Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

   

Wasze komentarze:
 K: 05.11.2020, 02:02
 Św. Judo Tadeuszu błagam Cię o uzdrowienie i zniszcz zło które otacza dobrych ludzi.Amen
 W: 04.11.2020, 21:54
 Św.Judo Tadeuszu tak bardzo Cię błagam z całego serca o spełnienie moich próśb...
 Ania : 04.11.2020, 18:57
 Św Judo Tadeuszu błagam dopomóż mi,proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny,Jadzi i Danusii jej rodziny.Wspieraj nas każdego dnia.Ufam Tobie.
 Jopi: 04.11.2020, 17:47
 Św. Judo wstaw się do Pana Boga i Matki Przenajświętszej o błogosławieństwo i zdrowie dla mojej rodziny, dzieci i wnuczki. Jezu ufam tobie. Proszę chroń nas.
 Piotr: 04.11.2020, 07:19
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Beata: 03.11.2020, 19:29
 Św.Judo Tadeuszu wstaw się u Boga za mną,aby mąż do mnie wrócił.Abyśmy byli razem na dobre na złe.Żebyśmy mogli dalej wypełniać przysięgę małżeńską.
 zatroskana matka: 03.11.2020, 19:09
 Błagam o pomoc.
 Ania : 03.11.2020, 18:55
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla mojej całej rodziny,Jadzi i Danusi i jej rodziny,koleżanek ,sąsiadów.Błagam wspieraj mnie każdego dnia w pracy.Dopomóż mi o co się codziennie modlę.Ufam Tobie.
 W: 03.11.2020, 09:53
 Święty Judo Tadeuszu błagam o wysłuchanie moich modlitw..

 gosia: 03.11.2020, 07:46
 Kochany mój Orędowniku proszę, błagam by on do mnie wrócił i kochał mnie nad życie, potrzebuje go bardzo
 Ania: 03.11.2020, 04:40
 Św Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla siebie,mojej całej rodziny,Jadzi,koleżanek i sąsiadów.Wspieraj mnie każdego dnia.Ufam Tobie
 w: 02.11.2020, 11:25
 Św. Judo Tadeuszu błagam Cię aby on się do mnie odezwał i żeby mógł mnie odwiedzić w Święta Bożego Narodzenia nie daj mi się kolejny raz zawieść tak bardzo Cię o to proszę ,żeby on zakochał się we mnie.
 ja: 02.11.2020, 09:21
 O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Tereski!
 Piotr: 02.11.2020, 07:24
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję za pomoc i łaskie jakie doznałem od Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej , proszę wypraszaj dalsze łaski u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej o które modlę się codziennie i spraw aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam Tobie
 Alicja: 01.11.2020, 21:01
 Sw Tadeuszu Judo blagam Cie o wstawiennictwo do P Boga w mojej prosbie aby Syn zblizyl sie powtornie do Boga by wiara byla dla moich dzieci najwazniejsza i pros o zdrowie dla syna juz tyle razy w moim zyciu pomogles mi dziekuje Ci sw T Judo pros za przyczyna M Bozej w moich problemach . Twoja czcicielka
 W: 01.11.2020, 20:52
 Św.Judo Tadeuszu pomóż mi w tej beznadziejnej sytuacji tak bardzo Cię błagam... tyle już złych rzeczy się wydarzyło tyle cierpienia mnie spotkało dlatego tak rozpaczliwie Cię proszę o spełnienie mojej prośby tak bardzo mi go brakuje tak bardzo chce z nim naprawić relację i stać się małżeństwem... Ja już nie mam siły.
 Ania : 01.11.2020, 19:55
 Św Judo Tadeuszu wspieraj nas codziennie.Modlę się o zdrowie dla całej rodziny i Jadzi,sąsiadów.Ufam Tobie.
 Maria: 01.11.2020, 13:38
 Swiety Judo Tadeuszu prosze miej w opiece moje corki i wnuczeta.Pomoz pokonac covita mojej starszej corce.prosze dla Niej o dar zdrowia.Blagam o wysłuchanie moich prośb
 W: 01.11.2020, 10:54
 Św.Judo Tadeuszu tak bardzo Cię błagam wysłuchaj i spełnij moją prośbą tak bardzo tęsknie za tym człowiekiem. Napraw naszą relacje , tak bardzo mi na tym zależy.
 Bernadeta: 31.10.2020, 21:02
 ŚW. JUDO TADEUSZU PROSZĘ CIĘ ODOBRE ROZWIĄZANIE SYTUACJI RODZINNEJ MOJEJ CÓRKI AGATY, PANIE BĄDŹ WOLA TWOJA. AMEN
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej