Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Marzena: 21.09.2020, 22:13
 Św Franciszku,spraw by mój psi synek Ozziś odzyskał zdrowie i był w pełni życia.Proszę
 Kamil: 21.09.2020, 10:44
 Święty Franciszku proszę Cię o pokój duszy mojej suczki Sabusi.Amen.
 Kamil : 18.09.2020, 14:30
 Święty Franciszku proszę Cię o niebo dla mojej suczki Sabusi.Modlę się w tej intencji.Ona wie,że wszyscy ją kochaliśmy.Amen.
 GOSIA : 15.09.2020, 19:25
 Św Franciszku pomóż w odzyskaniu zdrowia moim zwierzątkom. Moi ulubieńcy MISIA i MIŚ, są chorzy. Amen
 Zofia : 14.09.2020, 09:14
 Święty Franciszku z wielką nadzieją proszę i wierzę, że nigdy się nie zawiodę. Bo Ty Święty Franciszku jesteś jednym z moich ulubionych Świętych, którzy są bliscy mojemu sercu. Proszę Ciebie Święty Franciszku, Św. Jana Pawła II, Św. Dorotę, Św. Antoniego, Św. Stanisława, Św. Faustynę, Św. Matkę Teresę z Kalkuty, Św. Jana i wszystkie dusze czyśćcowe, moich zm. rodziców i bliskich zmarłych, którzy mnie kochali, módlcie się za mną i całą naszą rodzinę. Dziękuję.
 K: 13.09.2020, 01:21
 Swiety Franciszku bardzo prosze, aby moj kotek Panda wrocil po wczorajszym wypadku, prosze dbaj o niego.
 irena: 13.09.2020, 00:37
 proszę o uzdrowienie mojej kochanej kotki Misi
 Ewa: 11.09.2020, 23:25
 Św. Franciszku zaopiekuj się kotkiem Leonkiem niech się odnajdzie i wróci do nas.
 Beata : 10.09.2020, 10:52
 Święty Franciszku, prosimy wciąż o odnalezienie naszego kota. Pomóż prosze

 Dorota: 09.09.2020, 03:25
 Św Franciszku pomóż Zoli
 mama: 07.09.2020, 00:37
 sw. Franciszku spraw aby syn ktorego pies zostal uspiony otrzasnal sie z tej traumy i poznal swoja druga polowe.
 Żona : 01.09.2020, 12:11
 Święty Franciszku bardzo proszę pomóż mi. Spraw by mój mąż zechciał ze mną jechać dziś na mszę św., na którą pragnę pojechać. Dziękuję za wszystko Święty Franciszku.
 Matka : 01.09.2020, 12:08
 Święty Franciszku proszę spraw żeby mój zięć znalazł właściwe miejsce dla swoich zwierząt, żeby nie goniły ludzi i pojazdów i nie dokuczały sąsiadom,by każdy mógł bezpiecznie poruszać się po ulicy i podwórkach. Pomóż Święty Franciszku.
 Beata : 28.08.2020, 11:25
 Święty Franciszku, pokieruj proszę naszym kotem, aby dał się odnaleźć. Prosimy bardzo
 Prosząca gorąco: 27.08.2020, 20:50
 Św. Franciszku, bardzo prosze, spraw, aby moje kochane zwierzątko sie odnalazło. Wiem, ze to sprawa bardzo trudna. Prosze św. Franciszku, pomóż jej powrócic bezpiecznie do domu! Ufam w Twoje wstawiennictwo u Pana! Prosze tez w intencji wszystkich potrzebujących zwierzątek!
 Beata: 26.08.2020, 07:54
 św Franciszku czuwaj nad zwierzakami mojej córki .żeby nic złego ich nie spotkało i wczoraj widziałam konającego gołąbka niech trafi do nieba ,żeby dusze zmarłych mogły cieszyć się widokiem zwierzaków również tych które wiernie mi służyły Amen
 Xyz: 24.08.2020, 13:36
 Swuety Franciszku, badz moim oredownikiem. Amen.
 Paweł : 21.08.2020, 17:03
 Św Franciszku miej w opiece naszych dużych i małych braci i siostry!
 Beata : 17.08.2020, 06:42
 Święty Franciszku, proszę aby nasz kot się odnalazł, proszę Cię pomóż mu do nas wrócić.
 Beata : 14.08.2020, 23:42
 Sw Franciszku Bardzo Prosze żeby kot Bucio pokochał Kotkę julcie
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej