Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Danuta: 29.01.2020, 05:20
 Święty Franciszku proszę cię pomóż mi
 Ewelina: 27.01.2020, 22:08
 Proszę Cię z całego serca o wyzdrowienia dla mojej Majki. Bardzo Proszę Cię pomóż jej wyzdrowieć.
 Kamila: 26.01.2020, 16:36
 Święty Franciszku, obdarz zdrowiem mojego pieseka Jackusia. Przed chwilą dowiedziałam się o guzie śledziony. Spraw aby dało się go zoperować i żeby jeszcze od nas nie odchodził.
 Misia: 26.01.2020, 08:31
 Sw Franciszku, patronie zwierzątek, prosze Cie z całego o uzdrowienie kiciusia naszego ❤ Pomóż prosze , aby kicius wrócił do zdrowia .
 mada: 16.01.2020, 06:34
 Sw.Franciszku wielki przyjacielu i opiekunke zwierząt proszę wysłuchaj niemego krzyku zwierząt bitych i poniewieranych sprowadz pomoc i uwolnienie od oprawców ludzkich kreatur pokornie proszę.
 Aga: 06.01.2020, 12:02
 Św Franciszku za Twoim pośrednictwem błagamy o skrócenie cierpień niewinnych Bożych stworzeń w płonącej Australii. Anioły i ludzie robią co mogą. My tu na innym kontynencie, wydawać by się mogło, jesteśmy rozpaczliwie bezradni. Boże wysłuchaj naszej modlitwy. Niech to straszliwe zło i ogrom cierpień się skończy. Wszystko w rękach Boga. Amen.
 Beata: 02.01.2020, 06:51
 Swiety Franciszku, blagam o pomoc - od ponad tygodnia szukamy bezskutecznie naszego 4,5 letniego Marianka, ktory tuz przed dotarciem do domu, dwa bloki wczesniej wyskoczyl nam z transportera i choc wskoczylna nasze podworko, musial zszokowany pobiec dalej. Lalo dwa dni... Nigdzie nikt go nie widzial.. Czy jeszcze zyje?... Wracal od weta - leczony onkologicznie.. Franciszku, pomocy!! Bardzo Cie prosimy - niech nie traci on, ani ja - nadziei. Blagamy Cie o wsparcie..
 Tomek: 30.12.2019, 14:00
 Sw Franciszki prosze o dobry dom dla chomika pimpusia
 Kasia : 28.12.2019, 14:47
 Święty Franciszku proszę Cię o zdrowie dla Szerloczka. Proszę, aby na kolejnej wizycie okazało się, że wszystko jest dobrze. Opiekuje się naszym przyjacielem, daj mu siły. On ma niedługo 16 lat. Dziekujemy Ci za wszystko.

 Klaudia: 27.12.2019, 19:43
 Kochany Franciszku. Uzdrow mojego pieska. Błagam ❤
 Pawel: 26.12.2019, 16:43
 Św Franciszku opiekuj się całą przyrodą. Miej w opiece nasze zwierzęta. Pozwól nam im pomóc. Opiekuj się Gieńką i naszym skarbem. Modlę się do Ciebie.
 Monika: 19.12.2019, 21:34
 Św. Franciszku., błagam natchnij mnie, abym mogła odnalezc psa. Osowiec moja głowę w która stronę... Szukać. Proszee
 Zmartwiona: 17.12.2019, 11:31
 Święty Franciszku! Modlę się do Ciebie w intencji powrotu naszej kotki do domu. Bardzo za nią tęsknimy. Miej również w opiece nasze 4 inne koty i psy: Biankę i Leona!
 Marta: 14.12.2019, 08:48
 Sw. Franciszku blagam o powrót nas,ej kochanej kotki MokkiOd wczoraj jej nie ma. Proszę przyprowadź ja do domu. Błagam Cię pomoz
 Bozena: 11.12.2019, 21:59
 Proszę o powrót naszej kochanej kotki , błagam nie ma jej od wczoraj a zawsze wracała , proszę o pomoc ..
 ETi: 06.12.2019, 15:50
 Świety Franciszku proszę spraw aby moja berneńka Furia wyzdrowiała <3
 Beata: 03.12.2019, 12:40
 Św. Franciszku proszę o cud. Nasza kicia Mara zginęła, zniknęła. Aby szczęśliwie sie odnalazła. BŁAGAM.
 Aga: 26.11.2019, 14:37
 Św Franciszku patronie zwierząt, pomóż biednym psom i kotom w okropnym prywatnym schronisku. Ludzie - wolontariusze nie mogą już wpłynąć na leczenie i adopcje tych biednych osamotnionych stworzeń. Bezduszność właścicieli i urzędników jest straszna! Proszę o natchnienie dla władz gmin, o mądrość dla ludzi zaangażowanych w ratowanie stworzeń. Proszę przyślij anioły i dobre duchy, czujemy bezradność wobec zła. Jezu ufamy Tobie. Amen
 Patrycja: 24.11.2019, 18:34
 Sw Franciszku blagam Cie o powrot do domu mojego kotka Blekusia ktory dzisiaj nie wrocil do domu.Mowilam do niego synus.Czuje ogromny zal i lzy same sie cisna do oczu a musze je chowac bo nikt tego nie rozumie.Wstaw sie prosze za niego do Matki Bozej i Pana Jesusa .Amen
 Grazyna: 24.11.2019, 16:59
 Sw.o.Franciszku prosze Cie o opieke 28-4.11.2019 dziekuje.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej