Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Darek: 27.04.2018, 19:18
 Św. Franciszku, proszę o uzdrowienie kotka Rysi,należącej do mojej córki.
 Katarzyna : 26.04.2018, 01:20
 Święty Franciszku błagam Cię o to żeby moja kotka ukochana PYSIO MLECIO wróciła do domu. Nie ma jej od 04.04.2018 r. Kocham ja bardzo. Myśl o powrocie do niej pozwoliła mi wrócić do domu po kilkumiesiecznej pobycie w szpitalach w 2017 r. Teraz proszę o to zeby ona wróciła. Kocham Cię ❤
 Piotr: 23.04.2018, 16:39
 Święty Franciszku proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy i znajomych oraz wujka. Proszę znajdź dobre miejsce dla kotów, które są obecnie pod moją opieką.
 I.: 18.04.2018, 06:35
 Święty Franciszka, otocz mnie opieką w trudnym czasie.
Amen.🌷
 ninka200: 15.04.2018, 23:22
 Święty Franciszku, chciałam prosić Cię o opiekę nad moim psem Ksarkiem, z którym przyszło się nam dziś pożegnać. Pozwól mu na spokojne życie po śmierci, pozbawione bólu, a pełne radości i ciepła, którymi zawsze staraliśmy się go darzyć. Amen
 WIESŁAWA: 13.04.2018, 09:26
 Święty Franciszku proszę Cię sprowadz do gniazda te bociany które były u mnie pięć dni a teraz od trzech dni nie ma. Była wielka radość a teraz smutek bo gniazdo puste. Święty Franciszku Ty wiesz gdzie one są proszę żeby znowu tu przyleciały. Dla Boga nie ma rzeczy niemozliwej.
 Julita: 05.04.2018, 09:48
 Święty Franciszku proszę miej w swojej opiece mojego malutkiego kotka Czarusia, który odszedł mając zaledwie 7 miesięcy, 03.04.2018.
 Ela D.: 30.03.2018, 09:54
 Św.Franciszku proszę i błagam o pomoc,a Przenajświętszy mnie mnie słucha. Proszę może Ty uprosisz,aby mi pomógł. Proszę i błagam Cię uproś o łaskę dla syna Grzegorza i dla nas o cud. Wiesz ile mamy problemów i jakie.Proszę pomóż Święty Franciszku.Ja już nawet nie umie płakać .Proszę
 Artur: 22.03.2018, 23:41
 Św. Franciszku, bardzo proszę Cię o zdrowie dla mojej sąsiadki, która jest największą przyjaciółką naszych braci mniejszych. Opiekuje się ona setkami zwierząt w moim mieście. Proszę o wstawiennictwo. Dziękuję.

 Ewa: 21.03.2018, 09:05
 Sw.Franciszku proszę o zdrowie dla mojej loli szczęśliwie rozwiazanie zeby maluszki byly zdrowe dziekuje
 artur: 19.03.2018, 15:18
 Drogi Sw Franciszku pokornie dziekuje .nasz pies odyn czuje sie
znacznie lepiej .Racz w swj laskawosci wyprosic laske o calkowity powrot do zdrowia Amen
 Jola: 14.03.2018, 12:40
 Św. Franciszku proszę, żeby Nasz kot Olek był zdrowy i na długo pozostał z nami
 Jola: 14.03.2018, 12:37
 Św. Franciszku proszę, żeby Nasz kot Olek był zdrowy i na długo pozostał z nami
 Janusz: 09.03.2018, 10:39
 Św. Franciszku prosimy Cię miej w opiece naszą kochana suczkę Nelusię, która odeszła od nas 08.03.2018 r
 ELŻBIETA 07.03.2018R: 07.03.2018, 14:41
 Święty Franciszku dziekuję ci za wszystkie dobrodziejstwa dla naszych pupili , ale błagam Cię ponad wszystko , abyś wymodlił dl naszego psiunia Kenza zdrowie i spokojne życie jeszcze przez jakiś czas. Jest zagrożóny rakiem , , dopiero przeszedł ciężką operację . Dziekuję za wszystkie blógosławieństwa, ale proszę pomóż mu wyzdrowieć . Bóg zapłać . Maen
 JULA: 06.03.2018, 15:43
 Kochany Św. Franciszku proszę Cię za wstawiennictwo u Boga za naszego pieska, który zaginął kilka dni temu ,aby odnalazł się, wrócił do domu ,by znowu było dobrze... Dopomóż mi w cierpieniu i spraw by naszemu skarbku nic się nie stało...
 JULA: 06.03.2018, 15:42
 Kochany Św. Franciszku proszę Cię za wstawiennictwo u Boga za naszego pieska, który zaginął kilka dni temu ,aby odnalazł się, wrócił do domu ,by znowu było dobrze... Dopomóż mi w cierpieniu i spraw by naszemu skarbku nic się nie stało...
 Xyz: 06.03.2018, 08:40
 Święty Franciszka, proszę o wstawiennictwo u Pana Boga. Proszę o zdrowie i opiekę dla mnie. Amen.🌷
 artur: 03.03.2018, 15:47
 Sw Franciszka dziękuję za wstawiennictwo o przywracanie do zdrowia naszego psa odyna

 Ania: 03.03.2018, 07:47
 Swiety Franciszku prosze bys uzdrowil moja kroliczke Snowie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej