Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

Wasze komentarze:
 Andrzej z rodziną. : 18.11.2023, 21:39
 Sw. Judo Tadeuszu; z boskości swojej proszę Ciebie o wstawiennictwo do Pana Naszego Jezusa Chrystusa o to aby oddalił odemnie jak i mojej rodziny wszelkie nieszczęścia, choroby i niepowodzenia życiowe jak i złych ludzi, którzy od lat utrudniają i niszczą życie moje i mojej rodziny. Proszę o wybaczenie im tego co nam robią a nam o łaskę miłosierdzia i odsunięcie od nas cierpienia, które jest nie do zniesienia.
 Aneta i Jaś : 16.11.2023, 22:55
 Św. Judo Tadeuszu bardzo proszę o wysłuchanie i pomoc mojemu synkowi. Jezu ufam Tobie Jezu Ty się tym zajmij
 J.K: 16.11.2023, 07:34
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o spelłienie moje prośby za którą odmówiłam tą nowennę. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 J.K: 16.11.2023, 07:32
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o spełnienie moje prośby, za którą odmówiłam tą nowennę. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Renata: 15.11.2023, 21:09
 Proszę o trzeźwość w mojej rodzinie i zdrowie dla moich dzieci i wnuczków , proszę o madrosc żeby się dobrze uczyli
 J.K: 15.11.2023, 07:34
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę dobrą wiadomość od lekarza dla mojego syna . Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Zofia : 14.11.2023, 20:37
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię o rozwiązanie beznadziejnej sytuacji finansowej . Jeśli jest taka wola boża pomóż mi znaleźć dodatkową pracę. Opiekuj się naszą rodziną.
 Mama: 14.11.2023, 19:53
 Święty Judo Tadeuszu proszę o łaskę wytrwałości w służbie wojskowej dla syna którą teraz odbywa Proszę
 Mama: 14.11.2023, 08:47
 Sw Judo proszę o szczęślwią podrórz dla mojego syna i opiekę boską nad moją rodziną.

 Matka: 13.11.2023, 08:26
 Sw.Judo.Tadeuszu dziękuje za spelłienie dzisiejszej prośby i proszę wspomagaj nas zawsze w codziennej modlitwie.
 MAMA : 13.11.2023, 07:22
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o spelłienie moje prośby.
 Mama: 12.11.2023, 06:06
 Sw.Judo Tadeuszu proszę o spełnienie moich próśb . Jezuniu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Mama: 11.11.2023, 07:13
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o szczśliwy pobyt na obecnym wyjeździe mojego syna i szczęślwiy powrót do domu . Niech Bóg wszechmogący ma go w swojej opatrznosci. Błagam o cud uzdrowienia. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 J.K: 10.11.2023, 07:52
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o spelłienie moje prośby w codziennej modlitwie. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 J.K: 10.11.2023, 07:50
 Sw.Judo Tadeuszu proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o szczęślwią podrórz dla mojego syna. Zeby zdrowy wrocił do domu.
 Mama: 09.11.2023, 08:21
 Sw. Judo Tadeuszu proszę o cud uzdrowienia mojego syna z ciężkiej choroby.
 Basia: 09.11.2023, 02:22
 Święty Judo Tadeuszu proszę o pracę dla syna i cud uzdrowienia proszę o piękne mieszkanie i godne życie życie bez pogardy i wstydu że ciągle bieda i nędza Jezus Tobie nie odmawia wstawiennictwa dlatego proszę
 Izabela: 08.11.2023, 16:00
 Proszę Św. Judo o pomoc córce przy problemach z synem, nie chce się uczyć a ma ważne egzaminy. pomóż wpłynąć na jego zachowanie żeby zaczął się uczyć
 Janina : 08.11.2023, 09:04
 Sw.Judo.Tadeuszu proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o cud uzdrowienia moich dzieci i mnie z chorób chronicznych. Proszę rownież o pomoc dla mojej córki o pozytywne i szybkie Rozwiązanie obecnego jej problemu. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Iza: 06.11.2023, 23:27
 Św. Judo Tadeuszu proszę o pomoc w mojej trudnej sprawie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej