Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 ANNA: 23.08.2021, 16:29
 ŚWIĘTY FRANCSZKU ,KTÓRY ZWIERZĄTKA NAZYWAŁEŚ NASZYMI BRAĆMI MNIEJSZYMI , WEŻ W OPIEKĘ NASZĄ CIĘŻKO CHORĄ KOTKĘ KIZIĘ ,.PROSIMY O ULGĘ W JEJ CIERPIENIU I JEŻELI TO ZGODNE Z BOŻĄ WOLĄ O JEJ UZDROWIENIE.BY NIE CIERPIAŁA A SWOIM ŻYCIEM DAWAŁA NAM RADOŚĆ I CHĘC DO POMAGANIA INNYM .
 Piotr: 30.07.2021, 21:50
 SW Franciszku miej w opiece mojego kocurka Karasia żeby był zdrowy miał schronienie picie i jedzenie Dopomóż mi go odnaleźć Dziękuję Ci kochany Ojcze
 Zofia : 29.07.2021, 09:07
 Święty Franciszku proszę uzdrów mnie. Dziękuję
 Agnieszka J: 16.07.2021, 05:38
 Pomóż św Franciszku.
 Agnieszka J: 14.07.2021, 08:44
 Św Franciszku ty wiesz jak bardzo potrzebuję c twej pomocy Proszę wysluchaj mnie
 Zofia : 12.07.2021, 09:44
 Święty Franciszku bardzo proszę o o modlitwę i wstawiennictwo za mnie o łaski uzdrowienia. Dziękuję
 Agnieszka J: 12.07.2021, 07:13
 Sw.Franciszku pomóż mi rozwiazac trudny problem rodzinny z którym sobie nie radzę.
 Beti : 16.06.2021, 08:00
 Św Franciszku Ty kochałeś zwierzęta Ja też Módl się za kocury mojej córki by były zdrowe i nic złego ich nie spotkało Amen
 beata: 15.06.2021, 10:36
 św Franciszku czuwaj nad kocurami mojej córki niech nic złego ich nie spotka Amen

 Zofia : 13.06.2021, 23:18
 Kochany Święty Franciszku, który każdego dnia pomagasz różnym stworzeniom. Nie odmówiłeś pomocy naszemu kotkowi, który w cudowny sposób wyzdrowiał.. , proszę nie odmawiaj pomocy moim bliskim i mocą Bożej Miłości uzdrów wszystkich chorych, których bardzo kocham . Nie gardź także mną, bo i ja bardzo potrzebuję pomocy z Nieba . Wstawiaj się za nami wszystkimi Święty Franciszku. Amen. Dziękuję.
 Zofia : 21.05.2021, 15:25
 Święty Franciszku z całego serca proszę o łaski uzdrowienia Zuzi i o łaski zdrowia dla całej naszej rodziny. Swięty Franciszku ufam że pomożesz, bo Ty nigdy nie odmawiasz pomocy. Dziękuję za wszystko Święty Franciszku.
 Piotr: 07.03.2021, 13:56
 Św Franciszku kochany ojcze spraw żeby mój zaginiony kocurek Karaś przeżył zimę i pomóż mi go odnalesc Dziękuje Ojcze patronie zwierząt
 Bluznisz: 03.03.2021, 20:35
 Pies to nie człowiek i nie ma duszy, nie przesadzajcie
 Patrycja : 05.01.2021, 21:52
 Święty Franciszku. Ty w odbiciu oczu Braci Mniejszych widziałeś idealne dzieło Boga Stwórcy. Otocz opieka mojego chorowitego beaglea Brunona i spraw, żeby guzek na łapce nie zagrażał jego życiu. Ufam, że za Twoim wstawiennictwem mój ukochany Pies dożyje późnej starości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
 N. Z: 04.01.2021, 17:49
 Święty Franciszku Tobie zawierzam wszystkie kotki i pieski jakie są w naszym obejściu oraz u córek. Święty Franciszku weź je w swoją opiekę, bo Ty jesteś najlepszym opiekunem i lekarzem. Dziękuję.
 Renata : 03.01.2021, 16:57
 Św. Franciszku Ty jesteś Przyjacielem i Opiekunem naszych braci mniejszych Proszę o Twoja opiekę nad moim kocurkiem Rysiem, który zaginął w Sylwestra potrącony przez auto aby mu nic nie było i znalazł drogę do domu. Całą swoją Ufnosc pokładam w Tobie.
 ks. Proboszcz: 23.12.2020, 03:50
 Módlmy się wszyscy za psa przewodnika z samolotu z lotniska La Guardia w Nowym Jorku. Pies przeżył ale doświadczył traumy, gdyż musiał zjeżdżać zjeżdżalnią.
 Olek: 12.11.2020, 23:07
 To był wyjątkowy przyjaciel to był przyjaciel życia - odszedł tu ziemi ale nie odszedł w pamieći i moim sercu To mój futrzak żyćia To moj pieś żyćia Mój Kubuś jedyny Kubuś tylko On
 Alka: 06.10.2020, 07:38
 Św Franciszku proszę o wstawiennictwo za miłość i jedność w mojej rodzinie a zwłaszcza o nawrócenie męża 🙏🏻
 Ewa: 04.10.2020, 22:08
 Św.Franciszku miej w opiece naszą rodzinę.Wstaw się za nami i uproś dla nas zdrowie i pomóż rozwiązać trudne sprawy.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej