Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Święty Franciszku pomóż proszę.. : 30.05.2022, 18:02
 Święty Franciszku bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów z pieskami. Żeby skończyły się kłótnie i kłopoty z nimi, by nie były przyczyną ciągłych utarczek między moim mężem i innymi osobami. Swięty Franciszku Ty wiesz najlepiej.. Pomóż.
 Krystyna : 24.04.2022, 05:07
 Sw Franciszku weź pod swoją opiekę wszystkie cierpiące zwierzęta o to cię proszę z całego serca Pomóż im w ich cierpieniu
 Marian: 30.03.2022, 19:13
 Święty Franciszku! Patronie i opiekunie, kochający zwierzęta. Proszę cię! pomóż wyzdrowieć mojej suczce Coco. Ty wiesz,co jej dolega . Proszę cię , pomóż nam. Amen.
 Zofia : 03.03.2022, 10:15
 Święty Franciszku bardzo proszę o opiekę i pomoc dla Psotki. Pomóż w opiece, pokaż gdzie byłoby jej najlepiej i kto byłby najlepszym opiekunem. Pomóż nam Święty Franciszku. Dziękuję za wszystko.
 Kaśka : 08.02.2022, 21:39
 Święty Franciszku błagam z całego serca spraw żeby moja kochana koteczka wróciła do domu. Błagam pomóż.
 Belcia : 02.01.2022, 18:44
 Św Franciszku, zajmij sie moja papużka i kotkiem juniorkiem ty że swoimi aniołami dopomóż otocz ich zdrowiem. Anuluj u niej przerosty pazurków i daj dobra krew. Spraw by juniorek miał siłę walki i żył. Jego stan niestabilny. Dziękuję 🙏🕊️💛💜
 Monika: 29.12.2021, 11:40
 Dziękuję z całego serca,Rudy zdrowieje, dziękuję Ci św Franciszku, zawsze pomagasz,dziękuję
 Monika: 27.12.2021, 11:36
 Proszę Ciebe św Franciszku o zdrowie dla Rudego, o wyleczenie jego łapy, żeby tak nie cierpiał, prosze całym sercem
 Xyz: 24.11.2021, 10:49
 Swiety Franciszku, pomoz mojej suni, ktora ma ponad 17 lat i cierpi. Spraw, zebym nie musiala podejmowac bolesnej decyzji i pozwoll jej odejsc w spokoju, we snie, bez bolu. Amen ❤

 Anna : 22.11.2021, 12:14
 Święty Franciszku, proszę o zdrowie dla mojego Buraska, pieska „po przejściach” ze schroniska, który aktualnie leży w komorze tlenowej w lecznicy, proszę, by jeszcze trochę mógł z nami pobyć w ciepłym, bezpiecznym domu.
 beti : 17.11.2021, 12:47
 Proszę o zdrowie dla mojej kotki by nic złego ją nie spotkało
 Matka : 20.10.2021, 13:49
 Święty Franciszku z całego serca proszę pomóż moim córkom. Spraw żeby wyzdrowiały. Proszę także za ich dziećmi oraz za ich mężami, bo oni wszyscy potrzebują pomocy z Nieba. Popatrz Św. Franciszku ile bólu i cierpienia przeszła nasza rodzina. Proszę uproś dla wszystkich moich bliskich i dla mnie potrzebne łaski, opiekę i pomoc Bożą. Swięty Franciszku Ty Jesteś blisko Pana Jezusa i Matki Bożej, Ty wszystko możesz, bo Ciebie Pan Bóg wybrał spośród tłumów, byś pomagał. Dziękuję za wszystko co dla nas czynisz. AMEN
 Ewa: 11.09.2021, 22:44
 Św Franciszku gorąco proszę módl się za mojego wnuczka żeby wyszedł z kłopotów w jakich się znalazł 🙏
 Paweł : 01.09.2021, 03:45
 Św Franciszku chroń naszych małych broci i siostry które wokół nas są.
 ANNA: 23.08.2021, 16:29
 ŚWIĘTY FRANCSZKU ,KTÓRY ZWIERZĄTKA NAZYWAŁEŚ NASZYMI BRAĆMI MNIEJSZYMI , WEŻ W OPIEKĘ NASZĄ CIĘŻKO CHORĄ KOTKĘ KIZIĘ ,.PROSIMY O ULGĘ W JEJ CIERPIENIU I JEŻELI TO ZGODNE Z BOŻĄ WOLĄ O JEJ UZDROWIENIE.BY NIE CIERPIAŁA A SWOIM ŻYCIEM DAWAŁA NAM RADOŚĆ I CHĘC DO POMAGANIA INNYM .
 Piotr: 30.07.2021, 21:50
 SW Franciszku miej w opiece mojego kocurka Karasia żeby był zdrowy miał schronienie picie i jedzenie Dopomóż mi go odnaleźć Dziękuję Ci kochany Ojcze
 Zofia : 29.07.2021, 09:07
 Święty Franciszku proszę uzdrów mnie. Dziękuję
 Agnieszka J: 16.07.2021, 05:38
 Pomóż św Franciszku.
 Agnieszka J: 14.07.2021, 08:44
 Św Franciszku ty wiesz jak bardzo potrzebuję c twej pomocy Proszę wysluchaj mnie
 Zofia : 12.07.2021, 09:44
 Święty Franciszku bardzo proszę o o modlitwę i wstawiennictwo za mnie o łaski uzdrowienia. Dziękuję
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej