Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Kasia: 02.02.2018, 00:49
 Święty Franciszku proszę o Twoje błogosławieństwo, aby mój kochany pies szczęśliwie się odnalazł.
 Marzena: 01.02.2018, 08:41
 Święty Franciszku ty kochałeś wszystkie zwierzęta i otaczałeś je swoją miłością, teraz prszę abyś swoją miłością otoczył naszą Rosie i chronił ją przed wszelkimi złymi rzeczami.
 Marta: 28.01.2018, 02:21
 Św. Franciszku prosze aby Kitek był zdrowy i cały i prosze o jego powrót do domu.
 Ania: 25.01.2018, 19:11
 Swiety Franciszku; poprowadz tych co lecza mojego psa a mi daj sile przez to przejsc... Ulzyj jego cierpieniom i spraw go silnym do walki z choroba; miej nas w opiece
 Halina : 25.01.2018, 00:36
 Święty Franciszku bardzo proszę o zdrowie dla mojej Mysi aby wyzdrowiała Ty jesteś dobry dla Wszystkich. Proszę miej ją w swojej opiece. Bardzo dziękuję.
 Joci : 20.01.2018, 01:05
 Św Franciszku proszę pomóż nam odnaleźć naszego Kota Stefanka, on taki kochany i bardzo za nim tęsknimy
 Natan: 19.01.2018, 19:34
 Święty Franciszku proszę cię o zdrowie w trudny czas dla mojej chorej Pusi. Proszę też aby żyła długo i szczęśliwie. Żeby wreszcie trochę nabrała wagi oraz żeby przestała mieć problemów ze skórą. Proszę również o to aby zniknęły jej dwa guzy i żeby weterynarze którzy ją leczą byli bardzo dobrzy dla niej i żeby ją uleczyli.
 Angela: 18.01.2018, 21:35
 Święty Franciszku błagam Cię o zdrowie dla mojej soni jutro ma operację niech wszystko będzie dobrze
 Ivonne: 16.01.2018, 10:15
 Święty Franciszku, proszę o zdrowie dla mojego kotka oraz powrót do domu drugiego. Miej w opiece nasze wszystkie zwierzęta.

 neonexia: 15.01.2018, 23:22
 Święty Franciszku pozwól wyzdrowieć mojemu Kotu, a drugiemu odnaleźć drogę do domu.
 neonexia: 15.01.2018, 23:19
 Święty Franciszku pozwól wyzdrowieć mojemu Kotu, a drugiemu odnaleźć drogę do domu.
 Piotr: 09.01.2018, 08:14
 Święty Antoni powierzam twojej opiece moją mamę i jej zdrowie. Proszę o łaski dla niej. Proszę też o opiekę nad zwierzętami, które dokarmiam oraz nad innymi w moim mieście.
 Matka i przyszła babcia Franka: 08.01.2018, 18:58
 Sw.Franciszku proszę o opiekę nad moja ciężarna córka i jej synkiem który przyjmie imię Franciszek. Chroń ich od złego, wstaw się za nimi u Boga prosząc o zdrowie i błogosławieństwo aby dzieciątko szczęśliwie i zdrowo przyszło na świat oraz zdrowie dla jego matki a mojej córki. Miej ich w swojej opiece.
 alicja: 07.01.2018, 21:01
 błagam o odnalezienie mojej zaginionej kotki Majeczki

 Ilona: 06.01.2018, 17:59
 Św.Franciszku pomóż mi odnaležć mojego kota Mieszka!Bardzo za nim tęsknimy!
 Kinga: 05.01.2018, 23:03
 Św. Franciszku proszę Cię o pomoc w odnalezieniu mojej psinki
 Kamila: 02.01.2018, 22:23
 Święty Franciszku,proszę o wstawiennictwo u Pana aby nasza psinka Sonia znow zaczęła jeść i pić,by jej stan się polepszyl. Miej ją w opiece.
 majka: 30.12.2017, 22:46
 święty Franciszku z Asyżu już do ciebie pisałam i będę to dalej robić pomóż mojej mimi odzyskać wzrok wszak ty masz to w genach i chętnie takim pomagasz jeżeli tak musi być pomóż mi to udzwignąć Bóg zapłać
 majka: 30.12.2017, 20:44
 święty Franciszku z Asyżu proszę cie wstaw się za moim pieskiem by by wrócił jej wzrok w oku Bóg zapłać a jak jest jego taka wola pomóż mi się z tym uporać .
 majka: 30.12.2017, 20:43
 święty Franciszku z Asyżu proszę cie wstaw się za moim pieskiem by by wrócił jej wzrok w oku Bóg zapłać a jak jest jego taka wola pomóż mi się z tym uporać .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] (24) [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej