zawsze obok, wesoły ogonku.
 Dorota: 24.06.2019, 11:22
 Św. Franciszku proszę o powrót do domu mojej kotki "Śliwki".
 Jakub: 22.06.2019, 19:35
 Św franciszka proszę by mama zmieniła zdanie i zostawila nasza kiki w domu bardzo prosze
 Jakub: 22.06.2019, 19:26
 Św franciszka proszę by mama zmieniła zdanie i zostawila nasza kiki w domu bardzo prosze
 alina: 22.06.2019, 16:26
 Św.Franciszku pomóż żeby gołębie mojego syna nie chorowały i nie zdychały jemu tak bardzo na nich zależy
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej