Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Kinga: 07.01.2017, 09:50
 Święty Franciszku dzięki Tobie nigdy nie tracę nadziei. Błagam o Brzydulkę, pozwól mi ją jeszcze zobaczyć...
 Kinga: 02.01.2017, 16:39
 Święty Franciszku dzięki Tobie nigdy nie tracę nadziei. Błagam o Brzydulkę, pozwól mi ją jeszcze zobaczyć...
 An: 30.12.2016, 10:03
 Dziękuję Ci św. Franciszku za Twoje wstawiennictwo. Dziękuję że pomogłeś mi w znalezieniu domu dla bezdomnych kotków. Amen.
 Katarzyna: 29.12.2016, 20:28
 Święty Franciszku, błagam Cię o cud uzdrowienia dla kotki Meli. Jest dla mnie bardzo ważna.
 An: 29.12.2016, 11:17
 Św. Franciszku, proszę pomóż mi znalezć dom dla zabłąkanego kotka którego znalazłam.
 Justyna: 28.12.2016, 15:42
 8latek zabrany ze schroniska nieufny wystraszony z czasem stał się najlepszym kumplem przyjacielem jakiego nigdy nie miałam i mieć nie będę i nagle po trzech latach diagnoza rak kości z przerzutami na płuca nie przejmuję tego do wiadomości modlę się do św Rity do św Jana Pawła i do Ciebie św Franciszku bo cóż mi pozostało tylko modlitwa i oczekiwanie na cud bo tylko cud może uratować moje kochane psisko.
 Alina: 27.12.2016, 20:00
 Święty Franciszku błagam o wyzdrowienie mojego kota Maćka i poprawę jego wyników badań.
 Kinga: 26.12.2016, 12:52
 Święty Franciszku dzięki Tobie nigdy nie tracę nadziei. Błagam o Brzydulkę, pozwól mi ją jeszcze zobaczyć...
 Kasia: 20.12.2016, 01:51
 Kochany Św Franciszku bardzo Cię proszę o zdrowie dla naszej kochanej Sabci pomóż jej proszę jest dla nas wszystkim pomóż tez proszę lekarzom w postawieniu dobrej diagnozy dla niej Panie Boże pomóż nie zabieraj jej nam prosze

 Jola: 19.12.2016, 10:22
 Św Franciszku błagam o wstawiennictwo u najwyższego Pana błagam Cie Św Franciszku aby moj kochany Czesio moje słońce znalazł sie aby wrócił do nas
 Ania: 18.12.2016, 01:32
 Święty Franciszku,prosze o zdrowie dla mojego chorego Tupka, wiele w swoim krótkim życiu wycierpial, teraz kiedy znalazł swój bezpieczny dom i ludzi którzy go pokochali nie może umrzeć. Pozwól mu zwyciężyć chorobę...Amen.
 Ewa: 12.12.2016, 22:59
 Święty Franciszku pokornie proszę o Twoje wstawiennictwo u Pana Naszego o cud uzdrowienia dla Kici Celi. O dar siły, wytrwałości i szybki powrót do zdrowia błagam Cię miej ją w swojej opiece. Dziękuję i niech chwała będzie Panu! Ratuj Panie, gdyż tobie powierzam jej uzdrowienie.
 Jola: 12.12.2016, 17:32
 Św Franciszku który tak bardzo kochałeś zwierzęta spraw prosze aby moj kochany Czesio wrócił do nas Św Francisxku błagam o łaskę pomocy błagam o jego powrót
 Jola: 12.12.2016, 17:04
 Św Franciszku błagam aby mojemu kochanemu słoneczku nie działa sie krzywda zeby nikt nie znęcał sie nad nim ,tak bardzo go kocham a on uciekł błagam Cie Św.Franciszku aby moj Czesio moje słońce odnalazł sie błagam o jego powrót
 Jola Martyna Darek: 12.12.2016, 11:27
 Św Franciszku patronie który tak kochasz zwierzaki błagam błagam spraw aby moj kochany Czesio moj kochany buldożer sie odnalazł aby źli ludzie którzy go trzymają oddali go błagam o jego powrót do domu
 Karolina: 11.12.2016, 19:49
 Św. Franciszku proszę Cię z całego serca, żeby mój kocurek Figaro wrócił do domu. Bardzo się o niego martwię... Amen
 Jola: 11.12.2016, 11:48
 Święty Franciszku bardzo pokornie proszę o cud uzdrowienia dla mojej suni Diduni Dziękuję
 Jola: 09.12.2016, 21:47
 Święty Franciszku bardzo pokornie proszę o cud uzdrowienia dla mojej suni Diduni Dziękuję
 Dorcik i Jacunio: 08.12.2016, 16:00
 Święty Franciszku-patronie zwierzaków spraw , aby nasz ukochany podopieczny kotek Eryk-Eruś się szczęśliwie odnalazł.
 Dorcik i Jacunio: 08.12.2016, 15:57
 Święty Franciszku-patronie zwierzaków spraw , aby nasz ukochany podopieczny kotek Eryk-Eruś się szczęśliwie odnalazł.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej