Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

   

Wasze komentarze:
 zatroskana matka: 02.09.2020, 21:34
 Święty Judo Tadeuszu proszę opiekuj się zdrowiem psychicznym mojej córki,aby pokochała swoje poczęte dziecko i była dobrą matką.
 Ania : 02.09.2020, 20:04
 Św Judo Tadeuszu błagam pomóż mi podjąć decyzję,z którą nie mogę sobie dać rady.Proszę o zdrowie dla mnich siostrzeńców i całej rodziny.Błagam dopomóż mi.
 Jopi : 02.09.2020, 18:59
 Św Judo ufam tobie pomóż proszę naszej rodzinie w potrzebie. Błagam o zdrowie dla moich synowych. Wspieraj wnuczke w nauce szkolnej.
 LS: 02.09.2020, 08:07
 Św judo Tadeuszu błagam Cię żeby łaska miłości połączyła mnie i Kubę, daj mu odwagę i wiarę, że ja go nie opuszczę i będę go wspierać i trwać przy nim
 Magda: 02.09.2020, 08:00
 Św judo Tadeuszu z ufnością proszę Cię o pomoc w sprawie, o którą modlę się od wielu miesięcy. Ty wiesz o co tak bardzo się modlę bez twojej pomocy nie dam rady
 Piotrek: 02.09.2020, 07:57
  Święty Judo Tadeuszu wyproś łaskę wysłuchania przez Pana Jezusa i spełnienia mej prośby w intencji której modlę się codziennie. Bez Twojej pomocy nie dam rady. Proszę!!!
 Magda: 02.09.2020, 07:45
 Św Tadeuszu Judo tak bardzo modlę się do Ciebie o Kubę z jego wadami zaletami i trudnym charakterem, połącz nas miłością, daj mu odwagę, daj mu znać, że jestem gotowa oddać mu całe swoje serce, trwać przy nim i wspierać go całe życie. Codziennie modlę się o łaskę miłości dla nas, Ty dobrze to wiesz. Daj mi jeszcze więcej cierpliwości bo moje serce czasem wątpi. Tak bardzo proszę o wstawiennictwo, wysłuchaj mnie i nie zastawiaj mnie bez pomocy bo w Tobie moja ostatnia nadzieja. Amen
 Asia: 01.09.2020, 20:16
 Św Judo Tadeuszu wstaw się do Pana Boga za moimi wnukami spraw aby przyzwyczaili się do żłobka i przeczkola ibyły grzeczne
 Do sw. Judy: 01.09.2020, 11:44
 Proszę o odnalezienie sie zguby i o zdrowie w rodzinie.


 Piotrek: 01.09.2020, 07:22
  Święty Judo Tadeuszu wyproś łaskę wysłuchania przez Pana Jezusa i spełnienia mej prośby w intencji której modlę się codziennie. Bez Twojej pomocy nie dam rady. Proszę!!!
 zatroskana matka: 31.08.2020, 17:27
 Święty Judo Tadeuszu proszę opiekuj się zdrowiem psychicznym mojej córki,aby pokochała swoje poczęte dziecko i była dobrą matką.
 Piotrek: 31.08.2020, 07:41
  Święty Judo Tadeuszu wyproś łaskę wysłuchania przez Pana Jezusa i spełnienia mej prośby w intencji której modlę się codziennie. Bez Twojej pomocy nie dam rady. Proszę!!!
 Malgorzata: 30.08.2020, 18:11
 Św.Judo Tadeuszu,błagam o znalezienie pracy,to już 2lata od powrotu do Polski i wciąż nie mogę znaleźć pracy
 matka: 30.08.2020, 16:30
  Święty Judo Tadeuszu dziękuję za łaski od Boga i proszę opiekuj się moimi córkami i ich poczętymi dziećmi.
 Babcia: 30.08.2020, 09:26
 Sw.Judo Tadeuszu prosze wypros mi przez posrednictwo Pana Jezusa u Ojca Najwyzszego łaske o ktora modlę się dla mojej wnuczki
 anoninn: 29.08.2020, 23:41
 blagam sw Judo by sprawil by Jarek zabral mnie w styczniu 2021 r by m byla z nim na zawsze
 Ania: 29.08.2020, 20:32
 Św Judo Tadeuszu proszę Cię o zdrowie dla mojej całej rodziny.Dopomóż mi w trudnych moich chwilach.Czuję codziennie Twoją obecność jak mnie wspierasz.
 Do sw. Judy: 29.08.2020, 09:32
 Proszę o odnalezienie sie zguby i o zdrowie w rodzinie.
 Autor: 28.08.2020, 16:55
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię w trudnej sprawie. Spraw, aby sprawy potoczyły się jak najlepiej się da.
 matka: 27.08.2020, 17:43
  Święty Judo Tadeuszu dziękuję za łaski od Boga i proszę opiekuj się moimi córkami i ich poczętymi dziećmi.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej