Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza


DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   

Wasze komentarze:
 Beata: 26.01.2020, 19:53
 Święty Judo Tadeuszu dziękuję za twoją opiekę nade mną i proszę wyproś mi u Jezusa łaskę zdania egzaminu na prawo jazdy.
 Anulek : 26.01.2020, 13:26
 Mój kochany św Judo Tadeuszu proszę Cię o pomoc w znalezieniu pracy. Pomóż mi mój niebiański przyjacielu...
 Danuta: 26.01.2020, 12:32
 Święty JUDO TADEUSZU dziękuję ci bardzo za pomoc i co dla mnie robisz proszę cię pomagaj nam nadal dziękuję z całego serca
 bobo: 26.01.2020, 06:58
 Swiety Judo Tadeuszu prosze Cie o pomoc i wysluchaj moich prosb Amen
 Ala : 25.01.2020, 16:38
 Św. Tadeuszu dziękuje Ci za opieke nade mną i za całą moją rodzine i proszę o dalszą opieke.
 Danuta: 25.01.2020, 13:57
 Święty JUDO TADEUSZU proszę cię pomóż mi
 Mariusz : 25.01.2020, 06:55
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o łaskę zdrowia. Zarówno cielesnego jak i psychicznego. Bóg zapłać. Dziękuję. Daj mi siłę by to wszystko przetrwać.
 Danuta: 25.01.2020, 05:26
 Święty JUDO TADEUSZU proszę cię o cud uzdrowienia dziękuję
 Mama: 24.01.2020, 21:59
  Św judo Tadeuszu dziękuję z całego serca za wszystkie łaski które na nas spłynęły proszę o zdrowie siłę dla córki o dobrego męża i pracę
 Danuta: 24.01.2020, 09:06
 Święty JUDO TADEUSZU proszę cię wysłuchaj mojej nowenny spraw aby operacja przebiegła pomyślnie wspieraj mnie w tym czasie dziękuję
 Piotrek: 24.01.2020, 07:28
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Mariusz : 24.01.2020, 00:56
 ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIĘ O ZDROWIE.
 Jola: 23.01.2020, 21:49
 Święty Judo Tadeuszu potężny moj orendowniku imienniku mojego taty oraz chrzestnego prosze Cie wstaw się za mna i uproś mi oraz moim bliskim u Pana Boga laski o które Cie bardzo proszę Sw Judo Tadeuszu módl się za nami
 Smutna: 23.01.2020, 20:13
 Bardzo Cię proszę Tadeuszu Judo, wypros łaskę u Najwyższego Pana dla mnie. Nie daje juz rady. Nie mogę spotkać właściwej osoby w moim życiu, proszę również o to aby poszczescilo mi się w znalezieniu nowej pracy. Nigdy o nic nie prosiłam, teraz już nie mam wyjścia.
 mama: 23.01.2020, 16:15
 Świety Tadeuszu Judo Wielkie Bóg zapłać za pomoc mojemu synowi! Wielkie Bóg zapłać, bo bez Twojej pomocy mogłoby się nie udać. Błagam tylko o zdrowie dla naszej rodziny i o pracę dla mnie, o jak najwięcej pracy! Niech będzie pochwalone tak pełne miłości Serce Jezusa!
 gosia: 23.01.2020, 14:37
 proszę cie pomóż mi, naprawdę nie wiem co robić, nie widzę wyjścia
 Danuta: 23.01.2020, 09:36
 Święty JUDO TADEUSZU proszę cię pomóż mi odzyskac zdrowie dziękuję błogosław mojej rodzinie
 Janina : 23.01.2020, 08:16
 Dzisiaj sw. Judo Tadeuszu prosze Cie o zdrowie i zgode w rodzinie.Modl sie za nami.....
 Piotrek: 23.01.2020, 07:24
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Beata: 23.01.2020, 00:22
 Swiety Judo Tadeuszu Bog zaplac serdecznie za pomoc. Jezu Ufam Tobie. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej